Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jadę na wymianę czegokolwiek wchodzę na warsztat i obserwuje, bo słyszę co w ASO się wyprawia i jak fajnie podmieniają części lub ich w ogolę nie wymieniają, ja planowana wymianę mam na koniec stycznia, chciałem zrobić to teraz bo mam wyjazd i będę dopiero w marcu albo kwietniu, ale powiedzieli ze nie ma problemu ze mogę zrobić to później,  a za przesyłkę liczą sobie 16 zł z przedpłata a płatne przy odbiorze 21 to dużej różnicy nie ma około 10 zl za 0,5 litra na moją korzyść, może jeszcze gdzieś znajdę hurtownie w swoim regionie jakiś inter cars albo coś w tym stylu z podobnymi cenami. Płynu wezmę tak czy inaczej 1L i dopilnuje żeby układ był porządnie wyciśnięty ze starego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym ale była do 60kkm wykupiona przez poprzedniego właściciela. Jak się okazało ja klocków z tyłu też nie musiałem jeszcze wymieniać ale mi wymienili...

A płyn hamulcowy mam wymieniony z uwagi na wiek (3 lata lub 120 000 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.11.2017 o 22:37, darekgt napisał:

Dzwoniłem do ASO w Sopocie liczą sobie wymianę płynu hamulcowego razem z płynem od 250-300 zł. !!!!! Właśnie facet powiedział że roboczogodziny takie maja heh.

Aso Starogard Gdański Adamowscy:

Wymiana 112,91zł brutto, płyn 42,35zł brutto (nie jakiś zamiennik Motrio czy coś tam, tylko oryginał)

 

Nie wiem jakie zniżki mi naliczyli bo to część z faktury, a na fakturze nie są wyszczególnione zniżki tylko sama kwota zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zalogowaniu się w MyRenault w danych samochodu są zalecenia co lać/używać do swojego auta. Zalecają dla mnie dot4+. No cóż, na wiosnę wymiana :-D. Na serwis nie chcą wpuszczać, mam się z nimi kłócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ze nie masz zaufania do tego warsztatu i ze chcesz widziec co jest robione przy Twoim samochodzie, ewentualnie podpisujesz klauzule o wejscie na warsztat, na swoja odpowiedzialnosc jak by sie cos stalo. A jak sie nie zgodza ani na to ani na to drugie zadzwon do innego serwisu czy jest mozliwosc wejscia na warsztat. Przepraszam ze nie pisze Polskimi literami ale nie mam dostepu do Polskiego jezyka w pracy, prosze o wyrozumialosc.

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 1.12.2017 o 13:51, pbet napisał:

@Adek1 powinno być DOT4+ z uwagi na ESC.

Powiedzcie koledzy, czy do Scenica III 2.0dCi z ESP można zastosować tańszy DOT 5.1 np. K2 lub ORGANIKA czy raczej coś bardziej markowego (Motul, VALVOLINE, Brembo etc.)? I czy 1,5l wystarczy na wymianę z odpowietrzaniem, bo czytałem, że niektórym poszło niecały litr a innym 1,2l, inni zaś piszą o 2l?

Edytowane przez rob4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....w instrukcji pisze że sprawdzić co 2 lata płyn hamulcowy(czy nie zawiera wody) i wymienić jeśli wykryje wodę. A tak jeździć dalej. Tylko u mnie niedawno musiałem wymienić płyn hamulcowy fabryczny w megance na nowy z powodu wymiany przewody hamulcowe w kiepskim stanie były (rdza w zaawansowanym stanie) i w MEgane 3 ph 2 też musiałem wymienić płyn bo miało wodę ale już go nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!