Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Xenony ,czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Czy xenony się mniej grzeją, niż zwykłe halogeny? Jechałem dzisiaj w śnieżycę i o mało co, a bym w coś nie wjechał, bo zalepiło mi momentalnie światła śniegiem. Zanim wpadłem na to, że światła są zalepione i spadła ich skuteczność chwilkę minęło i też nie było jak się zatrzymać (TIR na plecach). Nigdy wcześniej w zwykłych światłach tak nie miałem, bo ciepło topiło śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż światło lamp wyładowczych też jest białe, tylko chłodniejsze od światła żarówek halogenowych – ma temperaturę barwową ok. 5500-6500 kelwinów, podczas gdy światło halogenowe ma ok. 2900-3200 K. Im większa wartość wyrażona w kelwinach, tym chłodniejsze światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie xenonów, dzisiaj podczas wymiany kół zauważyłem, że na przednim lewym kole cięgno do czujnika xenonów miałem ściągnięte z bolca, założyłem go ale raczej to się nie będzie trzymało (foto), z tyłu natomiast w ogóle tego cięgna nie ma. Pytanie, czy to na pewno czujniki xenonów, jeżeli tak, to czy można ten kawałek plastiku jakoś tanio kupić?

 

Dodano: 03 kwi 2015 - 18:10

Sprawdziłem, czujniki xenonów działają, bo jak ruszam dźwignią to się światła podnoszą. Niestety z tyłu cięgno zgubiłem :( Jakieś pomysły, jak to łatwo dorobić?

post-77517-0-53563200-1428063925_thumb.jpg

post-77517-0-11496600-1428077459_thumb.jpg

Edytowane przez volfeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeony mocniej grzeją niź halogeny.

A kolega dotykał szkieł (plastików) halogenów i ksenonów :?:

To są dwie różne żarówy.

Halogeny mają zwykłą żarówkę halogenową, która więcej ciepła emituje i przenosi na klosz.

Klosze reflektorów są chłodne przy palniku ksenonowym i dlatego śnieg się nie topi tak jak w przypadku żarówek H1, H4 czy H7.

Między innymi z tego też powodu zmieniono przepisy i w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza dozwolona jest jazda na włączonych przednich światłach przeciwmgielnych.

czy to na pewno czujniki xenonów

Tak to czujnik poziomowania ksenonów.

Bywa, że przy skręcie się wypina.

Ściągnij odpowiednio trytką i po problemie :)

Z tyłu powinieneś mieć przy tylnym prawym kole

Przód lewe tył prawe. Poszukaj dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volfeer - na tym zdjęciu tak jak piszesz brakuje cięgna łączącego oba te kulowe uchwyty. "tyrtytki" tu nie pomogą. Ktoś kiedyś pisał, że podobno można wykorzystać jakies cięgło gaźnika z malucha (fiat 126p). Osobiście nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjecie to przod, drugie tyl. Oba po lewej stronie, z przodu spadlo, zalozylem i zabezpieczylem drutem przed ponownym spadnieciem, z tylu niestety zgubilem ciegno. Zrobiłem dzisiaj prowizję z drutu M6 miedzianego. Gdzieś wyczytałem na zagranicznym forum ze tylne ma mieć 8 cm długości.zobaczę po zmroku jak to działa. A nie trzeba przyuczac swiatel? W tryb awaryjny sie nie włączyły bo świeca normalnie, a jak wyczytałem, wtedy świeca maksymalne w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie rozlaczalem, tyle że dźwignia przestawila się w pozycję jaką normalnie by nie dała rady się ustawić. Nie jestem tez pewny tych 8 cm z tylu, ale noc zweryfikuje wszystko;)

Edytowane przez volfeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!