Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego samochodu znacznie taniej


mayn

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając ogłoszenia nowych samochodów można trafić na sporo ofert firmy SuperAuto24. Oferują oni znacznie taniej od dealerów nowe samochody w przedziale 6 - 15 tyś taniej. Czy ktoś wie coś o nich ? Jak to możliwe że cena jest znacznie tańsza niż u dealera ? Czy takie auta nie posiadają gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest i wszystko jest OK.

Cała tajemnica w ilości kupowanych aut.

Takie firmy często jednorazowo kupują po 10-15 identycznych aut i mogą na nich ugrać niezły rabat.

Minus jest taki, że są to auta w tzw. popularnych konfiguracjach wyposażenia i w najczęściej wybieranych kolorach.

Czasami auta są reeksportowane z innych rynków UE, gdzie np. dana konfiguracja jest tańsza niż u nas w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samochody z 2015 teraz dealer też może dać taki upust w ramach wyprzedaży rocznika.

Np. na stronie u jednego dealera z Warszawy jest oferta specjalna -14500zł od wartości auta.

Mi u innego udało się na stojącą na parkingu Megane III dostać dzisiaj nawet trochę więcej. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google superauto24 opinie i zobaczysz jak to działa. Firma podpisując umowę na hurtowe ilości aut dostaje zapewne większe rabaty, po drugie nie można kupić za gotówkę, trzeba wziąć u nich kredyt na którym też zarabiają, przy zamówieniu musisz dać zadatek który jest nie wchodzi w cenę auta, tylko jest oddawany po zakupie samochodu itd.

Też myślałem kiedyś o tej firmie, ale po negatywnych opiniach odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Niestety firma Superauto 24 to zestaw ludzi gwarantujący same problemy.

Oto moja historia "współpracy" z firmą Superauto.

26 lipca 2021 zamówiłem Toyotę Corolla w wersji 1,8 Hybrid. Handlowiec Maciej W bez problemów odbierał ode mnie telefony, udzielał odpowiedzi na pytania mailem. Z handlowcem Maciejem W ustaliłem (mailowo) na samym początku współpracy, że firma Superauto24 odkupi ode mnie dotychczas używany samochód. Samochód został wyceniony na podstawie zdjęć. Pan Handlowiec Maciej powiedział, że samochód do oddawany w rozliczeniu mogę oddać tuż przed odbiorem nowego auta. 

Szybko udało się ogarnąć finansowanie. 28 lipca do Krakowa przyjechał przedstawiciel firmy - taki małolat w okularkach... ubrany raczej jak na imprezkę w jakimś Katowickim klubie a nie do pracy. Podpisałem umowę a koleżka pyta mnie "kiedy możemy spodziewać się 1 wpłaty za samochód".  Już na tym etapie współpraca zaczynała "śmierdzieć". O ustaleniach z handlowcem dotyczące 1 wpłaty (część przelewem a reszta z odkupu auta) Pan od umowy nie miał pojęcia, był generalnie zdziwiony całą sytuacją.

Napisałem maila do Pani Anety z Superauto (od finansowania) i opisałem sytuację - nie odpisała do dzisiaj. 

Stwierdziłem, że "jakoś to będzie" i czekam na auto. Pan Maciej Handlowiec obiecał, że samochód będzie do odbioru do 3 miesięcy. 

Przez cały sierpień próbowałem się skontaktować z Panem Maciejem W żeby ustalić: 

- czy samochód został zamówiony
- czy dealer określił datę dostawy 

Kilka razy Maciej odpisał "że trzyma rękę na pulsie ale jeszcze nie wie nic"... Tu transakcja już nie "źle pachnie" tylko jest naprawdę źle -  smród jak w oczyszczalni ścieków. 

Mniej więcej w połowie sierpnia kontakt się urywa. Dodzwonić się nie da, brak reakcji na maile. 

Nagle 25 sierpnia telefon od Pana Macieja Handlowca! Odbieram - a Pan Maciej stwierdza, że uwaga: CENA SAMOCHODU WZROSŁA O 10.000 złotych. 

Tak - po podpisaniu umowy leasingowej nagle cena rośnie o mniej więcej 10%. Oczywiście zrezygnowałem ze współpracy z firmą Superauto gdyż sytuacja pokazuje, że albo samochód w ogóle nie został zamówiony u dealera albo po prostu stwierdzili, że mnie naciągną na 10000 złotych. 

Ciekawe jak długo poczekam sobie na wpłatę zaliczki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na auta się czeka o to długo.  Ceny rosną bo nie ma aut. Fabryki stoją bo nie ma elektroniki.  Pracuję w branży automotive i moja praca jest uzależniona od tej elektroniki do samochodów.  Sytuacja miała się poprawić w 3 kwartale a nadzieja na poprawę jest w drugiej połowie roku 22. Teraz na Tajwanie i Chinach mają kolejny lockdown także trzeba czekać  

Cena mogła wzrosnąć bo znaleźli dla Ciebie auto już dostępne tylko po innej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracuje w branży automotive. I była hossa a teraz zamówienia lecą w dół bo nie ma elektroniki i nie ma co sprzedać. Dostawa części z automatyki przemysłowej to też zaczyna zakrawać o żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!