Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samowzbudzanie napięcia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od 3 lat jestem Mega zadowolonym posiadaczem MIII.

W tym roku już 3 razy (tyle przypadków zauważyłem) dzieje się coś dziwnego z zasilaniem elektrycznym auta. Konkretnie chodzi mi o to, że po kilku/ kilkunastu minutach bezczynności po wyłączeniu zapłonu w sytuacji gdy siedzimy wewnątrz i np słuchamy radia albo gdy zostawimy dłużej otwarte drzwi np po sprzątaniu to komputer odcina zasilanie elektryczne i radio się wyłącza podobnie jak pozostałe lampki i odbiorniki w pojeździe. Stan taki ma miejsce również (wtedy znacznie szybciej) gdy zamkniemy po unieruchomieniu samochód.

Moje pytanie jest takie: co się mogło zrypać bo te 3 opisane w drugim zdaniu sytuacje wyglądały tak, że po otwarciu garażu i jedynie zbliżeniu się do samochodu zauważyłem przez szybę jak wyświetlacz radia "obudził się" na chwilę podobnie kontrolka w przycisku awaryjnych po czym zgasło wszystko. Naturalnie samochód bez problemu udało się i otworzyć i uruchomić ale obawiam się czy nie zdarzają mu się częściej takie "pobudki" bo myślę, że jest to niezdrowe i dla aku i dla instalacji. Dodam tylko bo może ma to znaczenie, że mam kartę HF.

Proszę dajcie znać, może ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy kolega będzie słuchał radia i mu ono zgaśnie i je ponownie zapali i wydarzy się to 3-4 razy, to następnie zostanie wyświetlony komunikat: "Uruchom silnik, akumulator rozładowany". Po odpaleniu silnika wyświetli się komunikat: "ładowanie akumulatora". Osobiście uwarzam, że strasznie przydatna rzecz, jeśli myślimy o ochronie akumulatora. Są też wady, za dużo muzyki się nie posłucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzadki może masz coś z akumulatorem? Bo już kilka razy tak miałem że czekałem na kogoś bardzo długo w samochodzie i radio się wyłączało samo, a ja ponownie włączałem kilkukrotnie ale nigdy nie miałem komunikatu o słabym akumulatorze. Jedyne co zauważyłem, to że po naprawdę bardzo długim czasie (nie jestem w stanie precyzyjnie określić po jak długim) gaśnie wszystko w samochodzie i nawet nie da się już włączyć radia. Pomaga wtedy jedynie ponowne uruchomienie i zgaszenie auta lub zamknięcie i otworzenie auta z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być czepliwy, ale przeczytajcie dokładnie to co napisał kolega Krzychos. Bo wasze odpowiedzi mają się nijak do tego co on podaje za swój problem. Przecież wyraźnie pisze: "Moje pytanie jest takie: co się mogło zrypać... po otwarciu garażu i jedynie zbliżeniu się do samochodu zauważyłem przez szybę jak wyświetlacz radia "obudził się" na chwilę podobnie kontrolka w przycisku awaryjnych po czym zgasło wszystko...obawiam się czy nie zdarzają mu się częściej takie "pobudki" ".

To tak dla porządku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być czepliwy, ale przeczytaj dokładnie co wcześniej napisał: (...)Konkretnie chodzi mi o to, że po kilku/ kilkunastu minutach bezczynności po wyłączeniu zapłonu w sytuacji gdy siedzimy wewnątrz i np słuchamy radia albo gdy zostawimy dłużej otwarte drzwi np po sprzątaniu to komputer odcina zasilanie elektryczne i radio się wyłącza podobnie jak pozostałe lampki i odbiorniki w pojeździe. Stan taki ma miejsce również (wtedy znacznie szybciej) gdy zamkniemy po unieruchomieniu samochód.(...)

To tak dla porządku :rolleyes:

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki martello bo jako jedyny zrozumiałeś, że nie chodzi mi o to co się dzieje, że zasilanie jest automatycznie odłączane - bo z tym nie dyskutuję tylko co ewentualnie dzieje się, że jak już jest odłączone (opisałem dwie sytuacje: zamknięty samochód i samochód np po sprzątaniu pozostawiony na dłużej z otwartymi drzwiami by się wywietrzył i wysechł w środku) to zdarza mu się wzbudzić bez ingerencji z zewnątrz czyli w pierwszym przypadku bez otwarcia drzwi a w drugim (suszenie) bez np wciśnięcia start/stop czy domknięcia drzwi, które odpala zasilanie (lampki w podsufitce i dole drzwi zapalają się). Może po tych dodatkowych wyjaśnieniach ktoś skojarzy o co kaman.

 

Przepraszam jeśli kogoś z Was obraziłem pisząc, że nie zrozumieliście o co mi chodzi.

No chyba, że zwyczajnie nikt się z podobnymi objawami nie spotkał i nikt nie wie a zatem nie napisze i nie wyjaśni.

Edytowane przez Krzychos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!