Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej do MII nie będą pasowały. Problem jest taki, ze w MII spryskiwacze są zamontowane "do góry nogami". Trzebaby kupić spryskiwacze montowane w taki własnie sposób, zeby sie nie okazało ze sikają na podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobię fotki i opiszę co i jak.

Niestety chyba nie mam oryginalnych od MII więc nie opiszę jak one były zamontowane.

Poszukam jeszcze ale nie obiecuję

 

pozdrówka

 

[ Dodano: 2008-04-17, 13:11 ]

No więc nawet juz teraz zrobiłem foty.

Spryskiwacze wziąłem od... mojej Laguny, którą sprzedałem bez spryskiwaczy :evil: HA HA HA :P

 

w zasadzie zamiana trwała kilka minut.

Potrzeba tylko mocnej, dwustronnem taśmy klejącej (polecam 3M taka "gumowa" na niskie temperatury), zręczne ręce ;-) i chwilkę czasu, (ewentualnie śrubokręt do wyciągnięcia starych spryskiwaczy.) :P

tak to wygląda po założeniu:

sp1gz9.th.jpg

 

a zakłada się tak:

sp2do4.th.jpg

1.wyjmujemy stare spryskiwacze uzywając śrubokręta (miejsce pokazane na rysunku)

2. no i tu potrzebne są zręczne ręce- przeciągamy wężyk wkładając w miejsce 1 a wyciągając w miejscu 2 - zabieg niezbędny żeby sama główka spryskiwacza była dobrze przyczepiona do maski ja na początku tego nie zrobiłem i za każdym razem wężyk ciągnął spryskiwacz w dół i go odrywał.

3.Przyklejamy spryskiwacz na samym skraju maski, najlepiej do góry nogami (odwrotnie niż był zamontowany w "Ladze" :P - jak zamontujesz tak jak był w Lagunie to regulacja nic nie da i będzie spryskiwał na dach.

4. Cieszysz się jak dziecko równomiernie zabryzganą szybą :P ;-)

 

:P

Życzę miłej pracy i prosze o relację jak poszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich na forum, bo jestem tu nowy. Chętnie skorzystam z porad Easy odnośnie zamontowania spryskiwaczy od C3. Mam jednak problem ze spryskiwaczem i chyba najpierw muszę go rozwiązać. Ponad rok temu spryskiwacz wysiadł mi zupełnie, silniczka nie było słychać. Myślałem, że wypiął się przewód, a okazało się, że padł silniczek pompki. Wymieniłem pompkę na nowy zamiennik. Szybko jednak okazało się, że nie wytwarza on wystarczająco silnego ciśnienia. Podczas jazdy miejskiej efekt spryskiwania jest do przyjęcia, chociaż widać, że ledwie sika, ale poza miastem tragedia, zwłaszcza przy silnym wietrze, bo niezależnie od regulacji strumień i tak zawsze trafia na dolną część szyby i to taki rozdmuchany. O szybie tylnej nie wspomnę (mam hatchbacka), bo tam to zupełna porażka. Ledwie siurka i wycieraczka rozciera mi maź po szybie... Zastanawiam się nad zakupem nowego silniczka, ale mam obawy, że to będzie takie samo g.... Poradźcie proszę. Gdzie kupić działający zamiennik? A może jestem skazany na oryginał z ASO (tam tanio pewnie nie jest...)? Mieszkam w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między końcówkami do węży na przód i tył(przy silniczku) jest taka gumka ,która blokuje tył gdy spryskujesz przód i odwrotnie.Ta gumka odkształca się i blokuje wypływ płynu.Można wyjąć tą gumkę i wtedy masz bardzo dobre ciśnienie na spryskiwaczu tyle ,że pryska na przód i tył jednocześnie.To jest najczęstsza awaria spryskiwacza, kupujesz nowy silniczek i po jakimś czasie jest to samo .ciśnienie spada ,czyścisz końcówki,nic to nie pomaga a winna jest ta gumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjmować gumki, ale obciąć ją ostrym nożem z obu stron, na równo z plastikową rurką w której siedzi. Ostrożnie rozbierać i składać, aby nie uszkodzić zaczepów. Będzie jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimak, Może być taki typ jak na moim zdjęciu. Ciężko zmusić tę pompkę do pracy, u mnie delikatne szlifowanie i podcinanie (naprawdę delikatne) doprowadziło do tego, że gumeczka się rozleciała - jakoś posklejałem i działa trochę lepiej, tylko jak długo....

post-5399-1211103238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!