Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Hej

Zakładam nowy temat, jest dla M1 i dla M3 GT ale to dość inna buda jak mi się zdaje....

W moim grandtourze koło koła zapasowego zbiera się woda...jakoś wydaje mi się, że nie mi jednemu biorąc pod uwagę kłopoty ze szczelnością meganki :lol: Na pewno nie jest to 3 lampa stop bo ten temat przerabiałem i jest nowa uszczelka z silikonu, wtedy to w ogóle woda się zbierała gdzie indziej. Jak tak jechałem karcherem na myjni nie widziałem żadnego przecieku. Gdzieś cieknie chyba jak dłużej sobie stoi na deszczu.

Bagażnik (tam gdzie dajemy bagaże) jest suchutki. Tylko pod spodem woda się zbiera :blink: Klapa też sucha.

Ktoś ten problem wertował??

Edytowano przez aston76

A hak ma kolega?

Mam taką samą przypadłość. Pod matą w miejscu plastikowej rynny na koło zapasowe, w lewym dolnym rogu i przy burcie tylnej często znajduję wodę.

Myślałem, że dostaje się poprzez zasklepiony uszczelką otwór. Znajduje się koło zawiasu lewego, klapy bagażnika. Za silikonowałem porządnie to miejsce wraz z uszczelką, ale nadal pojawia sie woda.

Sprawdziłem również mocowania lamp tylnych, nie wydaje się mi by tą drogą mogło przeciekać.

Temat nie rozwiązany i na razie brak pomysłu.

Ja bym polecał sprawdzić wywiewniki w pasie tylnym, zwłaszcza ich uszczelki.

W mojej meganie kombi też tam pojawia się woda , dostawała się przez klapę , od góry.

Tak że ta zasłonka do bagażnika tez była mokra .

Ja bym polecał sprawdzić wywiewniki w pasie tylnym, zwłaszcza ich uszczelki.

A jakiś szczegół - gdzie te wietrzniki maja się znajdować, jak sie do nich dostać ??

A hak ma kolega?

No własnie nie mam. Czekam, aż uceluje z czasem i ładną pogodą, spróbuje dojść do problemu. Może wysusze wszystko, wylepie ręcznikami papierowymi i będe codziennie sprawdzał w którym miejscu plamka się pojawia.....tą wate wygłuszającą wywaliłem bo gnić zaczęłą.

A jakiś szczegół - gdzie te wietrzniki maja się znajdować, jak sie do nich dostać ??

Zdjąć zderzak trzeba, wtedy będzie je pięknie widać, przy okazji będzie można sobie sprawdzić korki gumowe w pasie tylnym i przewody które przechodzą przez pas tylny. Tak naprawdę to tam nie zbyt wielu miejsc przez które może cieknąć.

U mnie we fluence również pojawiła się woda w bagażniku pod kołem zapasowym. Okazało się, że dostawała się poprzez zaczepy tylnej lewej lampy. Tenże błotnik miałem wymieniany w ASO po kolizji. Poczęstowałem je sylikonem i jest OK.

Mam pytanie czy ktoś z kolegów rozwiązał ten problem w Megane III? Ja ostatnio miałem na tej rynnie pod kołem zapasowym tak na środku pod samym kołem. Nie mam tej śruby co mocuje koło (tak mi się wydaje że powinna być bo jest otwór z gwintem) i myślałem że tamtędy dostała się woda. Jednak dziś sprawdziłem z ciekawości i woda znowu jest, ale z brzegu przy zderzaku (patrz załączona fotka, miejsce wody zaznaczyłem na czerwono) i nie mam pojęcia skąd tam się wzięła, może ktoś pomoże? I mam jeszcze jedno pytanie czy koło zapasowowe powinno być zamocowane żeby nie latało specjalną śrubą wkręcaną w podłogę? I czy lewarek powinien być w tym miejscu co u mnie i czy jest on jakoś mocowany czy luzem leży?

Dodano: 08 gru 2015 - 22:46

P.S. Odświeżę temat bo wczoraj patrzę a woda znów stoi. Odpada jak pisałem, że woda dostaje się przez otwór na środku gdyż w nim też stała, więc nie wiem czy górą gdzieś po klapie jak pada, czy dołem jakoś od kałuży jak się jeździ.

post-69802-0-55193100-1439835154_thumb.jpg

Edytowano przez aston76

W Megane 3 GT koło i lewarek są przykręcane do podłogi.

Jak już pisałem wcześniej, może w innych tematach , woda leje się często przez 3 lampę STOPu.

Możesz mieć też niedokładnie wklejoną szybę na tylnej klapie.

Zobacz to , bo może za chwilę będziesz ją wymieniał i lampki od tablicy rejestracyjne też.

Witam. Zobacz jak podniesiesz klapę do góry czy nie jest mokry plastik ( tapicerka ) na samym dole klapy przy łączeniu z blachą. Jeżeli tam jest mokro po deszczu to na 99 procent przecieka 3 stop i woda spływa z góry wewnątrz tapicerki klapy. Dalej poprzez otwory gdzie znajduje się ucho zamka do dolnej części bagażnika. Zwróć uwagę czy sam zamek klapy nie jest mokry. To też by świadczyło o przecieku 3 stopu. Przerabiałem to samo. Również mokra dolna uszczelka od wewnętrznej strony daje namiar na 3 stop i wilgoć w lampkach podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Edytowano przez roberto197272

A moglibyście przypomnieć jak to uszczelnić :)

3-ci stop ma dedykowaną uszczelkę, taką jednorazową.

Najlepiej było by to na silikon uszczelnić, ale wtedy to już tego 3-go stopu nie zdejmiesz, jak by trzeba było coś tam wymienić.

Ja kupiłem silikon bezbarwny i dałem zamiast uszczelki. Faktycznie w razie awarii lampy będzie mały problem , ale nie przecieka.

Silikon do akwarium ma spory zakres temperatury (-40, 200). I caly czas jest elastyczny, więc nie powinno być problemu z demontażem :)

Mam pytanie czy jak będę polewał wodą to otrzymam ten sam efekt czyli będzie ciekło? Rzadko mam pod ręką auto (żona nim jeździ) i nie zawsze mam możliwość sprawdzić jak pada (woda jest nawet w komorach za tylnymi światłami, po lewej i prawej). Jak się dostać to tej uszczelki pod trzecim światłem stopu, od wewnątrz, zewnątrz, poproszę jakieś wskazówki.

Na początek zdemontuj plastikową osłonę, tą na środku, w górnej części szyby. Jak znajdziesz pod nią piasek, to na 100% leci tędy woda. Światło odbezpieczasz wciskając coś w otwory, które znajdziesz pod osłoną. I delikatnie wyciągasz od zewnątrz lampę.

Napisano (edytowany)
Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Tą osłonę to chodzi o tą od środka? Jak ona jest mocowana na wcisk, bo śrubek żadnych tam nie widzę?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowano przez Prezes

Tak, chodzi o tę w środku. Mocowana jest na zatrzaskach. Przytrzymują ją również osłony zewnętrzne. Wydaje mi się, ze łatwiej będzie ją wyciągnąć po zdemontowaniu jednej zewnętrznej.

Ok ściągnąłem osłony na górze jest nakrętka, a pod nią druga, wygląda jakby była przyspawana (patrz foto). Czy ja dobrze myślę że tędy droga do lampy 3 stopu? Jeden z kolegów pisał że trzeba przepychać (wypchnąć lampę), czyli ona jest mocowana też na wcisk, czy to któryś z tych otworów na zdjęciu?

Po drugie nie jestem pewien czy na pewno cieknie tym 3 stopem. Dziś polewałem tą lampkę i klapę ale nigdzie nie namierzyłem gdzie cieknie. Dół klapy suchy, ucho zamka i okolice też suche (sprawdzałem 2 minuty po polaniu wodą i potem po około pół godz.). Jak sprawdzałem też od góry schowek na koło w okolicach belki to też nic mokrego nie mogłem znaleźć. Mam ktoś jeszcze jakiś pomysł którędy cieknie?

post-69802-0-59891000-1462472690_thumb.jpg

post-69802-0-48704800-1462472715_thumb.jpg

Na tej plastikowej obudowie, którą zdjąłeś miałeś piasek od środka ? Sprawdź, czy go nie ma w trzech otworach przy szybie. Przez nie odbezpiecza się lampę.

w zimie walczyłem z wodą w bagażniku i walkę wygrałem.

Choć podejść było kilka:(

najpierw lampa stop - to najprostsze - silikon i po temacie. Ale woda dalej ciekłą.

Lampę zdemontowałem i już prawie zdjąłem zderzak, gdy w końcu wyjąłem jedną z plastikowych zaślepek.

I tutaj mnie renault zaskoczyło, np. pod odbojnikami jest komora i gdy woda się pod nie dostanie to pięknie wlatuje do bagażnika.

Gdy klapa dobrze je dociska to wtedy uszczelka dolega i jest szczelnie. Ale gdy sparcieje lub łapie luz to woda sobie tam wlatuje.

Kiepsko jest to rozwiązane.

Dokładnie to samo jest z tymi czarnymi okrągłymi zaślepkami nad lampami.

Odbojniki zdemontowałem i wkleiłem na jakiś gumowaty klej. Od tamtej pory sucho.

Czyli leciało przez otwory, w którym siedzą odboje ?

Napisano (edytowany)
Papuga :!:

tak.Są na zatrzaskach więc pewnie ułamiesz. Ale jak wklejasz to nie ma problemu. Przy okazji uszczelniłem też te zaślepki okrągłe wyżej, nad światłami. Wszystkie wyjąłem i wkleiłem.

Generalnie to siedzi na zatrzasku a pod spodem uszczelka. Lipa.

Weź wodę i lej tam tą "rynną" od góry i patrz czy nie leci do bagażnika. Wycieka na samym dole, przy łączeniu plastikowej podłogi z metalową częścią nadwozia.

Zdarza się, że przy otartej klapie nie leci, bo odbój się inaczej ustawia niedociśnięty.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowano przez Prezes