Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

megas

Megane III phII Brudzące się od środka reflektory przednie w megane limited 2014

Recommended Posts

Witam.,

W mojej megance limited rocznik 2014 zauważyłem, że mam od środka brudne reflektory. Na początku było delikatne zabrudzenie na jednym reflektorze a teraz już mam na dwóch. Prawy (zabrudzenie jest widoczne najlepiej na tym elemencie dekoracyjnym wewnątrz reflektora) jest znacznie bardziej zabrudzony niż lewy ale efekt postępuje (w załączeniu zdjęcia).

ASO kontaktowało się z Renault Polska i uzyskało informację "....dostaliśmy brak zgody od importera na wymianę lamp.

Gwarant uzasadnia to iż, związane jest to z działaniem systemu chłodzenia/wentylacji we wnętrzu reflektora. W wyniku cyrkulacji powietrza chłodzącego wnętrze, dostają się wraz z powietrzem do jego wnętrza pył drogowy, kurz wilgoć. itd. Wentylacja - chłodzenie reflektora jest konieczna z uwagi na dużą emisję cieplną żarówek. Wymiana reflektora nie zmieni w/w zjawiska, będzie ono zawsze występowało"

Czy w waszych megankach też zaobserwowaliście takie zabrudzenia? Co o tym myślicie?.

Miałem megane II i lagune III i nic takiego nie miało miejsca.

Nawet nie zauważyłem tego na samochodach innych marek bez znaczenia na wiek auta.

pozdrawiam

post-74544-0-21788600-1443032731_thumb.jpg

post-74544-0-93131500-1443032745_thumb.jpg

Mam podobnie w obydwu swoich przednich reflektorach w sceniolu II 2007 i też mnie krew z tego powodu zalewa. Oryginalne HELLA.

Dodatkowo mam tam soczewki, więc jakakolwiek opcja czyszczenia przez otwory po żarówkach jest niemożliwa.

Trochę to wygląda jak brudne zacieki po wyschnięciu, tak jakby wnętrze zaparowywało. Ja mam rocznik 2010 i dotychczas nic podobnego u siebie nie stwierdziłem. Ale reflektory są ze zwykłymi żarowkami.

To są też zwykłe żarówki H7.

Trochę to wygląda jak brudne zacieki po wyschnięciu,

Dokładnie tak to wygląda, jednak reflektory jeszcze ani razu przez 5 lat jak mam to auto, nie były od środka zaparowane.

W moim przypadku również nie parowały. Problem jest w tym, że moim zdaniem tak nie powinno być. Importer oczywiście twierdzi że ten typ tak ma. Zauważyłem że w tych wersjach megane III limited są jeszcze montowane reflektory z srebrnymi wstawkami. Widziałem kilka takich aut i żadne nie miało tego problemu. Ja mam białe więc może tu gdzieś leży problem.

Gwarant uzasadnia to iż, związane jest to z działaniem systemu chłodzenia/wentylacji we wnętrzu reflektora. W wyniku cyrkulacji powietrza chłodzącego wnętrze, dostają się wraz z powietrzem do jego wnętrza pył drogowy, kurz wilgoć. itd. Wentylacja - chłodzenie reflektora jest konieczna z uwagi na dużą emisję cieplną żarówek. Wymiana reflektora nie zmieni w/w zjawiska, będzie ono zawsze występowało

Importer umywa ręce, (sam pewnie nie wie od czego ten syf) to co opisał w jakimś tam % się sprawdza, lecz raz to się dzieje raz nie, trudno tak naprawdę powiedzieć dlaczego tak się dzieje/czym to zmyć itp, 10 par reflektorów nie ma tego, jedna czarna owca się znajdzie, samo umycie wodą i płynem nie da rady tego zmyć. Trzeba to niwelować jak tylko delikatnie się to pojawi, potem temp żarówek itp wgryzie się w wewnątrz szkła reflektora i trudno będzie to usunąć. Rada im wcześniej to się umyje tym to lepiej zejdzie, pozdrawiam

Dziś spojrzałem u siebie i też mam brudne (mam białe wstawki), trochę mniej widoczne ale i przebieg mniejszy, wersji z srebrnymi wstawkami nie widziałem, ale na takich faktycznie nie powinno być aż tak widać, może dlatego zmienili... Z wentylacją mogą pisać prawdę, bo moje też nigdy nie były zaparowane i jest garażowany od nowości.

Ładnie mnie tak przedrzeźniać :?:

Miałem megane II i lagune III. Tam też był system wentylacji w reflektorach i nigdy nie parowały. Nigdy nie były też brudne. Irytuje mnie fakt że meganka III nie jest nowym modelem gdzie mogą wystąpić błędy "wieku dziecięcego".

Będę składał reklamacje w Renault Polska. Zobaczymy.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowano przez Prezes

To ja trochę inny problem mam w moim Fluence: http://megane.com.pl/topic/62695-renault-fluence-przednie-reflektory-problem-z-reklamacja/

I zauważyłem, że samochody innych marek z takim typem reflektorów (czy to Ford, Porsche, VW i inne) też mają ten problem...

Chociaż dla mnie to jest nieakceptowalne...

Edytowano przez aston76

Z brudnymi lampami od środka miałem problem w moim wcześniejszym SII 2008r. wyglądało to paskudnie, musiałem zdemontować obie lampy i je po prostu wypłukać, użyłem do tego mieszaniny ciepłej wody, octu i płynu do mycia szyb, a na koniec jeszcze raz przepłukałem dwukrotnie wodą destylowaną, suszarka do włosów i gotowe, po takiej płukance lampy wyglądały jak nowe.

W obecnym SIII z 2013r też już obserwuję delikatne przybrudzenia.

Edytowano przez witman
  • +1 1

Potwierdzam. Od niedawna jestem w posiadaniu MIII po ostatnim liftingu (2014) również w wersji limited. Przednie lampy brudne od środka podobnie jak na zdjęciach. Sprzedawca (ASO) argumentował systemem wentylacji i wkradającym się do środka pyłem. Niby ten typ tak ma. Mam jeszcze gwarancję (przedłużona przez 1 właściciela) i zastanawiam się czy jest sens w ogóle to zgłaszać.

Ciekawe bo ja mam Megane z 2014 roku i lampy czyściutkie. Może macie jakąś wadliwa serię lamp z tym że ja mam wersję samochodu Life.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ja mam tak samo... ;/ 2014 gt line. Dziwne, że tak dużo osób to zgłasza. Może w różnych wersjach są inne uszczelki. Często na początku wszystko jest ładnie a potem im dalsza produkcja tym producent szuka oszczędności. Spotkałem się, że ja miałem jakieś uszczelki a inna osoba już ich nie miała. Ja mam tylko na tym białym pasku na razie. Jak to wyczyścić, bo światła są wysuwane a mowa aby całkowicie to wyjąć ;/

Napisano (edytowany)

Witam też mam ten problem na obu reflektorach, tak właśnie myślałem żeby to zgłosić ale widzę że nie uwzględnią mi tej reklamacji. Mimo to pojadę do serwisu i zgłoszę to. Też posiadam wersję Limited z roku produkcyjnego 12.2014

Edytowano przez aston76

U mnie to wygląda tak:

thumb_hosting_zdjec_1495911912__20170527_191955.jpg thumb_hosting_zdjec_1495911930__20170527_192002.jpg thumb_hosting_zdjec_1495911978__20170527_191926.jpg thumb_hosting_zdjec_1495911964__20170527_191932.jpg

Jak na niecałe 3 lata kiepsko to wygląda. Strach pomyśleć co będzie za kilka lat. Jest sens zgłaszać się do ASO z reklamacją?

Napisano (edytowany)

jedź. Każde ASO jest zawsze trochę inne. Zawsze mogą coś innego powiedzieć niż inne aso. Może nawet jak sprowadzi się wszystko do jednego to może chociaż podpowiedzą gdzie jest ten otwór. I zaślepić go testowo można. Może uda się problem rozwiązać a jak nie to zawsze można odetkać a para wyleci. Ty poświęcisz pół godziny i masz głowę spokojną a my będziemy wiedzieć co dalej. Ja dziś znalazłem komara w środku ;/ (a z moją pedantycznością...)

ps. Mam te same światła i przód. Jak podjedziesz do aso to ja w zamian sprzedam Ci fajny patent (11 zł) na przód tego samochodu :)

Edytowano przez dreq02

Chyba tak zrobię. Nic do stracenia, a gwarancji jeszcze parę kkm mi zostało po 1 właścicielu. W okolicy mam dwa ASO więc jak w jednym określą mnie z kwitkiem pojadę do drugiego :) Co to za patent?

Napisano (edytowany)

W Sceniku 2013r. bardzo podobnie, widać w kilku miejscach obu lamp dziwne "wykwity", natomiast w Megance Coupe GTline z 2011r. lampy są idealne, a oba auta są identycznie użytkowane, konserwowane i garażowane. Jedyna różnica w lampach to Scenik ma Bi-Xenon, a Megi jest na H7

post-16747-0-38252600-1495966785_thumb.jpg

Edytowano przez witman

powiem Ci jak napiszesz. Bardzo prosty i fajny. Patent wizualny który zmienia trochę oblicze samochodu.

Odesłali mnie z kwitkiem twierdząc, że nie ma podstaw do reklamacji, a moja dodatkowa gwarancja nie obejmuje takich rzeczy jak elementy dekoracyjne, reflektory i jeszcze kilku innych rzeczy.

Jaki to patent na przód Meganki, kolega się nie czai tylko napisze. Pozdrawiam

Odesłali mnie z kwitkiem twierdząc, że nie ma podstaw do reklamacji, a moja dodatkowa gwarancja nie obejmuje takich rzeczy jak elementy dekoracyjne, reflektory i jeszcze kilku innych rzeczy.

Tak jak mojego kuzyna z podobnym problemem tylko, że w Volvo V40 2015r.

patent napisze ale w dziale tuning :) dziś nie dam rady ale na dniach już tak. To renault jest delikatnie mówiąc po.mylone. Jest problem to oni nie widzą, ciekawe jak to kiedyś wyczyścić bo może nie teraz ale za jakiś czas przyjdzie taka pora. A nawet jak i tak jest mało to słabo wygląda. Może by gdzie do centrali napisać? Nie spotkałem się w odpowietrzeniu kloszy. Ale widzę, że nie jestem sam z tym problemem.

A co do postu wcześniejszego kolegi Witman. W xenon jest nalot, a w h7 jest ok? Dziwne, mam zwykłe światła (nie xenony) i to u mnie jest.

Edytowano przez dreq02

Temat chyba do odpuszczenia z nadzieją, że stan nie będzie się pogarszał. Zastanawia mnie czy można przygotować jakaś płukankę i zanurzyć w niej reflektory na jakiś czas tylko czy wypłuka i nie zaszkodzi np. odbłyśnikom.

W necie znalazłem zakład specjalizujący się w regeneracji reflektorów z miejscowości Turew (ponoć godny polecenia) ale cena z kosmosu (przykład dla lamp z 2008 roku)

Kompleksowa renowacja – w skład której wchodzą:

- polerowanie klosza z zabezpieczeniem

- rozklejanie lampy

- regeneracja odblasku

- czyszczenie lampy w środku

Cena: 450 zł. Za sztukę.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się