Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1,5 dci 101 KM


tomaszb2

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, co będzie to będzie, kupiłem tą Megankę. Potwierdzono w serwisie przebieg 118 000 km. Silnik 1,5 dCi, zbieram od dziś na ewentualny remont. Póki co nawinałem na wekendzie 600 km i spalanie średnie 4.0 l/100 km, w tym było miasto i autostrada.

 

Dodano: 08 gru 2014 - 08:13

Zawsze możesz benzynę zagazować:

90 tyś średnie spalanie 10 l lpg +- 9000 l w cenie 2,5 = 22500 PLN i 5,5 tyś na naprawę układu wtryskowego (nie liczę panewek) do przepicia.

Tak, ale dodaj sobie jeszcze koszt założenia instalacji, czyli min jakieś 2500-3000 (sekwencja oczywiście) zł plus serwis tejże instalacji oraz większe koszty przeglądu technicznego o jakieś 80 zł co rok plus wbicie w dowód rejestracyjny to też opłata 100 zeta.

Przez gaz robiłem 3 razy uszczelkę pod głowicą za co sumie wyszło 2500-3000 zł. Trzeba też wymieniać listwy wtryskowe od gazu bo nie są wieczne, po 100 000 km, membarany w parowniku gazowym.

I z tych 5500 zł do przepicia robi się już znacznie mniej. ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt instalacji miałem wliczony w budżet samochodu więc tak jakby nic "nie dokładałem". Lanosem nalatałem na gazie 180 tyś. Scenikiem teraz 70 tyś nigdy nic przez gaz nie musiałem robić. Jak Ci padała uszczelka pod głowicą to miałeś lipnie założoną instalację, a poza tym dlaczego twierdzisz, że to przez gaz? Serwis robię sam, filtry 15 zł raz w roku. Listwa wtryskowa i reduktor spokojnie starczają na 100-150 tyś. Koszt wymiany tych podzespołów max 1000 zł. Regeneracja dużo taniej. I nie muszę odkładać na potencjalny remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen :) Instalacje LPG nie są złe, zaryzykowałem i wziałem disla, nawyzej będe pluć sobie w brodę ;) PS Astra na LPG zostaje w domu tak na wszelki wypadek :mrgreen: .

 

Póki co spalanie osięnie na 250 km trasie z Bielsko-Białej do Sandomierza z udzialem A4 wyszło mi średnie spalanie 3,2 l/100 km, poszło 8 l ON! :o Szok!

Edytowane przez tomaszb2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie jestem ekspertem w dziedzinie zacierania się panewek , ale przypuszczam że kilka czynników się na to składa:

auta Megane 2 z latpierwszych lat produkcji z silnikami dci miały:

zalecaną wymianę oleju co 30 tys km

zalecany olej to był semi syntetyk zamiast syntetyka

mogła być też jakaś wada konstrukcyjna , samego układu smarowania , silniki po roku 2006 mają zmieniony układ smarowania

mogła być też możliwa wada materiałowa lub montażowa.

 

Osobiście zna 4 auta z silnikami dci 1,5 , wszystkie z roku 2005 , w których rozerwał się silnik, i nie słyszałem o takim przypadku w aucie po roku 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!