Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II 1,5Dci 85KM, kilka pytań


Nataliiia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów:)

 

Jestem tu nowa, więc przepraszam jeśli temat już był. Piszę bo nie znalazłam odpowiedzi. Mianowicie chcemy z mężem zakupić Renault Megane 1.5 Dci, 85 KM z 2003 roku. Stan auta jest zadowalający i jedynym problemem jest fakt że za pierwszym razem nie odpala. Sprzedający mówi że "ona tak ma". Wkładam kartę, naciskam sprzęgło, wciskam START/STOP i chwilę kręci po czym cała procedura się kończy, po ponownym wciśnięciu START/STOP pali na dotyk. Silnik pracuje równo, cicho i bez żadnych zastrzeżeń, auto jest dynamiczne, nic nie puka, nie stuka. Pomóżcie proszę, cóż to może być, bo nie mam zielonego pojęcia. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.9 dCi z 2003r. Miałem podobnie ale u mnie nie było reguły, raz palił za pierwszym innym razem za trzecim. Zauważyłem że więcej czasu zajmowało mu odpalenie jak dłużej postał. Okazało się, że zawór zwrotny w ręcznej pompce paliwa się zapchał jakimś syfem i paliwo się cofało. Po odetkaniu palił od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa, ponieważ w tym silniku, może to być pierdółka, która nic nie kosztuje lub też oznaka początku końca silnika. W przypadku mojego auta nie odpalał za pierwszym razem wymieniłem część chyba za 100 PLN. No i pali za pierwszym ale długo kręci i dalej nie jestem zadowolony. Jedno jest pewne ten samochód tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie chcemy z mężem zakupić Renault Megane 1.5 Dci, 85 KM z 2003 roku

Czyli chcecie się wpakować na minę na własne życzenie. Gratuluje odwagi i zasobnego portfela na naprawy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny bardzo prawdopodobny jest.

Ale może być też problem ze słabym grzaniem paliwa , a może samo paliwo jest słabe?

Trzeba by jeszcze spojrzeć jaki dymek leci z rury w momencie startu silnika.

A jak jest dobra cena tego auta to można je w końcu kupić, jk jeździł na dobrym oleju to będzie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miała psioczyć na renówki to nie jeździłabym od 5 lat do dziś Clio, i nie szukałabym kolejnego renault, a gdybym była pewna co jest z nim nie tak, nie pytałabym na forum. Prosiłam o pomoc, radę, bo naprawdę autko jest w stanie świetnym, cena i reszta nam odpowiada, tylko to nieszczęsne odpalanie. Poszperaliśmy trochę w necie i często chodzi o ten czujnik wału (czy jakoś tak), wymiana lub czyszczenie i to wystarczy. Natomiast patrząc na Wasze opinie raczej zrezygnujemy z zakupu od tego sprzedającego, choć nie powiem, szkoda. No cóż, będziemy szukać dalej. Dziękuję za każdą sugestię, opinię i podpowiedź. Jeszcze zapytam: a jak awaryjność wygląda w silnikach 1.9 Dci, czy mają koła dwumasowe? No i jak ze spalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!