Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1,2 TCe 115 trasa / miasto / turystyka.


tomgrandtour

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Posiadam Meganke z silnikiem 1.2 TCE 115 KM- spalanie średnie oscyluje w okolicach 6,3 l/100 km- trasa/miasto pół na pół- posiadam delikatną nogę. Silnik jeszcze na dotarciu, więc w przyszłości spalanie spadło. Co do systemu start&stop- myślałem, że będzie mi przeszkadzał- jednak teraz przyzwyczaiłem się do jego działania, absolutnie nie przeszkadza, a wręcz nie zauważam jego działania. Jeżeli silnik jest niedogrzany, bądź klima ustawiona na dużą moc- to system po prostu nie wyłącza silnika. Turbina ma niezależnie chłodzenie cieczą. Jeżeli chodzi o elastyczność 4 biegu- potwierdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 Tce 130 KM grandtour z przebiegiem 22 tyś. Spalanie średnie 7.2/100 km. Głównie poruszam się po małym mieście. Powiedzmy 80% całego przebiegu auta to krótkie odcinki (3-8 km) oraz 20 % całego przebiegu to niewielkie trasy pozamiejskie (odcinki do 100 km). Cichutko i wygodnie. Uprzedzając komentarze: tak wiem, że to turbina, tak słyszałem, że krótki żywot silnika. Mam codzienne doświadczenia z Audi A4, Saab 9-5, Mazdą 3. I tak polecam Megankę jako zdroworozsądkowe i sprawdzone rozwiązanie. Pozdrawiam miłośników tej marki jak i innych ( w tym sprawdzonych silników starszej generacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

U mnie średnie spalanie wynosi w tej chwili 7,4. Auto głównie jeździ po małym mieście bez korków oraz raz w miesiącu trasa 600 km.

Silnik daje bardzo dużą przyjemnie z jazdy do tego jest niesłyszalny nawet przy 170 km/h (więcej nie rozpędzałem).

Porównując do Megane III 2009 1.6 lpg czy Octavi II 2012 1.6 lpg, które jeżdżą w bliskiej rodzinie to jakby porównywać auta z innej epoki.

Silnik TCe jest idealny dla osób u których nie sprawdzi się diesel(krótkie odcinki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Ja ogldadałam sporo filmików na youtube ktore pokazuje spalanie wersji 1,2 tce w automacie EDC 115 KM w megane III i 1,2 tce w automacie EDC 115 w clio IV pierwszej fazy(201-2016).Zauważyłem że obroty w megane przy tych samych prędkościach i tym samy biegu są o jakieś 150 obrotów niżesze niż w clio .Nie przekłada sie to na mniejsze spalanie w sumie.zastanawia mnie dlaczego w megane są niższe obroty skoro skrzynia jest ta sama?Czyżby ta skrzynia i jej obroty byly programowalne w zalezności od modelu?Teraz już w clio IV po liftingu z silnikiem 1,2 tce o mocy 120 KM jest do wyboru automat EDC lub ręczna skrzynia 6 biegowa.Porównywałem filmiki i wychodzi na to że obroty w manualu są o jakieś 130obr.mniejsze niż w automacie i to sie przeklada na mniejsze spalanie o jakieś 0,4 litra.Oczywiscie porównanie dotyczy nowego clio w manualu do clio przed liftingiem w autmacie EDC.Być może wraz z liftingiem clio ta skrzynia EDC też została w jakiś sposób ustawiona że ma identyczne obroty jak manualna przy tych samych predkosciach i biegu.Generalnie jesli sie jedzie do 130Kk/h to te silniki są oszcedne.W predkosciach 90-110 benzyna 1,2 tce spala jakiiś litr wiecej niż 1,5 dci.Ale przy predkosciach 130 w górę ta róznica jest wieksza i wynosi już okolo 1,7 litra.Czy wie ktoś ile realnie mozę palić megane III z silnikiem 1,2 tce 115KM w autmacie EDC tylko po miescie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na Twoje pytanie jednak mam 2 uwagi:

- MIII 1,2 tce z EDC ma 130KM a nie 115KM

- różnica do dci przy 150km/h wynosi nie mniej niż 2,5l/100km

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!