Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5dci Injection fault - przelewy ok, wykres, błąd DF722 - potrzebna pomoc w identyfikacji


Wydryszek

Rekomendowane odpowiedzi

aniewa, dziękuję jak zwykle za rzeczowa pomoc, muszę się udać zatem na sprawdzenie pompy i ostatecznie wykluczyć też ten regulator gdzieś w serwisie. Wymienię jeszcze przewód paliwowy zgodnie z Twoja sugestią. BTW Twój regulator postaram się odesłać w sobotę z rana bo w tygodniu nie ma mnie w domu w ludzkich godzinach.

 

marekwodniak, oj chyba przeczytałeś tylko tytuł watku bo nie wiem w czym ma pomóc Twój post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i dalej uważam że jest coś nie tak z wtryskami.Przyjechał do mnie kolega z innego forum po stwierzeniu mechanika ,stwierdził po ściągnieciu przelewów że sąw normie .Podpiołem Clipa zrobiłem przelewy i 2 były na złom.Ale wiadomo każdy przypadek jest inny.

Edytowane przez marekwodniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba ja nie zrozumiałem w takim razie bo myślałem że chodzi Ci o organoleptyczny test przelewowy a rozumiem że w Clipie jest odpowiednia procedura uruchamiająca test przelewów? Starałem się zrobić w miarę rzeczywiste środowisko testowe dla wtryskiwaczy i wyszło bardzo ok. Zastanawiam się teraz nad Twoją teorią wadliwych wtryskiwaczy, co było złe, zostało wymienione i sprawdzone na maszynie wraz z wydrukiem parametrów, regeneracja wyeliminowała problem z dymieniem po odpaleniu i jeździ się ok ale ta sama regeneracja nie wyeliminowała błędu injection fault...a myślę, że gdyby się popsuły znowu w sposób niezauważalny to chociaż po przejechaniu jakiegoś dystansu a nie od razu po montarzu. Tym bardziej że naprawy dokonał polecany serwis wtryskiwaczy na Zaciszu w Warszawie.

Najgorsze jest to, że jak dam komuś do zdiagnozowania to może jeszcze więcej napsuć niz poprawić i spore koszty takich prób.

Od początku posiadania tego auta błąd injection fault pojawiał się częściej i właśnie mniej więcej po roku dokonałem regeneracji wtryskiwaczy. Pozostają pompa, bąble powietrza w dopływie paliwa do pompy, wtryskiwacze praktycznie pewnik że są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach minuta pracy w idle (?) na jałowym bez obciążenia i kontrola przelewu i kolejne dwie minuty 2000RPM. Paliwo zebrane z każdego przelewu w identycznej ilości około 6ml

Z tego opisu wynika, że przelewy były robione prawie według tego co robi clip poleceniem AC029 i wyszło koledze Wydryszek po 6 ml gdzie norma przewiduje po dwóch minutach pracy na jałowym i ośmiu zwiększeniach prędkości 35 ml. No ale można jeszcze raz to sprawdzić clipem zwlaszcza, że to koszt niewielki. Swoją drogą chciałbym mieć u siebie takie wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update: od dzisiaj Megi jest w serwisie bo coraz częściej wyskakuje błąd. Sprawdzili dokładnie wtryski na maszynach i są jak nówki. Jutro podmienią na inny 100% sprawny regulator a jak nie to pompa. Zaktualizuję info tutaj jak ustalą co jest zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony regulator i jest sprawny bo już na trzecim zachowuje się tak samo i ten trzeci ma tak samo wartości książkowe. Szukam serwisu który ogarnie mi pompę od czwartku w tym tygodniu bo akurat mam mieć krótki urlop ale kiepsko z terminami. Dzwoniłem też do nieautoryzowanego serwisu Renault na Drzeworytników 73 w wawie i serwisant pytał czy był sprawdzany czujnik w rampie. Powiedziałem, że mam druga rampę z czujnikiem ale zalecano mi jej nie montować bo mogła mieć opiłki i że to pewnie pompa ale zasugerował że można jeszcze to sprawdzić. Nie wiem jednak czy rampa ma w sobie jakiś zaworek albo coś co może się zapchać lub czy ten czujnik można w ajkiś sposób wykluczyć czy sprawny czy nie.

 

Kombinuję jak się da i możliwe że jeszcze w tym tygodniu uda mi się ogarnąć regenerację pompy ale teraz mam wątpliwości czy to rampa czy pompa....rampę wymienić taniej niż regenerować pompę. Najgorzej że mało kto przeprowadza kompleksową diagnostykę we w miarę rozsądnych pieniądzach. Pod koniec tygodnia napiszę jak coś ustalę.

A pytaszkrzemyk bo? Masz jakieś problemy z układem czy tak z ciekawości? :D Ja próbuję odnaleźć kogokolwiek kto ma podobny problem i nie wychodzi hehe

 

Znalazłem jeszcze to (ostatni post) http://www.renaultforums.co.uk/archive/index.php/t-114111.html wychodzi na to że komuś wymiana filtra na oryginalny pomogła. Nie wiem czy zrobić jeszcze jakąś próbę z filtrem? Nie wiem na jaki zmienić. Wymieniałem filtr chyba na wiosnę i od tamtej pory z miesiąca na miesiąc częściej pojawia się błąd. Kiedyś to był 4 i 5 bieg przy butowaniu, potem już na 3 a teraz już naqwet na drugim biegu jak przeciągnę do 3kRPM.

Edytowane przez Wydryszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..a pojawiały się sygnały, żeby broń Boże nie ruszać czujnika tylko wymieniać rampę z czujnikiem...to może już zakupię ten filtr paliwa i dam do wymiany, bo nie uśmiecha mi się teraz na mrozie go samemu wymieniać :( Co do filtra jeszcze to mam KAMOKA DOKŁADNIE TEN i myślę czy TEN dałby radę. Akurat teraz mam przerwę między projektami i mogę wziąć swobodnie urlop i biegać po serwisach ale terminy pozajmowane wszędzie i niestety nigdy nie do końca jasna sytuacja co to może powodować te problemy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..a pojawiały sie sygnały, żeby broń Boże nie ruszać czujnika tylko wymieniać rampę z cuzjnikiem

Zgadza się, tak zaleca Renault. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kilka razy wymieniałem sam czujnik i nie było żadnych ujemnych skutków, nawet w perspektywie kilku lat. Oczywiście, że nie namawiam do takich działań bo są niezgodne z tym co zalecają autoryzowane serwisy i gdyby coś było nie tak nie nie chciałbym mieć na sumieniu czyjeś szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no...to już na moja odpowiedzialność wiadomo :) Zobaczę...podjadę mam nadzieje w czwartek z filtrem i rampą+czujnik i zobaczę co mi powiedzą. Wolę wydać te 200zł powiedzmy i mieć pewność że to pompa a nie wymontować, zapłacić i dalej szukać przyczyny bo pompa ok. Jeszcze się zastanawiam czy Clip mógłby pokazać coś więcej w sprawie mojego problemu niż MaxiECU z MPMcom

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie namawiam do takich działań bo są niezgodne z tym co zalecają autoryzowane serwisy i gdyby coś było nie tak nie nie chciałbym mieć na sumieniu czyjeś szkody.

Spokojnie, w ASO też im się zdarza podmieniać same czujniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...czyli nie taki diabeł straszny. A kolejna ciekawostka bo do serwisu na Bemowie w Wawie nie uda mi się wbić w tym tygodniu bo mają kocioł ale jak wspomniałem o filtrze który już czeka na mnie w sklepie, dowiedziałem się, że czasami na "problemy z cisnieniem" gdzie wtryski i pompa są ok, pomaga "płukanka" renault. Jakieś dwie buteleczki które się podpina w obieg na wolnych obrotach między filtr a pompę i to tak podobno półtorej godziny płucze układ i "podobno" działa fajnie.

Czy ktoś o czymś takim kiedykolwiek słyszał? Cała zabawa kosztuje 350zł

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz i wspomnę o tym mechanikowi. Wraz ze zwiększaniem się częstotliwości występowania błędu, spalanie też wzrastało. O ile w chwili obecnej średnie spalanie z trasy (2 osoby, puste auto) wynoszące 5,4l/100 przy 100-110km/h nie jest może niczym strasznym, tak w lato jest już raczej czymś dziwnym. Jak kupiłem samochód, udawało mi się w mieście (bez dużych korków) wykręcić średnio 4,5-4,8l/100, teraz są to wartości ciężko osiągalne. Przejechałem już samochodami jakieś 140kkm przez 6 lat i nauczyłem się ekonomicznej jazdy. Czy te wartości są zbyt duże? Czy mogą sugerować, że nie mam co doszukiwać się winy w filtrach, EGR itd tylko odnieść pompę do naprawy?

 

Dodano: 07 sty 2016 - 17:26

Czekam nadal na możliwość wstawienia do warsztatu i w międzyczasie wpiąłem się ponownie MaxiECU do auta. Zwróciłem uwagę na wskazania czujnika temperatury paliwa który patrząc po screenac jak było na zewnątrz +12 stopni, pokazywał 108 stopni Celsjusza a obecnie przy -7 na zewnątrz, pokazuje 106 stopni. Czytałem że w niektórych wersjach 1.9 wartość jest ustawiona na sztywno na 60 stopni ale tutaj mi na to nie wygląda. Czy wskazania tego czujnika są w rozumieniu ECU poprawne czy raczej wartość jest nieprawidłowa tak jak nakazuje logika? Czy może to mieć jakiś wpływ na moje problemy z injection fault?

Inna sprawa, że znalazłem TEN POST który wskazuje że występujące u mnie jednocześnie błędy niekoniecznie wskazują na problem z pompą.

Przypomnę DF772 - Kontrola ciśnienia; parametr przy maksymalnym zatrzymaniu

DF772 - Sterowanie ciśnieniem; Parametr przy minimum zatrzymania

Pierwszy wskazywałby na jakąś górną graniczną wartość ciśnienia a drugi zależnie od interpretacji, na zbyt niskie ciśnienie chociaż domyślam się że zbyt prosta ta interpretacja.

Poniżej jeszcze dwa screeny, pierwszy ma maksymalnie po prawej stronie wskazania w momencie odpalania zimnego silnika na wykresie jak i wartości liczbowe. Drugi wytkres daje obraz kilkunastu sekund (przed uruchomieniem-uruchomienie-praca po uruchomieniu). Czy ma ktoś może z silnikiem 1.5dci albo nawet 1.9 dostęp do MaxiECU i mógłby porównać mniej więcej wskazania lub też sprawdzić jak wygląda różnica w ciśnieniu rampy a zapotrzebowaniu? Czy jest tak jak u mnie? Zaczynam bowiem wątpić, że problem jest w pompie bo przecież naturalnee jest, że ciśnienie paliwa zgodne z zapotrzebowaniem wytworzy się w momencie szybszej jej pracy a szybsza jej praca zależy od zwiększonej dawki paliwa :D..w skrócie: pompa musi dostać więcej obrotów, żeby wytworzyć większe ciśnienie. Stąd moje przypuszczenia, że wykres rysuje się prawidłowo.

 

thumb_hosting_zdjec_1452183891__punkt_odpalania_silnika.png

 

thumb_hosting_zdjec_1452183914__przedzial_odpalania_silnika.png

Edytowane przez Wydryszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!