Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zsunięty rozrząd w Renault Scenic III


Tedeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników fomum!

Posiadam samochód marki Renault Scenic III 1.5 dci 78kw (rok produkcji 2010, jestem właścicielem od 2013 r.), w przedwczoraj przy przebiegu 61166 km podczas jazdy coś zagruchotało w silniku, zjechałem na pobocze żeby sprawdzić co to, okazało się że nie ma żadnych wycieków, komputer nic nie pokazywał ale samochodu już nie mogłem odpalić. Samochód zaholowałem do warsztatu, wczoraj mechanik dzwoni że pasek rozrządu jest luźny (tylko to zdążył sprawdzić, czekam dziś na dalsze informacje). Pytanie moje jest, czy to jest normalne, że w samochodzie z takim przebiegiem który ma nie całe 5 lat? W aucie regularnie wymieniany był olej (na wskazany prze producenta w książce serwisowej) – dotychczas 3 razy, 2 razy wymieniane był filtr paliwa, oprócz tego filtr oleju przy każdej zmianie oleju oraz filtru powietrza i pyłkowego, przy ostatniej wyminie oleju (przy przebiegu 51445 km) wymieniono też świece żarowe gdyż komputer pokazywał błąd (po podłączeniu kabla), po sprawdzeniu okazało się, że jedna świeca nie działa. Książka serwisowa mówi, że rozrząd należny wymieniać co "160 tyś. km lub 6 lat", a tu jest ok. 61 tyś. km i 5 lat...Aż się boje teraz telefonu od mechanika po tym co się naczytałem jakie zmieszczenie w silniku powoduje zerwanie paska rozrządu... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Przebieg prawdziwy, auto sprawdzane przez mojego mechanika (Ojca) jak kupowałem samochód (oglądał wszystko), sam zrobiłem tym samochodem ponad 20 tyś. km. Rozrząd był fabryczny, niezmieniany.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik (to nie jest Pan Kazio z warsztatu osiedlowego - jakby się kto pytał) dzwonił, i powiedział że "szczęście w nieszczęściu" (to się jeszcze okaże) pasek okazał się lekko postrzępiony i lekko luźny...Powiedział, że ściągnie paski, pompę wody wyczyści i zamontuje cały nowy rozrząd (jak tylko go dostanie) i zobaczy co jest. Powiedział, że nie chce otwierać silnika, bo nic nie powinno się zdarzyć w silniku (tak twierdzi po stanie paska)...Teraz zostaje czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że nie chce otwierać silnika, bo nic nie powinno się zdarzyć w silniku (tak twierdzi po stanie paska)...

Po tym co napisałeś w pierwszym poście byłbym sceptyczny. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że się mylisz a mechanik ma rację... Czekam na informacje i dam znać.

AKTUALIZACJA:

Jednak lipa, między drugą a trzecią głowicą wygięło zastawke i mam nadzieje, że tylko to...

Edytowane przez Tedeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem go na lawecie zawieść do ASO, ale czy to by coś dało? Dla mnie walka z nimi to jak z wiatrakami... Samochód jest na warsztacie z wyciagnietym silnikiem czekam na informacje od mechanika czy przypadkiem (mam nadzieje, że nie) nie ma więcej zniszczeń... Teraz już mi tylko pozostaje czekać, ale jak zrobię auto to pojade na ASO wyregulować te pompę (bo tego nie zrobiłem wcześniej, ale czy to było przyczyną? Teraz nie ma co gdybać)

Edytowane przez Tedeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!