Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1,2 TCe 115 trasa / miasto / turystyka.


tomgrandtour

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jeśli skrzynia jest naprawdę taka sama, tzn ma takie same przełożenia biegów i przekładni głównej, to jedyny wpływ na prędkość ma średnica kół. W Clio koła są mniejsze, więc przy tej samej prędkości obrotowej silnika prędkość samochodu będzie niższa :)

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z ostatnich 6000km to 7,5litra, z komputera.

Średnia prędkość 37km/h.

Jazda dynamiczna, bez ekodrajwingu i patrzenia na asystenta Pana strzałkę.

Trasa to jakieś 30% - autostrada A4, reszta miasto i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tce 130

4 osoby z bagażem. Słupsk Rimini i z powrotem. Wynik na zdjęciu. Świetna zabawa to auto. Średnia prędkość nie imponuje bo w drogę powrotną padało od Trento do domu :( Z Maranello wyjechałem o 17 a o 12 byłem w domu.

 

Od zeszłego lata się rozkręcilo i z 214 rozpędza się do 218 ale to już definitywnie kres mocy nie ma szans żeby więcej pojechało to auto;)

Przebieg 31 tys. Oleju nie ubywa

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy wie ktoś ile obrotów ma megane IV 1,2 tce 130KM połączony z 7biegową skrzynią edc?Chodzi mi o obroty na 7biegu przy 130km/H.

Nie przestrzegasz regulaminu forum

pkt. 5.7 - Kropka (lub ?) i po niej spacja.

- mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co prawda jeżdżę dwoma 1.4TCe z LPG ze zmodyfikowanymi mapami wtrysku, ale znam kilku użytkowników silników 1.2TCe w Scenikach i Megankach są klientami naszego rodzinnego warsztatu, jestem trochę gaduła oraz ciekawski :rolleyes: i chętnie porozmawiam sobie jak się dane autko sprawuje, większość jest zadowolona z tego silnika z jego dynamiki, kultury pracy oraz spalania. W takim Wrocławiu, gdzie średnia przejazdu wg. kompa to 19-21km/h 1.2TCe130 w Sceniku Grand potrafi wciągnąć nawet 10 litrów, ale w takim samym Grandzie 1.5dci110 z DPF silnik pochłonie  8,5/100, a mój Sc3 1.4TCe~162KM w takich samych warunkach miejskich spali 6,53 kg płynnego LPG :-D

Przy normalnej jeździe na trasie 1.2TCe130 w Grandzie spala 6,3-6,5/100, a już na autostradzie przy 130-140km/h zasysa 7,5-8 litrów Pb.

Era wolnossaków 1.6 i 2.0 praktycznie się zakończyła i nie mamy zbyt wielkiego wyboru, też długo się zastanowiłem nad zakupem 1.4TCe czy warto i ile to pojeździ okazuje się, że jeździ i to całkiem nieźle, a co ciekawe z moich notatek wynika, że TCe jest ekonomiczniejszy od wcześniejszego Sc2 2.0 16V F4R, nie wspominając o dużo lepszej dynamice, mocy i kulturze pracy silnika.  Reasumując - moje doświadczenia pozwalają mi dobrze oceniać downsizing w silnikach Renault, a pytania ile taka kosiarka 1.2TCe pojeździ są śmieszne, bo jeszcze niedawno większość pytała o 1.5dci110 ile to pojeździ, bo wyżyłowane, kolega ma nawet ~134KM i widać, że jeżdżą, a przebiegi 300kkm są osiągalne jak się oczywiście dba, serwisuje na czas i zmienia olej co 10-15kkm, a nie co 30kkm jak zaleca ASO !

Ps. 6,53kg LPG = 12 litrów :rolleyes:

A jeśli chodzi o Vmax. to w Megi Coupe GTline 1.4TCe~158KM na Pb dokręciłem do 218 na zimówkach <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj trasa S3 w obie strony 650km łącznie wg.komputera 6,1 śr.predkość 95km/h a wg.tego samego dystrybutora do pierwszego odbicia 6,5 z przejechanych km.i prędkość utrzymywana 110~120km/h na pokładzie 2 osoby i jedna walizka w bagażniku! pogoda bezwietrzna,bez opadów,cykl mieszany czyli 40%butem 60% tempomat.Dużo czy mało?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie średnie spalanie wg. komputera to 5.6 litra na 100km. Jazda na wakacje po Polsce w sumie 800km. Jazda spokojna w większości drogami krajowymi (2 dorosłych i 3 dzieci, pełny bagażnik i klima non stop). Spalanie wg. dystrybutora to ok. 6 litrów na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 26.08.2018 o 13:27, tomrud napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 zasady cytowania :!: - aniewa

 

.. i jazda cały czas z górki i to porządnej ?

 

 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!