Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskazania komputera pokładowego km/l ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z kolegów spotkał się z dziwnym komunikatem w pokładowym komputerze waszej renówki.

Po wciśnięciu komputera pokładowego w celu sprawdzenia spalania w kolejności gdzie powinno być średnie spalania l/km wyskakuje km/l?

Megane III 1,5 dCi 2009 r

Dodam że w serwisie w Kielcach panowie nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkali.

 

post-4086-0-10101100-1445455965_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sugerujesz, że ktoś pozmieniał na tak beznadziejne wskazania? Nie wydaje mi się, żeby była możliwa taka zmiana...

Ja sobie przypominam, że na początku komputer spalanie pokazywał prawidłowo ale w którymś momencie jak zmieniałem akumulator, bawiłem się dwoma blaszkami na klemie minusowej (odkręcałem je i dokręcałem inaczej, bo plastik na akumulator mi nie pasował), podczas gdy była podpięta klema plusowa. Mogłem coś upalić??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w UK przypadkiem nie stosują podawania w ten sposób

Nie dawno zakładałem do scenica II licznik z anglika i tam było podane średnie spalanie w mile/galon.

Można to zmienić by było "po naszemu" przyciskami komputera pokładowego i przyciskiem start ale działa to tylko do pierwszego odłączenia aku. Wówczas licznik wraca do ustawień fabrycznych. Na stałe zmienia się te wskazania np. clipem.

Może w megane III jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oczywiście dotykanie klemy plusowej do minusowej na odpiętych obu klemach od akumulatora.

 

Dodano: 24 paź 2015 - 20:57

mój wpis to była lekka sugestia, ze może właśnie to jest u Ciebie domyślne ustawienie, czyli ze może masz komputerek z anglika :)

 

Megana importowana z francji z całą historią serwisową. Licznik nie był wymieniamy na 100%. A nawet jakby był to tamtym kraju anglików na części raczej nie ma :)

Chyba że licznik jest jeden do wszystkich meganek na całym świecie a różnią się tylko oprogramowaniem .

Na pewno wizyta w ASO jest niezbędna.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

19,6km/L - czyli średnio na 1 litrze przejechałeś 19,6km, co po przeliczeniu daje nam 5,1 litra/100km.

Widziałem takie wskazania w Sceniku II z wyporzyczalni w Turcji, ponadto w niektórych krajach spalanie podawane jest właśnie w ten sposób km/L.

Myślę, że jest to kwestja ustawień , bo skoro można Clipem przestawić km/h na mile/h to pewnie można zmienić km/L na l/100km.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!