Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku, koło koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

Przez lampę  stopu nie leje. Była wymieniana na gwarancji(nie świeciła) w maju.

Woda dostaje się w prawym rogu bagażnika(patrz foto).

Lałem wodą po rynienkach, ale było sucho. Wczoraj lało pół dnia i znów pojawiła się woda.

 

Maciej, wyjąłem ten dolny odbojnik bo był dość luźny. Jutro objadę go silikonem.

Cały czas wydaje mi się że woda dostaje się w okolicach lampy?

20181026_120422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio po naprawie w ASO też się lało. Oni nie potrafili tego naprawic,nawet wymienili kratkę wentylacyjną i leciało dalej. Okazało się że nie założyli uszczelki do tego zderzaka co pod lampą jest i tam woda się dostawała. Silikon sprawę załatwił i kolejny minus dla ASO. Próbuj po kolei eliminować,ja zaklejałem taśma i lałem wodę i patrzyłem czy dalej leci.te oboje oraz uszczelka pod lampą to są prawdopodobne miejsca przecieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kede86 napisał:

Maciej, wyjąłem ten dolny odbojnik bo był dość luźny. Jutro objadę go silikonem.

Cały czas wydaje mi się że woda dostaje się w okolicach lampy?

 

Też podejrzewałem lampy, bo mam duże szczeliny, ale to nie było to, nawet ich nie zaklejałem. Jeśli zasilikonujesz odbojniki i dalej będzie woda, to na 100% lampa stopu. Pewnie ASO nie dała dobrej uszczelki albo po letnich upałach sparciała. U mnie tej wody było sporo, nawet pod kołem zapasowym. Jeśli masz jej mało to pewnie tylko odbojniki. Zrób je i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Aso odpisało mi taki:   908788466R ale ten co Ty podałeś też pasuje.

 

To jest ten dolny odbój a znasz może numer tego górnego?

Nr 1 na tym zdjęciu:

 

kk.jpg

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

ostatnio zauważyłem, że w bagażniku (komora koła zapasowego) pojawiła się woda. Podejrzenie padło na dość częstą przypadłość nieszczelności trzeciej lampy stop. Test z użyciem butelki z wodą wylewanej na lampę wypadł jak na załączonym filmie, także wydaje się, że przyczyna ustalona. Wiem, że część z osób uszczelnia lampę silikonem, moje obawy jednak budzi fakt reakcji silikon-lakier. Jakiego skutecznego sposobu jeszcze próbowaliście? Myślałem o uszczelce piankowej/gumowej. Dodatkowe pytanie dotyczy elementu, zaznaczonego na zdjęciu (podkładka odbojnika?), który z prawej strony klapy jest dość luźny, podejrzewam, że może być dodatkową przyczyną nieszczelności. Czy łatwo to wymienić?

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

IMG_20190331_141854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!