Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zmieniłem w serwisie klocki hamulcowe z przodu. Dziś zauważyłem ,że tylko podczas parkowania na wstecznym słychać pojedynczy stuk w momencie wciśnięcia hamulca. Za drugim razem nie słychać kompletnie nic. Jadąc do przodu i hamowaniu też nic. W sumie to nie zawsze słychać ten stuk, ale jest to trochę denerwujące. W serwisie powiedzieli, że wszystko jest ok (auto przeszło przegląd techniczny bez żadnych problemów). Czy ma ktoś pojęcie co to może być ? Na mój nie mechanikowaty rozum sprawia to wrażenie jakby klocek się przesuwał.

Jakieś pomysły, porady? Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam <piwko>

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany jedna z tylnych tulei wahaczy przód-prawdopodobnie zerwana. Trzeba solidną łyżką sprawdzić który wahacz ładnie pracuje góra-dół, ewentualnie od razu zrobić obydwie-będzie spokój. Niedawno robiłem u siebie-stara tuleja wyprasowana, w jej miejsce wprasowana nowa...i spokój.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem w służbowej Pandzie-stuk zbiegł się z wymianą hamulców, więc jechałem na reklamację z tymi hamulcami ale po zbadaniu zawieszenia wyszły tuleje. W SIII zerwanej lub naderwanej tulei nie widać, ma jednak nadmierny luz. Jeśli to na 100% nie to to nie wiem-jedź tam gdzie robiłeś hamulce niech sprawdzą. Kiedyś zdarzyło się, że mechanik nie dokręcił mi jarzma ale nie stukało.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za poświęcony czas na komentarze. sprawdzę jeszcze raz w sobotę z mechanikiem wszystkie gumy tuleje i przegląd zawieszenia. tak mnie zastanawia brak takich blaszanych ozdób na hakach klocków :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czy udało się ustalić co było przyczyną stukania? Bo ja w swoim scenic mam podobnie tylko coś stuka po hamowaniu i skręcenie. Jak jadę prosto i chce skręcić w prawo to najpierw przyhamuje i skręcam w tym momencie mam stuk. Co ciekawe następny zakręt w prawo nie powoduje stoku dopiero jak skręca w lewo i znowu stuk. Jakby coś się przesuwało. Samochód jeszcze na gwarancji byłem z nim już 6 razy z tym szukaniem i nie mogą znaleźć. Zmieniłem nawet serwis i też sobie nie poradzili całe zawieszenie rozebrali i twierdzą że wszystko jest dobre.

Wczoraj po oddaniu samochodu jeździłem jazdy próbne o przez 15 minut nic nie stukalo a potem zaczęło znów. Ktoś ma pomysł oprócz tego że muszę znaleźć 3 serwis byłem już w Gdańsku i Starogardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o jazdę w przód i stuk to...nie pomogę-opisałem moje przypadki przy cofaniu. :unsure:

Proszę cię jednak o wzmiankę na forum jak już uporasz się z problemem-niestety wielu kolegów nie informuje jak zakończyli temat a szkoda-o info jest czas napisać,o rozwiązaniu problemu dla potomnych już nie.

 

Dodano: 30 paź 2015 - 14:24

dziękuję za poświęcony czas na komentarze. sprawdzę jeszcze raz w sobotę z mechanikiem wszystkie gumy tuleje i przegląd zawieszenia. tak mnie zastanawia brak takich blaszanych ozdób na hakach klocków

 

Rozwiązałeś już ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 17.03.2015 o 22:52, dj3ric napisał:

zauważyłem ,że tylko podczas parkowania na wstecznym słychać pojedynczy stuk w momencie wciśnięcia hamulca. Za drugim razem nie słychać kompletnie nic. Jadąc do przodu i hamowaniu też nic.

Zauważyłem u siebie w MIII podobny objaw. @dj3ric czy rozwiązałeś swój problem? Podzielisz się rozwiązaniem?

A może ktoś tak miał lub wie co to może być i się podzieli wiedzą?

Dźwięk dobiega na 99% z lewego przodu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie miałem podobny problem. Przy wciśnięciu hamulca słychać było dość głośny stuk, a zawieszenie było w dobrej kondycji. Okazało się, że klocek hamulcowy siedział zbyt ciasno w prowadnicach zacisku i gdy się nagrzał zapierał się w zacisku, przez co nie chodził płynnie w prowadnicy. Pomogło wyczyszczenie prowadnic tak, żeby klocek miał nieco luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 6.08.2019 o 20:03, pbet napisał:

Zauważyłem u siebie w MIII podobny objaw. @dj3ric czy rozwiązałeś swój problem? Podzielisz się rozwiązaniem?

A może ktoś tak miał lub wie co to może być i się podzieli wiedzą?

Dźwięk dobiega na 99% z lewego przodu auta.

może rozwiązałeś problem? mam identyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie. Każdy mechanik który sprawdzał mi auto (a było ich wielu) twierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie mógł niczego znaleźć. Problem też w tym, że objawy nie są ciągłe. Nie występują za każdym razem i mechanicy twierdzą, że jest to nie do zdiagnozowania ponieważ ktoś by musiał być pod autem i oglądać, słuchać w chwili wystąpienia objawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!