Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Funkcja Start Stop Niedostępna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na desce rozdzielczej pojawia się komunikat Funkcja Start Stop Niedostępna. Jaki może być powód?

Komunikat pojawia się wtedy, gdy silnik powinien się wyłączyć.

Edytowane przez Lookash80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich warunkach ta informacja się pojawia? Czy podczas stania na skrzyżowaniu, czy podczas próby zgaszenia silnika przed wyjściem z auta? Szklana kula ma dzisiaj wolne, więc potrzeba więcej informacji. Jeżeli podczas stania na skrzyżowaniu powinien zgasnąć silnik, to możliwe, że komputer dostaje informacja z czujników, że kolega ma włączone ogrzewania tylnej szyby, albo klima jest włączona i wyłączenie silnika jest wtedy nie wskazana (brak klimy). Możliwe że komputer dostaje info, że silnik jest niedogrzany i włączone są dodatkowe grzałki w układzie nagrzewania kabiny. I do tego jest potrzebny prąd z alternatora, bo akumulator długo by nie pociągnął.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklana nie będzie potrzebna ;)

Dzieje się tak podczas zatrzymania (skrzyżowanie, oczekiwanie na pasażera), ale niedługo po rozpoczęciu jazdy. Generalnie poruszam się na małe dystanse i może klima mając zadaną temperaturę nie pozwala wyłączyć silnika (autko niedogrzane w środku??). Nie miałem wcześniej auta z tą funkcją, stąd moje pytanie :)

Edytowane przez Lookash80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak napisałem wyżej komputer dostaje informacje, że ma nie wyłączać silnika, bo jest zimno w kabinie. Osobiście jak dla mnie jest to zbędny bajer i przynosi więcej szkody niż pożytku jest z niego (oszczędność paliwa około 0,5l/100km). Poszukaj sobie cen nowych akumulatorów do systemy start/stop to się przerazisz. Do podstawowego systemu start/stop do 600zł do rozbudowanego do 1200zł.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to jest zbędny bajer - kompletnie niepotrzebny. Kwestią było to, czy tak ten system właśnie się zachowuje, czy po prostu się coś popsuło ;)

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Lookash80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy Stop&Start działa Wam przy obecnych temperaturach ? Auto kupiłem jak już było chłodno. Od początku to nie działa. Sporadycznie zgaśnie sobie na swiatłach jak jest naprawdę mocno dogrzany ale zdarza się rzadko. Nie wiem czy podejrzewać już Aku czy to normalne zachowanie u wszystkich o tej porze roku. 

Z odpalaniem, trzymaniem napięcia na aku wydaje mi się, że problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gaśnie bez problemu, już po kilku minutach od uruchomienia silnika. Rano, we dnie, wieczór, w nocy :-) Dlatego system ręcznie wyłączam, a wiem że gaśnie, bo mi się zdarzyło w pośpiechu zapomnieć wyłączyć. Może masz już słabszy akumulator :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to czeka - ale to po gwarancji :-) 

  1. Po robocie, po południu: odpalam auto na parkingu firmowym (8h postoju), podjeżdżam do bramy - tu w lecie system już działał i silnik się wyłączał, ale teraz nie; następnie wyjeżdżam na drogę główną - tu czasem nie ma szans, żeby nawet system zadziałał; toczę się tą główną w korku do ronda - i tu już system działa. Czas od rozruchu silnika - do 5 minut. I to właśnie przed tym rondem parę razy byłem zaskoczony, bo systemu nie wyłączyłem...
  2. Przed robotą, rano: auto stoi >10h w podziemnym garażu (ca. 12-15 st. C), więc system działa już na pierwszym skrzyżowaniu dróg osiedlowych... (nawet jeśli na zewnątrz jest blisko 0 st. C).

Reasumując moje doświadczenie i to co opisali koledzy @TheOktik i @Lookash80 - może macie Panowie starsze i już słabsze akumulatory? FYI: ja mam oryginalny, ok. półtoraroczny.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ma 4 lata z hakiem. Zachowuje się tak samo od początku. W lecie Sart/Stop reaguje szybciej. Też parkuję w podziemnym i tutaj: czy lato czy zima musi się nagrzać by system załapał (oczywiście w lecie szybciej mu to idzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!