Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane zakup 2009


agnieszz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam możliwość zakupu Renault Megane III 2009r. benzyna 1.6, 100km, 40tys. przebieg, cena 24tys. zł. We wtorek jestem umówiony w serwisie Renault na ostateczną weryfikację samochodu.

W trakcie jazdy próbnej i pobieżnych oględzin jedynie moje wątpliwości wzbudziły lekkie otarcia kierownicy z lewej strony.

 

pytanie 1. Czy przy tak niskim przebiegu (40tys. km/ 7 letni samochód) jest możliwe, żeby były już zauważalne otarcia na kierownicy.

pytanie 2. Czy po wstawieniu lpg samochód nie będzie zbyt słaby?

 

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg trochę podejrzany, tym bardziej że piszesz o wytartej kierownicy. Mam auto trochę młodsze, ale za to prawie 90 tys. nakulane - kierownica wygląda jak nowa. Wrzuć zdjęcia najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to komis/handlarz to przebieg jest bardzo podejrzany. Auto z takim przebiegiem osoba prywatna sprzedała by bez problemu bez tracenia kasy na komisy itd... A jeśli do tego sprowadzony, to z tym przebiegiem to parę lampek ostrzegawczych mi się zapala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytartą kierownicą i niskim przebiegiem nie sugerowałbym się, że auto ma cofnięty licznik. U mnie przy 30 kkm były już widoczne wytarcia, a w okolicach 60 kkm musiałem obszyć skórą, bo wygląd był nie do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kierownica obszyta jest bardzo niskiej jakości plastikiem. Przypadki szybkiego wytarcia, przy dosyć niskim przebiegu były opisywane na forum. Widoczne jest to szczególnie przy jasnym obszyciu. Jednym się wyciera, innym nie, zależy jak kto układa dłonie.

Przebieg niski, bardzo niski to fakt. Nie ma się co zrażać, oglądać sprawdzać, poprosić kolegę, znajomego o pomoc w oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie z 50 tys. przebiegu nie ma śladu zużycia na kierownicy, przyciskach, pedałach, dywanikach czy fotelach. Ten przebieg zrobiłem w 3 lata, a przez ostatnie pół roku ze względów zdrowotnych przejechałem może tysiąc kilometrów. I naprawdę wydaję mi się, że nie jeżdżę dużo. Nie wiem jak można przez tyle lat najechać tak mało kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co cytujesz jedno i to samo trzy razy :?:

Prezes

 

Witam,

Mam może dosyć błahe pytanie, a być może sie okazać, ze nie do końca. Otóż jestem posiadaczem od 2 tygodni Renault megane III 1,5 cdi. Jeżdżę nim od początku zakupu, miałam teraz przerwę 2 dniową w jeździe i dzisiaj wsiadłam do samochodu. Odpalam go jak zwykle wkładam kartę przyciskam guzik start czekam aż kontroli zgasną i odpalam poprzez wciśnięcie guzika start. I wszystko dobrze samochód jeździ i pali bez zarzutów przynajmniej odnoszę takie wrażenie. Problem jednak jest w tym, ze po wciśnięciu guzika za pierwszym razem czyli przy tak zwanym zapłonie, wszystkie kontroli gasną oprócz jednej lampki kontrolnej systemu ograniczania emisji spalin( świeci się na pomarańczowo). Gaśnie ona dopiero po zapaleniu samochodu. Mam problem ponieważ nie pamiętam czy tak było od początku i czy to jest normalne. Można mi się wydaje, ze wszystkie kontrolki gasły po chwili wraz z tą. Wiem, ze powinnam podjechać pod warsztat i to sprawdzić niestety nie mam żadnego zaufanego mechanika. Jestem dziewczyna i nie chce zostać oszukaną przez jakiś nieuczciwych ludzi, czy też wyśmiana... Czy mógłbyś mi udzielić informacji jako posiadacz mégane III czy tak powinno być ? Pozdrawiam.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam tego auta, ani diesla, więc nie odpowiem na to pytanie, ale mam inną sugestię na przyszłość. Uzupełnij miejscowość, to w przypadku mechanika może ktoś Ci jakiegoś dobrego i uczciwego poleci, żebyś wiedziała gdzie ewentualnie się udać wtedy. Region "Polska" nic nikomu nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak jest w tym, ze po wciśnięciu guzika za pierwszym razem czyli przy tak zwanym zapłonie, wszystkie kontroli gasną oprócz jednej lampki kontrolnej systemu ograniczania emisji spalin( świeci się na pomarańczowo). Gaśnie ona dopiero po zapaleniu samochodu. Mam problem ponieważ nie pamiętam czy tak było od początku i czy to jest normalne.

Tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!