Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku, koło koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie czy jak będę polewał wodą to otrzymam ten sam efekt czyli będzie ciekło? Rzadko mam pod ręką auto (żona nim jeździ) i nie zawsze mam możliwość sprawdzić jak pada (woda jest nawet w komorach za tylnymi światłami, po lewej i prawej). Jak się dostać to tej uszczelki pod trzecim światłem stopu, od wewnątrz, zewnątrz, poproszę jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdemontuj plastikową osłonę, tą na środku, w górnej części szyby. Jak znajdziesz pod nią piasek, to na 100% leci tędy woda. Światło odbezpieczasz wciskając coś w otwory, które znajdziesz pod osłoną. I delikatnie wyciągasz od zewnątrz lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Tą osłonę to chodzi o tą od środka? Jak ona jest mocowana na wcisk, bo śrubek żadnych tam nie widzę?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o tę w środku. Mocowana jest na zatrzaskach. Przytrzymują ją również osłony zewnętrzne. Wydaje mi się, ze łatwiej będzie ją wyciągnąć po zdemontowaniu jednej zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ściągnąłem osłony na górze jest nakrętka, a pod nią druga, wygląda jakby była przyspawana (patrz foto). Czy ja dobrze myślę że tędy droga do lampy 3 stopu? Jeden z kolegów pisał że trzeba przepychać (wypchnąć lampę), czyli ona jest mocowana też na wcisk, czy to któryś z tych otworów na zdjęciu?

Po drugie nie jestem pewien czy na pewno cieknie tym 3 stopem. Dziś polewałem tą lampkę i klapę ale nigdzie nie namierzyłem gdzie cieknie. Dół klapy suchy, ucho zamka i okolice też suche (sprawdzałem 2 minuty po polaniu wodą i potem po około pół godz.). Jak sprawdzałem też od góry schowek na koło w okolicach belki to też nic mokrego nie mogłem znaleźć. Mam ktoś jeszcze jakiś pomysł którędy cieknie?

post-69802-0-59891000-1462472690_thumb.jpg

post-69802-0-48704800-1462472715_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimie walczyłem z wodą w bagażniku i walkę wygrałem.

Choć podejść było kilka:(

najpierw lampa stop - to najprostsze - silikon i po temacie. Ale woda dalej ciekłą.

Lampę zdemontowałem i już prawie zdjąłem zderzak, gdy w końcu wyjąłem jedną z plastikowych zaślepek.

I tutaj mnie renault zaskoczyło, np. pod odbojnikami jest komora i gdy woda się pod nie dostanie to pięknie wlatuje do bagażnika.

Gdy klapa dobrze je dociska to wtedy uszczelka dolega i jest szczelnie. Ale gdy sparcieje lub łapie luz to woda sobie tam wlatuje.

Kiepsko jest to rozwiązane.

Dokładnie to samo jest z tymi czarnymi okrągłymi zaślepkami nad lampami.

Odbojniki zdemontowałem i wkleiłem na jakiś gumowaty klej. Od tamtej pory sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga :!:

tak.Są na zatrzaskach więc pewnie ułamiesz. Ale jak wklejasz to nie ma problemu. Przy okazji uszczelniłem też te zaślepki okrągłe wyżej, nad światłami. Wszystkie wyjąłem i wkleiłem.

Generalnie to siedzi na zatrzasku a pod spodem uszczelka. Lipa.

Weź wodę i lej tam tą "rynną" od góry i patrz czy nie leci do bagażnika. Wycieka na samym dole, przy łączeniu plastikowej podłogi z metalową częścią nadwozia.

Zdarza się, że przy otartej klapie nie leci, bo odbój się inaczej ustawia niedociśnięty.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na tej plastikowej obudowie, którą zdjąłeś miałeś piasek od środka ? Sprawdź, czy go nie ma w trzech otworach przy szybie. Przez nie odbezpiecza się lampę.

Nie nie widzę tam piasku więc spróbowałem metodę polecaną przez kolegę Irishpiter

 

I tutaj mnie renault zaskoczyło, np. pod odbojnikami jest komora i gdy woda się pod nie dostanie to pięknie wlatuje do bagażnika.

Gdy klapa dobrze je dociska to wtedy uszczelka dolega i jest szczelnie. Ale gdy sparcieje lub łapie luz to woda sobie tam wlatuje.

Kiepsko jest to rozwiązane.

O których tu kolega zaślepkach mówi?

 

Dokładnie to samo jest z tymi czarnymi okrągłymi zaślepkami nad lampami.

Odbojniki zdemontowałem i wkleiłem na jakiś gumowaty klej. Od tamtej pory sucho.

A o których tu? Czy to któreś z tych co przedstawiłem na zdjęciu?

 

Ja dziś sprawdzałem i od strony kierowcy na bank leci zaślepką nr 1, jest ona luźna. Jak ją docisnąłem ręką to już nie leciało, ale nie mam gwarancji jak klapa ją dociska. Zaślepką nr 2 to może leci ale troszkę. Od strony pasażera ciężko było zdiagnozować którędy leci. Może kolega opisać na podstawie mojego zdjęcia które to zaślepki i jak dokładnie z nimi postąpił.

post-69802-0-00378200-1465161238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

obie zaślepki wyjąłem, i wkleiłem na taki silikono podobny klej(po obu stronach auta). Generalnie jak to obejrzałem, to prędzej czy później będzie ciekło każdemu.

Ta zaślepka trzyma się na zatrzasku i tylko w ten sposób dociska taką piankową uszczelkę.

Górną wyjmie się bez problemu, z dolną jest trochę gorzej(wyjąłem najpierw to płaskie okrągłe i potem wyszarpnąłem kombinerkami-oczywiście jeden zatrzask sie ułamał). Potem czyszczenie spirytusem, klej i już. Sucho:)

Ale trochę sie tego naszukałem, bo nie przyszło mi do głowy, że to jest tak bezmyślnie zrobione i może tam lecieć. Ta górna po prostu powinna być przyklejona, bez żadnej dziury w karoserii tak jak jest w wielu innych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam problem w Coupe - tzn nie wiem czy problem. Dzisiaj po cało nocnym deszczu po podniesieniu klapy zaczęło kapać z tego miejsca, wody w bagażniku nie ma ani nic. Co to może być?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10

Dodawanie zdjęć na forum. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, numer jeden podważyłem śrubokrętem. z numeru dwa ściagnąłem to okragłe a potem kombinerkami.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!