Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na forum zaglądam od paru miesięcy, ale to jest mój pierwszy post. Chciałem się podzielić z Wami wrażeniami z dzisiejszego dnia spędzonego w garażu. Zacznę od tego, że wymieniałem amotyzatory z przodu i już przy tym się naklnąłem. Dodatkowo, przy tej wymianie zostałem niemile zaskoczony przez prawie suchy przegub zewnętrzny od strony kierowcy. Po wstępnych oględzinach okazało się że puściła opaska(większa) na osłonie. Żadnego uszkodzenia mechanicznego, jak dla mnie te opaski to małe nieporozumienie. Więc przestrzegam wszyskich użytkowników, aby zwracać na to uwagę. Pozdrawiam

Edytowane przez marcin_m13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory trzymanie miały jeszcze dobre, ale denerwujące stukanie przy małych prędkościach na nierównościach było denerwujące. Dla wtajemniczonych temat znany przewijał się już na forum, stukanie zdarza się nawet wcześniej niż to miało miejsce u mnie. Na domiar złego gumowe osłony amortyzatorów były też dziurawe. Ten typ tak niestety ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną osłonę wymieniałem u siebie, koszt osłony niższy niż sama robocizna, ale warto to zrobić.

 

Wracając do tej opaski- auto kupiłeś w salonie, czy używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dzisiaj w ramach kontroli popatrzyłem na osłony półosi i zdziwienie mnie dopadło. Tak jak wyżej kolega napisał szlak trafił opaskę większą na osłonie przegubu od strony pasażera. Miesiąc temu wymieniałem olej i tego nie było (auto było dokładnie sprawdzone). W poniedziałek zaraz się za to biorę. Smaru ubyło niedużo. W poprzednim Renault tematu nie znałem i skończyło się na wymianie całej półosi. Także jak kolega wyżej napisał zerknijcie czasem na te opaski bo może to sporo kosztować.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie najpierw z prawej strony puściła większa opaska a później jakoś po roku sprawa się powtórzyła z lewej. Na szczęście poza wytryskiem :D smaru na felgę nic się nie stało i w porę smar uzupełniłem i dałem nową opaskę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze wypowiedzi są współczesne, że tak się wyrażę zimowe. Jak myślicie czy uszkodzenia tych opasek czasami pewnie gumowych osłon przegubów mogą się nasilać zimą?

Biorąc pod uwagę tegoroczną tzw - bardziej definicyjną zimową porę roku pytanie lekko śmieszne ale może coś jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z racji braku opaski pojechałem do mechanika na wymianę starej na nową. Zapytałem się dlaczego po 55 tys.strzeliła opaska. Powiedział, że auto jest używane na terenie gdzie cały czas sypią duże ilości soli i dlatego tak się stało. Fakt , mieszkam w górach i sypią sól nawet jak niema śniegu i jest sucho. Dziwna sugestia mechanika. Założył nową niby oksydowaną czy coś tam. Kazał obserwować z drugiej strony jeszcze fabryczną opaskę. :mellow:

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asze wypowiedzi są współczesne, że tak się wyrażę zimowe. Jak myślicie czy uszkodzenia tych opasek czasami pewnie gumowych osłon przegubów mogą się nasilać zimą?

Biorąc pod uwagę tegoroczną tzw - bardziej definicyjną zimową porę roku pytanie lekko śmieszne ale może coś jest na rzeczy?

U mnie w lewym przypadku to było lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!