Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzone auto , a jego naprawa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum :)

 

Posiadam Megankę 1 po FL z 99 roku. W zeszłym tygodniu miałem stłuczkę, facet mi wjechał w bok auta i mam rozterkę co zrobić i czy da się to zrobić tak żeby to miało ręce i nogi.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Uszkodzenia w aucie: tylne prawe drzwi , przednie prawe drzwi , próg , słupek. Wszystko wgniecione do środka. Dach nie ruszony, błotniki nie ruszone, auto jeździ bez problemu, nigdzie nie znosi i nie robi 4 śladów. Chciałbym to naprawić, ponieważ włożyłem sporo pieniędzy w auto i jest w idealnym stanie technicznym ale nie wiem czy to jest możliwe do naprawienia.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Drzwi to żaden problem, tak samo jak próg ale co ze słupkiem ?? Klepać to, czy można wymienić ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Bardzo proszę o jakieś sensowne porady, bo żal mi tego auta i nie chciałbym się go pozbywać. Powtórzę tylko, że auta nigdzie nie znosi i normalnie jeździ, bez żadnych oznak uszkodzenia poza widocznymi.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić tylko czy auto po takiej naprawie będzie bezpieczne? Wątpię. A kto był winny stłuczki? Jeżeli Ty jesteś poszkodowanym to ubezpieczyciel sprawcy na bank zrobi szkodę całkowita. Piszesz, że dostał słupek, to jak dla mnie auto do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Krzychu fotkę wrzuć, Ale jednak jak słupek został uszkodzony to pamiętaj jak 2 raz zostanie uderzone w tym samym miejscu to już nie będzie tak chroniło jak wcześniej no i jeżeli ci źle to zrobią to ci może rdzewieć po 2-3 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić tylko czy auto po takiej naprawie będzie bezpieczne? Wątpię. A kto był winny stłuczki? Jeżeli Ty jesteś poszkodowanym to ubezpieczyciel sprawcy na bank zrobi szkodę całkowita. Piszesz, że dostał słupek, to jak dla mnie auto do kasacji.

 

Ja jestem poszkodowanym. Tak, ubezpieczyciel zrobił szkodę całkowitą. Z poprzednim autem miałem tak samo, też mi zrobili szkodę całkowitą ale sobie naprawiłem auto. Zaraz wkleję zdjęcie.

post-77453-0-38710400-1419504451_thumb.jpg

post-77453-0-02892000-1419504458_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłoga nie ruszona to można zrobić. Ubezpieczyciel sprawcy jak kolega wyżej napisał orzeknie szkodę całkowitą także o naprawie bezgotówkowej możesz zapomnieć, przy tym roczniku dostaniesz gdzieś 3- 3,5 koła na naprawę, reszta to wartość "wraku" (brzydko brzmi). W małym zakładzie starczy na naprawę, ale czy warto to już sam musisz podjąć decyzje, masz tam na słupku naklejkę, tabliczkę znamionową, aso chyba wyda drugą, a jak nie to zastępcza 200zł. Trzeba było zdjęcia słupka zrobić, bo drzwi to używane założysz drugie, ale na moje oko to słupek nie będzie wbity .

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi już sobie "nagrałem" w tym kolorze co mam po 100zł za sztukę. Tylko zostaje kwestia progu i słupka. Próg jak wymieniałem w poprzednim aucie to u blacharza zapłaciłem 300zł za całość z wymianą na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak blacharz wytnie próg to Ci troszkę podprostuje słupek ,300 zł za wymianę progu z prawidłową konserwacją i lakierem to jak za darmo, aż się nie chce wierzyć że wszystko

zrobił zgodnie z technologią naprawy.Ile wytrzymało zanim ruda wyszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Nie wyszła w ogóle jeszcze , auto jest po naprawie 2 lata.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

 

Dodano: 25 gru 2014 - 14:35

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum

Kolego przeczytałem regulamin ale ciężko się go nauczyć na pamięć w jeden dzień :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!