Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zsunięty rozrząd w Renault Scenic III


Tedeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to już za późno z papuga, bo auto jest na warsztacie innym niż ASO i żaden rzeczoznawca nie stwierdzi z jakiego powodu pasek się poluzował...

Czekam na telefon od mechanika, powiedział że do końca przyszłego tygodnia powinno być zrobione.

p.s.

Jako, że auto ma już ponad 60K zrobione, nie wymieniać przy okazji płynu hamulcowego i chłodzenia? Książka mówi, że po 60K należy wymienić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymienia w komplecie tj. te wszystkie paski plus pompa wody. Poczekam aż zadzwoni to te płyny też wymienię, o ile coś znowu z tym silnikiem nie wyskoczy, bo ja już jestem totalnie załamany tym co się stało... :mellow:

AKTUALIZACJA [18.05.2015 R.]

Niestety dupa...Załączam zdjęcia "zniszczeń"...Za ten pasek Renault ma u mnie <czerwona> Tak nie powinno być pod 61 tyś. km i 5 latach, skoro pasek fabrycznie był na 6 lat lub 160 tyś. km. O koszcie nie chce pisać, bo jestem blisko stanu zawałowego... :(

 

Dodano: 18 maj 2015 - 20:46

A to zdjęcie samego paska... :angry:

post-81666-0-18144800-1431951946_thumb.jpg

post-81666-0-70840100-1431952029_thumb.jpg

Edytowane przez Tedeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I i IV cylinder spotkał się z zaworami...

Poinformuj ASO Renault, niech mają zgłoszenie. Będziesz mógł dochodzić kosztów napraw.

Niech powiedzą, co masz robić. Przykre, bo koszty to pewnie z 4-5 kPLN.

 

A w te obietnice 6 lat i 160 kkm to chyba wierzysz tak, jak tym pajacom z wczorajszej debaty <dobani>

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO poinformowane (opisałem co i jak i nawet im zdjęcia wysłałem i zaprosiłem do obejrzenia jakie to "super extra paski rozrządu" montują w fabryce, ale wątpię żeby to coś dało... Koszt to ponad 5K PLN (masakra jakaś).

Poniżej daje fotkę samego paska, bo widzę że się nie wgrała.

post-81666-0-06883100-1431980850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi zrobił też taką kalkulacje i generalnie z używanym silnikiem wyszło by więcej... Mnie najbardziej boli,że tak ludzi w & #*@ robią z książkami serwisowym, jakby było napisane 160 tyś. lub 5 lat to bym już ten pasek w marcu czy kwietniu wymienił, a tak wyszło poprostu strasznie... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) coś Ty taki dziwny z tymi kilometrami i latami? olej też zmieniasz co 30 kkm jak zaleca Reno?

2) zaryzykuję twierdzenie, że musiało być słychać ten pasek. po fotce widać, że jedna strona "wystrugana" czyli odgłos był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1) To po co piszą takie bajki w książce serwisowej, olej wymieniam trochę szybciej niż 30kkm.

Ad. 2) No właśnie nic nie było słychać, tylko było "puk-puk". Owszem, samochód był jakieś lekko zamulony ale myślałem, że to może zaraz "przejdzie".

A poza tym nie tylko I i IV cylinder spotkał się z tłokami... <_< (patrz fotka)

p.s.

Może ma ktoś pomysł/mógłby pomóc jak teraz podejść do Renault (pismo oficjalne czy jak?). Tu będę wdzięczny za wszelką pomoc.

post-81666-0-26259400-1432015097_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kontaktować się z Renault Polska (najpierw zadzwoń, później pismo), ewentualnie jeśli porządne ASO to mogą pośredniczyć - zapytaj. Szkoda, że od razu nie udałeś się do ASO, ale nic trzeba walczyć do końca bo powinni pokryć koszty - ewidentnie wada fabryczna. W razie olania tematu przez RP od razy TVN Turbo, niestety w naszym kraju przeważnie nie ma innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ASO już powiedziało mu, co ma zrobić:

http://megane.com.pl/topic/37862-zsuwajacy-sie-pasek-rorzadu-pomocy/page__view__findpost__p__430513

 

IMHO bez dobrego adwokata nie ma co liczyć na zwrot. Każdy gwarant życzy sobie uszkodzonego sprzętu u siebie. Takie prawo gwarancji <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Polska od razu poinformowałem, wczoraj wysłałem im zdjęcia i dałem namiary na warsztat gdzie stoi samochód (swoją drogą, warsztat ten jest większy niż ASO Renault w Gorzowie Wlkp.). Czekam na ich stanowisko. Wszystkie części zostawiam. Z tym TVN Turbo to niezły pomysł, ale poczekam na info od Renault. Swoją drogą moim zdaniem nawet jakby samochód trafił do ASO to by się wykręcali, że po gwarancji etc. Zdaniem mechanika pasek był postrzępiony bo coś go poruszyło - kwestia co?

Edytowane przez Tedeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic go nie poruszyło - jest wada fabryczna montażu pomp WC w niektórych silnikach (pechowo w Twoim również), dlatego ASO zrobiło notę i wzywało właścicieli do poprawy tej usterki w ramach gwarancji.

Pompa zamontowana niewspółosiowo powodowała bardz powolne zsuwanie się paska. Przez tyle kkm zsuwał się, aż stało się.

Dlatego w serwisach mówią, że jak coś zaczyna być słychać to auto natychmiast do nich :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej boli,że tak ludzi w & #*@ robią z książkami serwisowym, jakby było napisane 160 tyś. lub 5 lat to bym już ten pasek w marcu czy kwietniu wymienił, a tak wyszło po prostu strasznie... :mellow:

Proponuję jednak doczytać w instrukcji obsługi auta, to co jest zaznaczone gwiazdką i kolega dowiedział by się, że przebieg się skraca jeżeli auto jeździ po mieście, na krótkich odcinakach itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!