Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brudzące się od środka reflektory przednie w megane limited 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Czytając wasze posty też nie wierzyłem że mi lampy wymienią, ale widać ASO nie równe ASO, już na gwarancji miałem wymienione głośniki oraz tylna lampkę stop ( bo mi woda leciała do środka kabiny przez tylna szybę w środku, no i teraz lampy przednie. za 1500 km. kończy mi się gwarancja mam nadzieje że po takim czasie już się nic nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakąkolwiek dokumentacje mi dadzą czy będzie wpis do książki serwisowej itp, jeżeli chodzi o wpisy to mam jedynie faktury ale to już jest jakiś dokument. W książce serwisowej wpisują mi tylko jak wymieniam olej reszta w formie faktur no i już chyba zapomnieli mi wrzucić na stronę moje Renault w którym jestem zalogowany. Jeszcze jutro sie zapytam czy mogę przedłużyć gwarancję bo przy kupnie miałem 5 lat lub 80.000km. ( oczywiście odpłatnie ). Nie ma problemu koledzy jak tylko będziecie chcieli zrobię zdjęcie i wam prześle na tym forum w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co da się zrobić.

Nowe lampy zamontowane :-)

Niestety pytałem się o jakiś papier na to ze zostały wymienione ale facio mówi ze nie ma papierka bo na gwarancji i jak coś to mi może tylko fakturę przesłać na pocztę mail. Tyle w temacie.

20171003_121050.jpg

20171003_121039.jpg

20171003_121028.jpg

 

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma pojęcie co to za lampka? jeżeli postojowe to jakaś kpina, jak mam ledy na zderzaku, a te w lampie w ogóle się nie świecą.

Co to za żarówka.jpg

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci podeśle tą fakturę. Jakbyś mógł udostępnić to spróbuję z tym podjechać do ASO gdzie mnie spławili i pogadam. Ciekawe co powiedzą.

A żarówka to jak już pisaliśmy. Pozycyjna mająca zastosowanie w autach bez LEDów do jazdy dziennej i robiących za pozycję przy włączonych światłach mijania. W wersji z oryginalnymi LEDami w zderzaku bezużyteczna.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymienili na takie same, w sensie że to brudzące się miejsce jest białe, a nie srebrne, jak np. u mnie (rocznik 2016). Czy w zw. z tym lampa jest poprawiona czy zabrudzenie wcześniej czy później wystąpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to dalej te wadliwe reflektory to kolega ma już otwartą i prostą drogę. Gwarancja na reflektory leci mu od nowa czyli 2 latka i raz uznana reklamacja świadczy o uznaniu problemów. Zabrudzą się znowu i znowu mu je wymienią jak będzie chciał.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to chyba nie o to chodzi :-) Zwłaszcza, że kolega @darekgt ma przedłużoną gwarancję i wymienił reflektory po 3-ech latach. Ale jakby nie patrzeć, to niepotrzebne dywagacje. Stąd moje pytanie do beneficjenta zgłoszenia reklamacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeżeli w czasie gwarancji jak by coś się stało z lampami ( wystąpienie brudu czy cokolwiek ) to na gwarancji mi je wymienią, po gwarancji mi już tego nie zrobią. Pytałem się w ASO,  mówią że jeżeli sam bym kupił to gwarancja przysługuję 2 letnia, ale w związku z tym że okres gwarancji nie miną ( 5 lat lub 80tyś/km) to lampy wchodzą w skład gwarancji jak wcześniej pisałem albo 5 lat albo 80 tyś/km. Po tym przebiegu czy 5 latach musiał bym już kupić oczywiście sam i wtedy bym miał 2 letnią gwarancję. Trochę namieszałem ale chyba wiadomo o co chodzi ;)  A skan prześlę jak tylko dostanę mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się zagłębić w temat, tak mi przynajmniej powiedział człowiek w ASO, a tak na marginesie dowiadywałem się czy po mojej gwarancji formula non stop ( 5 lat lub 80.000 km) mogę przedłużyć gwarancję do 150 tyś/km, odpowiedz w infolinii: niestety nie, nic się już z tym nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby można było to chyba każdy miałby auto na wiecznej gwarancji :-) Ludzie z którymi mamy kontakt (generalizując) w sklepach często nie mają pojęcia jakie są prawa klienta. Ostatnio jak reklamowałem tablet w Neonecie to mi kierownik sklepu wpierał, że nie mam prawa złożyć zgłoszenia z tytułu rękojmi bo to, że tablet się nie włącza nie jest jego wadą... Nie chciał mi też podpisać mojego zgłoszenia ponieważ dawał mi jakieś swoje... :bash:  ale jestem uparty :-) Lekko odbiegając od tematu to powiem Wam, że kupując żarówkę w markecie warto zachować paragon. Przez 2 lata od daty zakupu nie ma prawa się przepalić i obowiązuje gwarancja/rękojmia. W Kauflandzie (przynajmniej jeleniogórskim) mają nakaz wymieniać spalone żarówki na nowe. Dotyczy to praktycznie każdego sprzętu i nie ważne czy kosztował 5 czy 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet tu pełna zgoda. Z żarówkami też tak robię i reklamowałem - skutecznie. Wracając do tematów motoryzacyjnych, a ściślej - reflektorów - również mam wątpliwości odnośnie tego co koledze @darekgt przekazano w ASO. Nie znajduję w tym momencie w głowie konkretnego przykładu, ale pamiętam takie sytuacje, gdzie po wymianie elementu bądź całej rzeczy gwarancja rozpoczynała się od początku na wymieniony komponent. To - trochę abstrakcja, ale jednak - tak jakby wymienili w samochodzie silnik, a po 100 km skończyła się gwarancja, bo przebieg, wiek, obojętnie co. Szczerze pisząc nigdy nie spotkałem się z takim podejściem, uderzyłbym do Rzecznika Praw Konsumenta, na początku z pytaniem.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już mały plan. Jak @darekgt udostępni jakiś papier z ASO i będzie tam widać, że reflektory wymienili mu na gwarancji z powodu zabrudzenia (dobrze by było żeby znalazły się tam takie informacje) to udam się do ASO z pytaniem dlaczego mnie olali ciepłym m... pewnie znowu mnie oleją więc napiszę do Renault Polska, a jak to nie pomoże to przejdę się do rzecznika i zapytam z ciekawości jak to jest. Czy mogą komuś uznać, a komuś nie uznać. Darkowi nie zaszkodzę, a może uda się załatwić temat choć to bardziej dla sportu i nowego doświadczenia niż z nadzieją na powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!