Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr FAP


lemanio

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej tego nie znajdziesz w dostępnych na stronie danych o aucie.

A najprościej to uklęknij za tylnym zderzakiem i popatrz pod auto, tak byś widział rurę wydechową wzdłuż podwozia i miejsce jak znika w komorze silnika.

Jeśli będzie tylko rura to FAP-a nie posiadasz, a jak na wysokości przednich foteli (drążka zmiany biegów) zobaczysz na rurze wydechowej okrągłą poziomo ułożoną puszkę średnicy 15cm, to właśnie to jest FAP.

Są już takie tematy z tym pytaniem na forum, wielokrotnie już to tak tłumaczyłem i nawet szkice wydechu z katalogu Bosala wklejałem jak to z FAP-em i bez niego wygląda.

Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że w nazwie, (jeśli jest FAP, a nazwa nie została zmieniona) bo w otwieranej liście nie ma takich pozycji, jest za to inne wyposażenie podane.

Info z moich własnych obserwacji pochodzących z zalogowanych 2 scenioli II ale obydwa bez FAP-a.

Najpewniejsze to i tak spojrzenie pod auto i nie trzeba do tego być ekspertem. Nawet kanał nie jest potrzebny.

Nazwa mojego sceniola jest taka:

post-2372-0-14633200-1420761228_thumb.png post-2372-0-42444500-1420761589_thumb.png

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że w nazwie, (jeśli jest FAP, a nazwa nie została zmieniona) bo w otwieranej liście nie ma takich pozycji, jest za to inne wyposażenie podane.

 

W spisie też masz FAPa, tyle, że jak auto sprowadzane, to po niemiecku FAP ma bardzo dłuuugą i skomplikowaną nazwę. Krótko: jest FAP, jest wymieniony, nie ma go na stronie Renault, FAPa brak.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Mam swojego Conquesta i na stronie renault.pl nic nie jest napisane czy jest FAP, czy go nie ma. Za to zaglądając pod auto widać, że znajduje się tam owy filtr. Muszę gdzieś podjechać i sprawdzić jak to dokładnie wygląda. Bo póki co auto jeździ, normalnie nic się nie dzieje, pomimo że więcej jeżdzę w mieście i to na prawdę krótkie przejazdy. Wiem też jak sprawdzałem pewną meganke, ona w specyfikacji miała po niemiecku napisane, że posiada filtr przeciwpyłkowy (pierwszy raz się spotkałem z tym) co mnie delikatnie zdziwiło, więc i te które posiadają FAP-a mogą też mieć to napisane w specyfikacji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poszukałem na znanym serwisie scenica z VIN sprawdziłem pierwszą lepszą wersje z silnikiem 1.9 dCi, auto które posiada filtr, ma wpisane w specyfikację auta.

foto

thumb_hosting_zdjec_1420807864__filtr.png

To teraz zagdka dla mnie... czy ja mam filtr...

Edytowane przez ambarass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na danym przykładzie tak. Ale mój 1.9 dCi 131 KM nigdzie tego nie ma wpisane na stronie, a kładę się pod auto i zamiast zwykłej rury jest puszka. Dziwne, a może faktycznie go nie ma, a tam jest zwykła atrapa? Jest to możliwe?

screen

thumb_hosting_zdjec_1420810395__moj.jpg

Edytowane przez ambarass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1,9 dCi ze 130 konnym silnikiem były dopiero w wersji poliftowej i one w większości przypadków miały FAP-a.

Kiedyś miałem Scenica II z 2007 roku 1,9 dCi i na drzwiach od kierowcy była czarna naklejka z narysowanym filtrem.

Edytowane przez Rafal-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka rozwiązana. Nie mam FAP-a. Odkryłem za to, że Renault przeznaczało na rynek niemiecki praktycznie wszystkie auta z danym filtrem. Na rynku francuskim było ich dużo mniej. Sprawdzałem na swoim przykładzie mój nie ma, a taki sam conquest tylko że z Austrii już posiada. Więc wychodzi na zależność od rynku na jaki auto miało być przeznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!