Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie prędkościomierza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z podświetleniem prędkościomierza. Chodzi mi o ten okrąg który składa się z segmentów. Jeden z nich co jakiś czas mruga i przygasa później to ustaje. Co może być przyczyną? Czy to są ledy czy jakieś świetlówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

to ja się może podepnę pod temat żeby nie zakładać nowego.

Ostatnio jechałem i padło podświetlenie wskazówki obrotomierza. A po przejechaniu kilku dziur i nierówności z powrotem się zaświeciła.

Czy ktoś już działał z tym licznikiem i może coś poradzić czy tam są ledy czy żarówki. Jak to jest scalone całe podświetlenie i jak ewentualnie można to potem uzdrowić?

thumb_hosting_zdjec_1454188298__20160124_201622.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S-Driver

Było już kolego o tym na forum, ale w wielkim skrócie ... Za podświetlenie odpowiadają diody SMD wlutowane bezpośrednio na płytce drukowanej. Dla obrotomierza są 2 sztuki. Pierwsza odpowiada za zakres 0-4, druga zakres 4-7. Najczęstsza przyczyna nieświecenia to po prostu zimne luty. Mam to samo w dolnym zakresie, ale nie przeszkadza mi to póki co aż tak bardzo i nie kombinuje z rozbieraniem licznika (które ponoć do najtrudniejszych zadań nie należy).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wskazówka ma osobne podświetlenie.

U mnie czasem mruga podświetlenie obrotomierze do 4.

Co ciekawe nie ma żadnej reguły kiedy tak się dzieje.

Mam to samo od paru miesięcy t.j. mruga na obrotomierzu od 0 do 5.

Czasem cały czas ale tak jak dziś kiedy podjechałem do serwisu to akurat nie mrugało. Czasem przy kręceniu potencjometrem siły podświetlenia były takie objawy.

W serwisie wymienili potencjometr ale objawy pozostały. Powiedzieli, że muszę zostawić na 4-5 dni auto, ponieważ Renault tego nie wymienia t.j. zegarów czy całości a jedynie wysyłają do naprawy, więc niestety muszę rozstać się kiedyś z autkiem na tydzień.

Mam rozszerzoną gwarancję do przyszłego roku ale namoje pytanie czy w ramach gwarancji będzie wymiana nic nie powiedzieli bo muszą sprawdzić w systemie.

Niestety nie zapytałem, czy na taki okres naprawy przysługuje mi auto zastępcze za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od Aso, ludzi tam pracujących, Twoich stosunków ze stacją.

Kiedyś w Autocompolu (Poznań) robiłem naprawę gwarancyjną, drobiazg ale auto musiało zostać na kilka dni. Na pytanie o zastępcze, dostałem odpowiedź, owszem, ale wszystkie wyszły. :).

U Rosiaka, Antoninku ( już stacji nie ma) czy u Smektały (Leszno) nigdy nie było problemu. Mało tego, nawet oddając auta na przegląd dostaję na ten czas auto zastępcze, nowy model na jazdę testową czy starego "śrupa"( trochę przesadzam :)) serwisowego, zaznaczam nieodpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo. Naprawa podświetlenia trwała tydzień (wysyłka na Pomorze), auta zastępczego nie dostałem. Naprawę spartaczyli - założyli zbyt mocne diody rażące w oczy, zostawili paprochy na szybce od wewnętrznej strony a ASO założyło zespół zegarów w taki sposób, że naokoło została szczelina. Po interwencji w Renault Polska dostałem fabrycznie nowe zegary.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś odebrałęm autko, które w sobotę zostawiłem u Dyszkiwicza w Konstancinie. Było w naprawie podświetlenie obrotomierza. Cały zespół wymontowany, wysłano do Gdyni , ponieważ Renault nie wymienia tego elementu. Mimo tego, że uprzedzano o fakcie, że może to potrwać nawet tydzień lub dłużej naprawa trwała 3 dni. Miłe zaskoczenie i duży plus dla Dyszkiewicza, gdzie od początku serwisuje autko i złego słowa powiedzieć nie mogę. :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!