Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zarówka w drzwiach nie świeci


Rekomendowane odpowiedzi

Za zasilanie żarówki w drzwiach kierowcy odpowiada specjalny moduł kontroli drzwi kierowcy. Na rysunku zaznaczony numerem 1122. Zasilanie żarówki to pin 16 z dużej wtyki 40 pinowej. Masa żarówki idzie przez złącze R3 pin D6 miedzy słupkiem a drzwiami.

S42.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpiął złącze między drzwiami a karoserią i sprawdził styki, prysnąć jakimś sprayem do styków też nie zaszkodzi.

To niezadziałało :)

 

Dodano: 25 kwi 2015 - 18:08

Za zasilanie żarówki w drzwiach kierowcy odpowiada specjalny moduł kontroli drzwi kierowcy. Na rysunku zaznaczony numerem 1122. Zasilanie żarówki to pin 16 z dużej wtyki 40 pinowej. Masa żarówki idzie przez złącze R3 pin D6 miedzy słupkiem a drzwiami.

OK. sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wystarczy wykasować błędy clipem i nie trzeba będzie nic więcej grzebać - miałem to samo u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O tym nie pomyślałem <_<

 

2015-05-17

Wczoraj pomierzyłem stan przewodu od złącza do lampki i jest OK. "+" zasilania lampki drzwi jest u mnie w złączu 6D

thumb_hosting_zdjec_1431847803__2015-05-15_zlacze_drzwi_kierowcy.jpg

Czyli pozostaje tylko CLIP...

 

Aniewa - nie wiem czy ten moduł ma coś wspólnego z tą żarówką. Wg załączonego schematu zasilanie lampki nie przechodzi przez moduł.

 

Dodano: 04 cze 2015 - 17:35

2015-06-05

No i kapucha - nikt nic nie wie. Kogo zapytam, to rozkłada ręce.

Nie wiadomo od czego zacząć, gdzie grzebać i jaka w ogóle przyczyna tego uszkodzenia.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. "+" zasilania lampki drzwi jest u mnie w złączu 6D

No i prawidłowo. Na odpiętej wtyczce będzie tam +. Bo napięcie z modułu przechodzi przez żarówkę. Połącz ten pin z masą i żarówka powinna się zaświecić. Gdy wtyczka jest wpięta w słupek to ten pin łączy się poprzez złącze w słupku z masą.

Poniżej schemat zasilania żarówki.

0093_A4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie jarzę... <_<

W złączu 6D powinien być "+" z modułu, ale go nie ma.

 

Jak to sprawdziłem? Ustawiłem miernik na "Sygnalizacja ciągłości obwodu". Jeden przewód podłączyłem do końcówki wtyczki w lampce, a drugi do złącza 6D. Zapikało, więc przewód "+" jest w drzwiach OK. Przewód "-" również OK - połączyłem końcówkę wtyczki w lampce z nakrętką na słupku. Zapikało. Obstawiam, że masa jest OK, bo przecież jest (chyba) pobierana również do innych podzespołów.

 

Chyba nie mogę tego złącza 6D łączyć z masą :(

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie możesz, przecież 6D to masa. Najwyżej zdublujesz. Masy masz dwie w tej wtyczce.

Do żarówki dochodzą dwa przewody, szary to zasilanie + z modułu a czarny to masa. Połącz czarny z masą bezpośrednio przy żarówce lub ze złącza które idzie do słupka, pin 6D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja racja <ok>

Teraz widzę, że 6D w złączu R3 to masa <ok>

 

 

2015-06-08

Zrobiłem dziś tak:

wyjąłem lampkę z drzwi, wyjąłem z niej żarówkę.

we wtyczce do lampki są dwa przewody: szary oraz szary z czarnym paskiem.

przyłożyłem końcówkę kabelka miernika do szarego z czarnym paskiem, a drugą końcówkę drugiego kabelka do nakrętki na słupku. zapikało. czyli masa ma przejście ze słupka do konektora przy wtyczce.

pozostaje więc wygrzebanie z drzwi modułu 1122 i wyszperanie o co kaman z brakiem "+"

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorki za odkop, ale u mnie też nie świeci.

Jak rozwiązałeś problem?

 

Dodam, że fabrycznie nie miałem lampek ale po rozebraniu drzwi okazało się, że jest wiązka, więc dokupiłem oryginalne lampki.

Z prawej świeci, z lewej strony nie świeci. Napięcie podaje 7,8V, a na prawej ponad 12.

 

tu mój wątek

http://megane.com.pl/topic/66785-oswietlenie-nog-pasazerow-drugiego-rzedu/page__view__findpost__p__486118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!