Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej zalecany? megane II 1,6 16v


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeję temat bo mam podobny dylemat. Kupiłem Megane 2 1.6 16v z 2007r. Oznaczenie silnika KM4 760. Przebieg 192tys. Miesiąc temu założyłem lpg. Przyszedł czas na wymianę oleju. Aktualnie jest zalany jakiś 10w-40, zastanawiam się czy nie zalać NF 900 5w-40. Czy to dobry pomysł? Auto nie spala oleju. Słyszałem że gęstszy olej może mieć wpływ na KZFR. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane 2 cały czas były montowane K4M 760/761.

Przy tym przebiegu proponuję Valvoline MaxLife 5W40.

Bardzo dobry olej, naprawdę świetnie się sprawdza w autach z większym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Też mam pytanie odnośnie oleju. Niedawno kupiłem swoją Megankę II i chcę wymienić olej. Poprzedni właściciel lał tam Mobil Super 3000 5W-40. Do Renówek chyba jednak polecany jest ELF i pytanie czy ELF Evolution 900NF 5W-40 będzie OK do 1.6 16V z przebiegiem ~100k? Swoją drogą zmiana marki oleju nie stanowi problemu? Czy baniak 4l starczy, bo nie wiem ile wchodzi oleju w tym silniku. W pierwszej megance z 1.6 8V w zupełności starczała taka bańka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanko odnośnie oleju. Kupiłem dzisiaj megane z 2004 z silnikiem 1.6.

Zalana jest obecnie Elfem EVOLUTION 900 NF 5w40. Zostać na tym oleju,czy przejść na Elfa 5w40 SXR 900?

Edytowane przez Seb80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to nf czy sxr nie powinno to robić różnicy, prawda jest taka że różnią się one specyfikacja, jeden spełnia wymogi jednej marki inny drugiej, tak na prawdę baza jest ta sama, a przy wymianach rzędu 10k nie będzie to miało znaczenia, silnik benzynowe nie są tak podatne na dodatki w oleju bardziej te normy muszą spełniać diesle które posiadają pompowtryski, dpf, fap itp. Chociaż dla mnie to przede wszystkim chwyt marketingowy, tak samo jak napis turbo diesel na opakowaniu oleju bądź np. Do aut z systemem start stop.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Nie znając historii pojazdu sprowadzonego z Holandii, na liczniku jest 181000 km. przebiegu. Jakiej lepkości proponujecie wlanie oleju silnikowego i jakiej marki. Silnik 1.6 83kw 113KM. Rocznik 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Jaki olej zalecany? megane II 1,6 16v

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!