Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandour


domenicus

Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

 

Dziękuję za te dane. Tylko jak to możliwe, skoro wszyscy twierdzą, że TCe jest cichsze, a faktycznie już 11 letnie Auto z 1.6 w środku przy 100 nie wydaje mi się tak ciche, chociaż żadnych pomiarów nie robiłem. No nic, trzeba się będzie przejechać, lub kupić w ciemno.

 

pozdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Meganem 1.6 16V, oraz 1.4 TCe oba podkręciłem po 120 km/h. Różnica jest taka że w 1.6 jest dość głośno, natomiast 1.4 TCe cisza przy 120 km/h. Z tego co mi wiadomo 1.2 TCe jest minimalnie cichszy od 1.4 TCe. Więc albo był to prymitywny test, albo urządzenie bez homologacji albo inna losowa przyczyna :)

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucia to sprawa dosyć subiektywna, ale na pewno przy 120 km/h nie użyłbym określeń "dosyć głośno" dla silnika 1600 a "cisza" dla silnika 1200 jako określenie poziomu hałasu.

Akurat przy tej prędkości, przy obu silnikach, dominującym hałasem w aucie, który nie jest jeszcze uciążliwy, są odgłosy jazdy, odgłosy oporów toczenia a nie silnika.

Powyżej tej prędkości, silnik 1600 jest wyraźniej głośniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam jeszcze jedno pytanie,

Akurat nastawiłem się na 1.2 115 KM - ale też widzę, że są do wyboru 130 KM - cóż, róznica polega na wyżyłowaniu turbiny/silnika - który i dlaczego Wy wybralibyście?

Teoretycznie 130 KM jest mocniejszy, ale jeśli silnik ma się żyłować... z drugiej strony obydwa mają podobne przebiegi 15 tys.

Dziękuję z góry za pomoc - ja się nie nastawiałem na ten 130 ale kto wie, może właśnie ten kupię, tylko potrzebuję Waszej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.2 TCE 130KM. Zrobiłem na razie tylko 3400km i jestem mega zadowolony!!!

Jest bardzo cichy i bardzo ładnie się zbiera (max moment 205nm już od 2000obr). Jeżdżę 80% miasto.

Spalanie ok 7,2l/100km

Minus w/g mnie to to, że jedynka jest za krótka. Tylko do ruszania z miejsca.

Zamierzam wymieniać olej co 15tys, a nie co 30tys (zalecenie producenta).

Przebiegi roczne mam w granicach 12-14tys km.

 

Polecam Ci ten silnik!!!

 

O tym 1.6 16V zapomnij. Mega głośny i muł straszny.

Testowałem oba na jeździe próbnej i wybór stał się prosty, jak drut = only TCE

Edytowane przez rysiek1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanie,

Akurat nastawiłem się na 1.2 115 KM - ale też widzę, że są do wyboru 130 KM - cóż, róznica polega na wyżyłowaniu turbiny/silnika - który i dlaczego Wy wybralibyście?

Teoretycznie 130 KM jest mocniejszy, ale jeśli silnik ma się żyłować... z drugiej strony obydwa mają podobne przebiegi 15 tys.

Dziękuję z góry za pomoc - ja się nie nastawiałem na ten 130 ale kto wie, może właśnie ten kupię, tylko potrzebuję Waszej porady.

 

Różnica między 115KM, a 130KM to tylko 1500zł, także chyba nie ma o czym dyskutować......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!