Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bagażnik dachowy (bazowy) do Megane III Hatchback.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania oryginalny bagażnik OEM Renault do megane 3 HB. Używany jeden sezon. Stan igla. 

Lepszy niż podróba bo wchodzi idealnie w miejsca fabryczne i przy dokreceniu masz widoczny odpowiedni moment tak żeby dachu nie zmiazdzyc. To jest ważne jak nie masz klucza dynamometrycznego bo za lekko źle a za mocno można narobić uszkodzeń. 

Nic nie odstaje. Pasuje doskonale. 

Cena 300.

Aluminium nie koroduje tak szybko i jest odrobinę lżejsze. To jest jedyna różnica.

Stal szybciej koroduje. Z tandety typu Amos już po pierwszym sezonie. Cruz niewiele lepszy.

Bagażnik Amosa po dwóch sezonach wyglądał jakby miał 20 lat. Praktycznie nie było już na nim lakieru. Sama rdza.

To fitma to największa tandeta z możliwych. Oferują jednorazowki na jeden sezon.

Miałem opływowe wingbary i zwykła tania stalowa belkę i na jednym i drugim jest takie samo spalanie i taki sam hałas. Kwestia gustu czy wolisz aluminiowe belki czy stalowe. Stał jest tańsza i tak jak bagażnik może szybciej korodowac. 

Może być różnica w montażu. Na belce stalowej dokrecasz obejmą a na aluminium mogą być śruby wpuszczane w szynę.

Moim zdaniem. Dla wyglądu nie warto dopłacać.

Przy wyborze zadaj sobie pytanie ile lat będę jeszcze jeździł tym autem i jak często z bagaznikiem?

Nieużywany bagażnik się ściąga bo bardzo pogarsza spalanie i zgodnie z instrukcją użytkowania nie można przekraczac prędkości 120 km/h więc łatwość montażu też jest ważna. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Ten co masz do sprzedania to jest coś takiego jak w ostatnim linku, który podałem? 

Ps. Strone wcześniej narzekałeś na system montażu. Coś się poprawiło?

Edytowane przez Priboi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny. 

Narzekalem na system nie na bagażnik. 

W peugeocie 307 miałem montaz w otwory w dachu. Wkrecales łapki śruba w dach.

W megane zakładasz łapy i lapiesz za otwory pod framuga drzwi.

Uwazam to za słabe bo uszczelki drzwi się odksztalacaja. I myślałem że to wina bagażnika ale. To po prostu wina idiotycznego sposobu montowania na aucie. Nie wiem czemu tak to wymyślono. Pewnie Renault sobie wmowilo że tak będzie dla nich taniej. 

Niestety większość współczesnych aut tak ma.

Na pocieszenie dodam że po zdjęciu bagażnika po jakimś czasie uszczelki w końcu wróciły do poprzedniego stanu.

Dlatego kupiłem oryginał OEM bo jest najlepiej spasowany i nie katuje uszczelek tak bardzo i system kontroli momentu dokrecenia też jest super bo nie uszkodzisz dachu.

Jak za mocno krecisz to można zmiazdzyc dach i porobić leje. 

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę doświadczenia nt. belek bo jeździłem przez długi czas z boxem i uchwytami rowerowymi. Powiem tak, jeśli nie zależy ci na wyglądzie auta to bierz pierwsze lepsze stalowe. Jeśli jednak nie chcesz patrzeć po pewnym czasie z obrzydzeniem na własne auto, to wybierz aluminiowe:D.

 

Chyba tylko szpetne kołpaki są w stanie zepsuć wygląd auta tak skutecznie jak brzydkie, wysokie i za szerokie, tzw. uniwersalne stalowe belki na dachu. Ja zawsze miałem aluminiowe. I to nie żadne Thule za horrendalne kwoty, tylko innych producentów, za ceny rzędu 300 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Abraxus napisał:

Nie ma żadnego sensu płacić za naklejkę Thule... 

Thule masz na lata. Orginalne to zreezta tez Thule.

Miałem w SC 2 jakieś chińskie Alu- głośne.  Później Taurus.  Niby ok ale mocowanie do budy średnie. Do Megane 4 kupiłem Wingbary. Są świetne.  Po zmianę samochodu wymienia adaptery i będą że mną dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze i  za informacje. Już mniej więcej mam jakieś rozeznanie. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy z takim bagażnikiem można jeździć "na stałe" czy takie długotrwałe używanie może spowodować jakieś uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jeździć na stałe. W instrukcji jest ostrzeżenie że długotrwała jazda może spowodować uszkodzenia lakieru.

Od brudu może Ci przyrosnac do dachu. Jak ściągniesz to będą ślady. 

Ja jeździłem sezon rowerowy i na jesień ściągnąłem. Wszystko było ok. Nie zostały ślady. 

Na pewno ważne jest zakładanie na absolutnie czysty dach. Elementy bagażnika stykajace się z autem też musza być czyste. Wymyj auto i przed samym założeniem miejsca styku przetrzeć na mokro miękka szmatką z plynem do szyb. Zwróć uwagę czy nie ma żadnego pyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bagażnik THULE i uchwyty na 3 rowery. Stopy bagażnika które potrzebujesz maja oznaczenie 754, Zestaw doposażający 1593, belki aero 711300 Wszystko masz dostępne np. w Inter Cars Już nie pamiętam jak to zrobiłem, ale domówiłem ten sam kluczyk do uchwytów rowerowych, wiec na pewno jest to możliwe, tym samym obsługuję wszystko jednym kluczykiem. Kosztowało to majątek, ale obsługa bajka. Nie znam innych firm i z tego powodu nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Witajcie.

Odgrzeję może kotleta. 

Właśnie jestem na etapie zakupu belek ( bagażnika ) dachowego. Ale nurtuje mnie inne pytanie. Do czego są otwory w karoserii w miejscu gdzie przychodzą łąpy bagażnika.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maniek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!