Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIII Coupe: 1.4 tce vs 2.0 tce vs 2.0 tce gt


tpiotrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

to mój pierwszy post na tym forum, a to dlatego, bo dopiero przymierzam się do zakupu mojego pierwszego renault.

<><><><><><><><><><><><><><>

Wybór padł na wersję coupe - zakochałem się w niej :)

<><><><><><><><><><><><><><>

Mam jednak duży mętlik w głowie jeśli chodzi o wersje (szukam jakiegos uzywanego 3-5 letniego).

<><><><><><><><><><><><><><>

Samochód będzie dla mnie (jeżdże po miescie + 6 razy w roku jakas trasa ok.300km), ale od czasu do czasu ma posłużyć mojej żonie do jazdy w trasę.

<><><><><><><><><><><><><><>

I teraz:

<><><><><><><><><><><><><><>

1. 1.4 TCE - tutaj obawiam się, że samochód będzie za słaby... zależy mi na tym, aby moja żona w trasie nie musiała robić za dużo redukcji jak chce kogos wyprzedzic.. mozna zrobic chip do 150KM ale nie wiem ile to daje w rzeczywistosci...

2. 2.0 TCE - wydaje mi się optymalne, ale nikt nie chce sprzedać ;-) a pozatym .....

3. 2.0 TCE GT LINE - to właśnie jest to ale - przepiekne są te dodatki w wersji GT Line - fotele, dyfuzor. Nie do konca jednak czuje kwestii zawieszenia (podobno inne niz w w zwyklej wersji) oraz 18" nisko profilowanych felg - czy da sie takim autem jezdzic po miescie i kobieta tez sobie z nim poradzi? Jak duza jest roznica w komforcie pomiedzy 2.0 GT a zwyklym 2.0 ?

<><><><><><><><><><><><><><>

Jaka jest Wasza opinia? Co byście wybierali?

<><><><><><><><><><><><><><>

Z góry dzięki za pomoc :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Tutaj jest jedyny słuszny wybór... 2.0 GT line :notacrook: a resztą pierdół sie nie przejmuj :mrgreen: ale ok...czy jest róznica? pewnie jest, ale to byś musiał sam sprawdzić po przejażdżce jednym i drugim autem, które Ci bardziej pasuje. Dla jednych 18 cali będzie za duże dla innych w sam raz. Kobieta sobie poradzi bo czemu nie? jedynie felgi mogą troche ucierpieć od krawęzników jak nie będzie uważać ;) Ja popełniłem błąd i kupiłem zwykłą wersje, tyle, że grandtour ( nie żebym był niezadowolony z niej, wręcz przeciwnie ) a teraz Gt line śni mi się po nocach, więc bierz GT i niczym się nie przejmuj, taka moja rada :) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT były tylko 2-litrowe, benzyna i diesel. Gt-line to tylko wygląd, wyposażenie i zawieszenie, silniki słabsze od 2.0. Często handlarze sprzedają wersje GT jako GT line bo nie wiedzą co oferują.

Myślę, że do miasta w zupełności wystarczy 1.4. Na trasie sobie radzi w scenicach, w megance też powinno.

Wczoraj jeździłem GT220. Głupie auto. Po lekkim deszczu przy dynamicznej jeździe, nie ma trakcji na pierwszych 3 biegach. Przy gwałtownym dodaniu gazu na 2 zrywa przyczepność jak na lodzie. Auto zachęca do szybkiej jazdy, świetny dźwięk silnika, bardzo dobrze się prowadzi. Spalanie po dynamicznych testach wyszło ok 13,5l. Całkiem nieźle.

 

Miałem 2.0dci 160KM, wersja GT. Felgi 18" i sztywne zawieszenie bywało męczące w mieście, ale na trasach, autostradach to coś pięknego.

Musisz się przejechać GT przed zakupem, bo najlepiej jest samemu się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pakietem GT Line tylko 1.4TCe, fajnie jeździ i nie powinien rozczarować. Fabrycznie felgi '17, a zawieszenie dużo lepsze od standardu i nie tak sztywne jak w wersji GT. Problem tylko w tym, że bardzo ciężko takie auto trafić na naszym rynku. Łatwiej kupić GT z 2.0, ale trzeba sprawdzić tolerancję żony na zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!