Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skąd prąd do rejestratora?


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie dorzucenie przetwornicy 5V do zasilania rejestratora samochodowego. Gdzieś z okolicy lusterka wewnętrznego.

Trafiłem na temat zasilania lusterka fotochrom. Rozwiązaniem dla lusterka było zasilanie z lampki wewnętrznej.

Czy do przetwornicy taki temat też przejdzie? Mam na myśli ilość pobieranego prądu. Do w Megance prowadzi cienka taśma - nie wiem ile max amperów można przez nią przepuścić.

Przetwornica miała by maksymalnie 2A na wyjściu(5V).

Może lepiej podpiąć się pod coś innego? Do gniazda zapalniczki np, a kabel puścić słupkiem A i podsufitką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wpiąłem się w wiązkę do radia, i poprowadziłem kabel pod wyściółką pod dywanikiem pasażera, a następnie słupkiem i podsufitką. W okolicach kostki pasażera, pod zaślepką plastikową na dole słupka dorobiłem sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki, w które włożyłem oryginalny kabez zasilający dołaczony do kamerki. Jedyny minus jest taki, że mam tam non stop napięcie, nawet po zamknięciu auta, z racji tego, że używam auto codziennie raczej nie boję się o rozładowanie akumulatora.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej podpiąć się pod coś innego? Do gniazda zapalniczki np, a kabel puścić słupkiem A i podsufitką?

Zdecydowanie lepsze rozwiązanie jak podpinajie się do taśmy i ładowanie za podsufitkę takich wielkich klocków.

W swoim sceniolu II takie dodatkowe gniazdo mam zabudowane w boku schowka, podłączone pod oryginalną zapalniczkę, a w nim jest uniwersalna ładowarka 1/2A,

Od niej 2m przedłużaczem USB (wtyk/ gniazdo)mam te 5V poprowadzone słupkiem w okolice lusterka a tam już krótki (50cm) kabel USB/ MIKRO USB, którego 20cm z za podsufitki wychodzi w okolicach uchwytu do smartfona, robiącego za nawigację, rejestrator i głośnomówiący telefon.

Fotki w moim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przetwornica jest ukryta w skrzynce z bezpiecznikami i stamtąd idzie kabel słupkiem i podsufitką do lusterka. Takie rozwiązanie doradzili panowie z ASO twierdząc że zasilanie %V do akcesoriów może być za słabe prądowo (kamera potrafi wziąć nawet 300-500mA). Przetwornicę mam podpiętą pod zapłon aby kamera startowała po włączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja rejestrator zamontowałem przy lusterku i zasilanie wziąłem z lusterka. Kupiłem uniwersalną ładowarkę miniUSB, odciąłem z jej obudowy wtyk zapalniczki w celu redukcji rozmiaru i wyprowadziłem przewody zasilające. Kabelki podłączyłem do zasilania lusterka i schowałem w plastikowej obudowie (tej na szybie). Zasilanie pojawia się w chwili odpalenia silnika przyciskiem lub wsunięcia karty HF, ginie od razu po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, też mam w samochodzie rejestrator. Podpowiem jak ja mam zamontowany to może komuś się przyda :)

 

Rejestrator jest po prawej stronie lusterka na samej górze przedniej szyby. Kabel od razu idzie w podsufitkę i potem prawym słupkiem leci do dołu i tam pod schowkiem (przypięty dwoma opaskami) i następnie kabel wsunięty od spodu w środkowy tunel. Kabel schodzi w dół ze środkowego tunelu w połowie długości fotela pasażera (w okolicach zapięcia pasa) i tam jest wpięty w trójnik 12V. Trójnik ten jest na rzepy przyczepiony pod fotelem kierowcy, a wpięty jest w gniazdko z tyłu konsoli. W związku z takim montażem kabel był widoczny minimalnie w dwóch miejscach: przy zejściu pod fotel pasażera (pomiędzy fotelem kierowcy oraz konsolą obok zapięcia pasa) oraz kawałek przy wtyczce 12V z tyłu. Kable elegancko zabezpieczyłem i zamaskowałem "haczącą" częścią rzepa, który kupiłem w pasmanterii. Kolor rzepa nawet znacząco nie odbiega od koloru wykładziny w samochodzie, a rzep kosztował 2 zł :) Jeżdżę już tak kilka miesięcy i nic się nie urwało, nie wylazło itd. Polecam to rozwiązanie. Dodatkowym plusem jest też to, że mam dwa extra gniazda 12V pod fotelem bo tak jak wspomniałem wcześniej mam tam zamontowany trójnik 12V.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ile zapłaciłeś? Kabel z rejestratora wystarczył czy też dopłacałeś?

 

Ja przygotowałem wcześniej kabel z przetwornicą z 12v na 5. Na końcu kabla jest gniazdo USB. Panowie z ASO założyli to tak jak sobie zażyczyłem czyli gniazdo ukryte za podsufitką a przetwornica w skrzynce z bezpiecznikami. Kabel ukryty jest w słupku i przechodzi przez deskę rozdzielczą. Za usługę zapłaciłem 170 zł. Panowie zrobili też osobny bezpiecznik na całą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!