Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane grandtour limited 1.5 dCi 110


pawel5555

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pomocy!

 

przepraszam, że na szybko i że nowy temat, ale przeleciałem kilka stron i nie znalazłem podobnego pytania.

<><><><><><><><><><><><><><>

Otóż, byłem w sobotę oglądać w Zdunku samochody używane i nowe, pan od używanych aut - P.Duda doradzał mi odnośnie używanych modeli, później byłem w salonie oglądać nowe.

Tam sympatyczny pan wyliczył, że są modele z 2015r. na stanie:

<><><><><><><><><><><><><><>

1.5dci 110 za 68,400zł (grandtour limited + pakiet easy3)

<><><><><><><><><><><><><><>

1.2 tce 115 za 61,600 (grandtour limited)

<><><><><><><><><><><><><><>

Miałem się zastanowić i w tym tygodniu ew. podjąć decyzję odnośnie nowego auta. Dziś panowie z używanych aut w Zdunku zadzwonili do mnie, że jest okazja, 1.5dci grandtour limited z 2015r. z przebiegiem 19000 z renault polska (przez telefon mi tego nie powiedzieli, ale zgaduję, że to było demo albo wypożyczenie długoterminowe) w cenie ok. 53 000.

<><><><><><><><><><><><><><>

Jutro jadę oglądać autko, pytanie do fachowców - warto rozważać 10-miesięczne auto (jeszcze przez ponad rok na gwarancji) z przebiegiem 20k czy lepiej byłoby wziąć autko niejeżdżone, też z 2015r. ?

<><><><><><><><><><><><><><>

Jeżdżę niedużo, za miesiąc powiększa nam się rodzina, stąd przesiadka na kombi :) Rocznie robię 12-14k, auto potrzebne jest głównie do jazdy z żoną i dzieckiem po mieście, na zakupy, do lekarza, raz na jakiś czas trasa 600-700km weekendowo do rodziców.

<><><><><><><><><><><><><><>

Proszę, doradźcie laikowi Francuskiej marki, czy warto kupić tą używkę, jeśli tak to na co zwrócić uwagę, czy diesel będzie lepszy niż benzyna? Różnica pomiędzy nowym dieslem a używanym, który jutro będę oglądał, to 15k, sporo :)

<><><><><><><><><><><><><><>

<><><><><><><><><><><><><><>

Dzięki za wszelką pomoc, szerokości!

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 8 lat jeżdżę 99-konną corollą w benzynie, której długość jest tylko o 30cm krószy od grandtoura, póki co mi wystarczała, wierzę, że megane III kombi będzie nieco żwawsze i powinno nam to wystarczyć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 koni i to jedzie?? :mrgreen: , co wybrać Ci nie powiem, fajna cena tego ropniaka może warto, co do ceny TCe 115 to trzyma się ostro, troszkę mniej dałem w lipcu ub.roku, a czytałem na forum że będą wyprzedawać po 55 ;) , pewnie ceny nowych M4 zrobiły popłoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie, jedzie, na trasie spalanie 6,5l, po mieście 9-10, japoński wtrysk daje radę póki co. A jak Twoja ogólna opinia NT. Modelu, skoro użytkujesz go od roku?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pozytywnie, kilka detali mnie drażni ale więcej plusów niż minusów, poczytaj forum, spalanie bardzo przyzwoite od 6-8 wychodzi przy dystrybutorze a nie patrzę na ekodrajwing, żadnych usterek oprócz kalibracji czujników w kołach ale to inna historia, dziękuje niebiosom że nie wziołem Ceeda 1.6gdi bo było blisko.., ja robie 10000-12000 rocznie to disel odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel5555 - Ja mam właśnie Megane III od Zdunka, którą kupiłem z symbolicznym przebiegiem (miała wtedy pół roku). Osobiście uważam, że zrobiłem interes życia bo kupujące ten samochód zaoszczędziłem ~9000 zł porównując z tym samym modelem i wyposażeniem z wyprzedaży rocznika 2014 roku (miałem konkretną ofertę na konkretny samochód). Auto w środku jak i na zewnątrz było jak nowe, poza ryską na tej świecącej listwie na przeciwko pasażera.

 

To tyle w kwestii samochodu DEMO od Zdunka. W kwestii czy kupić 100% nowy czy DEMO to trudno podjąć decyzję za Ciebie. Moje zdanie jest takie, że jak stać Ciebie na 100% nowy to bierzesz nowy i cieszysz się samą świadomością, że nikt nim nie jeździł wcześniej nawet jeśli to był samochód DEMO, a jak wolisz zostawić sobie troszkę pieniążków w kieszeni to bierzesz DEMO :)

 

Ja bym bardziej pomyślał nad silnikiem bo z Twojego opisu wynika, że diesel chyba nie jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po super krótkiej jeździe, ale wie już więcej. Auto 10-miesieczne, renaul użyczyło je jednemu z kontrahentów do jazdy, ma przejechane 20k, widać jakieś ślady użytkowania wewnątrz, ale nie jest źle. Cena w granicach 53k.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto z Demo podoba Ci się, jest OK, to trzeba pojechać i oglądać z osobą kompetentną. Cena z komisu nie jest ceną sztywną .Do grubszych napraw masz ok. 130000 km do zrobienia, czyli ok.12 lat spokojnej jazdy. Jeżeli silnik pracuje równo, nie ma niepokojących wycieków, komputer nie wyrzuca żadnych błędów, auto nie jest zespawane z ćwiartek czy połówek to nie należy się bać go kupić. Cenę możesz porównać z cenami z http://zieba-auto.otomoto.pl/

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czar prysł, panowie ze Zdunka zadzwonili dziś o 18 przed zamknięciem i dowiedziałem się, że jednak to auto zostało do nich pomyłkowo dostarczone i musi pojechać do innego dealera, a pod koniec przyszłego tygodnia będą mieli grandtoura, który będzie miał 40k przebiegu i będzie 2k tańszy... To już nie jest moim zdaniem promocja, bo jak ktoś tłucze przez 10 miesięcy po 5k to nie cieszy mnie perspektywa odkupu...:-)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to szkoda. Od siebie dodam, że jak nie masz czasowego parcia na szybki zakup nowego (używanego) samochodu to możesz u Zdunka zostawić swoje preferencje dotyczące samochodu i jak taki się pokaże to dadzą Ci znać. Wiele samochodów, które dostają wcale nie pokazują się w ogłoszeniach, ponieważ wiele osób właśnie tak sobie zamawia auta. Wiem co mówię bo mam w rodzinie łącznie trzy auta z ich komisu i wszystkie Renault hehe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!