Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.5 dCi 80 KM ciężarówka


kubushowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

z góry przepraszam, że mój pierwszy post na forum piszę od razu w tym dziale.

Otóż noszę się z zamiarem kupnem Meganki z 2005 r. 1.5 dCi 80 km KM w wersji ciężarowej.

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5dci-klima-okazja-ID6y7fWW.html

 

Ponieważ pieniądze, które przeznaczam na samochód pochodzą z dotacji z urzędu pracy nie chciałbym przysłowiowo wdepnąć na minę.

Proszę o informację czy to dobry wybór? Ewentualnie jakiej alternatywy szukać (do kwoty ok 7000 zł brutto)?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co do tej pory było robione przy nim. Łożyska tyle wytrzymują. Belka tył też. Mam auto o tym przebiegu i ciągle coś dokładam. Ale wole dołożyć do swojego bo wiem co mam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rocznikach daruj sobie 1,5 dCi.

Szukaj benzyniaka, dużo mniej problematyczny i prostszy w obsłudze.

Nigdy nie wiadomo, kiedy pompa w 1,5 dCi puści opiłki w układ i uszkodzi wtryskiwacze.

Wtedy porządna naprawa przekroczy wartość tego auta.

Jeśli już ma być wersja wysokoprężna, to 1,5 dCi na pompie Siemensa, lub 1,9 dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw w Urzędzie Skarbowym jak oni rozumieją słowo "ciężarowy".I nie jest ważne ,że tak będzie określone w dowodzie rejestracyjnym - to dla policji.

Dla US muszą być ekstra badania (kiedyś to było 500-600 PLN lub polska homologacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką wersję pod rok temu - wersja societte, grudzień 2008. Co do sprawdzenia to standard jak przy kupnie każdego auta. Muszę Cię przestrzec, bo te auta w Urzędzie Skarbowym nie są traktowane jako ciężarowe - trzeba uiścić cło i spoczywa to na osobie, która auto sprowadzi. Istnieją jakieś wytyczne, które wyczerpują auta osobowe. Mi kobieta sprawdzała czy ma lampkę w przestrzeni bagażowej, szyby, uchwyty pasów bezpieczeństwa, głośniki i takie tam pierdoły. Kupując nie daj sobie wmówić podpisania umowy z francuzem, tylko z osobą, która go przyprowadziła.

 

Ja swój przerobiłem na osobówkę, koszt to 400 zł kanapa, oparcie, pasy, wszystkie pierdoły bagażnika, 250 przegląd rozszerzony i tyle - aha, trzeba podpiąć clipa i aktywować tylne poduszki oraz pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!