Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła drogowe


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie lub miał tego typu problem. Przełącznik nie trzyma świateł drogowych. Tzn. przy przełączeniu na światła drogowe światła są, ale po puszczeniu przełącznika światła gasną i powracają światła mijania. Czy jest to usterka mechaniczna czy przełącznik tylko pobudza jakiś przekaźnik, który po zaprzestaniu pobudzania nie trzyma świateł drogowych? Nie wiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. powraca i światła drogowe są włączone, a w moim przypadku wraca na pierwotne położenie, ale światła drogowe gasną i są mijania, a powinny być włączone drogowe. Dopiero drugie podniesienie manetki wyłączają drogowe i też powraca do pierwotnego położenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wopa manetka od zmiany świateł mijania na drogowych ma 2 położenia. Pierwsze położenie to mrugnięcie długim, po puszczeniu manetki światła gasną. Trzeba przełamać pierwszy opór manetki i wtedy łączą się na stałe drogowe, a manetka powraca na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Jeszcze wczoraj przed snem myślałem nad tym co to może być i miałem trafne myślenie. Przecież w Megane II jest taka opcja jak oświetlenie wjazdu a właściwie wyjścia z garażu po wyjściu z samochodu i jego zamknięciu. Robi się to w ten sposób, ze podnosi się manetkę tak jakby się chciało mrugnąć do kogoś długimi światłami. Zamyka drzwi i auto a światła wyłączają się samoczynnie po ok 2 minutach (czyli prawdopodobnie to uszkodzenie elektryczne), bo tej opcji też nie miałem. Po rozebraniu okazało się, że na samym wierzchu zespołu przełącznika po ściągnięciu osłony z taśmą do poduszek powietrznych i tempomatem po obu stronach są białe suwaki ze stykami od strony płytki drukowanej, które po prawej uruchamiają spryskiwacz a po lewej na obwodzie drukowanym jest dwa pola stykowe, które służą pierwsze do mrugania długimi i drugie do impulsu powodującego włączenie świateł drogowych, (drugi impuls powoduje ich wyłączenie) wada wystąpiła, gdyż na lewym suwaku był 3 styk odpowiedzialny za światła drogowe (bo jest tak 3 styki) za mało odchylony od suwaka i nie dotykał płytki drukowanej. Po jego odchyleniu wszystko wróciło do normalności. Zajęło mi to 20 min z rozebraniem i złożeniem kierownicy i osłon, a styk uszkodziłem chyba przy wymianie taśmy do poduszki i tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Megane II jest taka opcja jak oświetlenie wjazdu a właściwie wyjścia z garażu po wyjściu z samochodu i jego zamknięciu.
follow me home

1) nie tylko w megance

2) pewnie pisze o tym w instrukcji obsługi Twojej meganki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!