Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mi akurat nie przeszkadza, że razem z odpaleniem auta i pozycji O na manetce odpalają się światła dzienne tak mi ustawiło ASO i tak cały czas jeżdżę na ustawieniach auto i czujuni dobiera sam czy zapalić światła dzienne czy drogowe, a przełącznika od świateł w ogóle nie dotykam tak jest wygodnie

Hmmmm u mnie mogę sobie to sam zmienić w menu ustawień.....

Pozdrawiam.

A

Edytowane przez Andriu_un
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek 2: Korzystam z HF, tj.: wsiadam do auta, kartę mam w kieszeni spodni -> Wciskam Start -> następuje ZAPŁON, czyli: Podświetlają się kontrolki, otwierają się lusterka, przeprowadzany jest test systemów pokładowych -> ale nie mogę sterować szybami.

Żeby w Przypadku 2. móc sterować szybami muszę wykonać jedną z dwóch czynności: [ sięgnąć do kieszeni spodni, wyciągnąć kartę, włożyć ją do czytnika -> wtedy dopiero - ni stąd ni zowąd - aktywuje się opcja sterowania szybami ] - LUB - [ gdy nie chcę wyciągać karty z kieszeni spodni - muszę odpalić na chwilę silnik -> wtedy funkcja sterowania szybami się aktywuje ]... Zarówno pierwszy jak i drugi sposób z tych podpunktów jest bez sensu... Pierwszy, bo mając HF i tak muszę sięgnąć po kartę, drugi, bo muszę na chwilę uruchomić silnik :/.

W tym przypadku zapłon nie jest włączony i większość systemów ma odcięty prąd, tak właśnie ma być.

Co zrobić, żeby wymusić zapłon, to już wcześniej napisałem.

W autach innych marek mających HF bywa tak, że tylko drzwi można otworzyć bez wyciągania pilota, ale do odpalenia trzeba go umieścić w czytniku.

Zatem w MIII (przynajmniej phI) jest to niedopatrzenie / bug w oprogramowaniu...

Raczej niedopatrzenie było w MII PHI, bo w późniejszych autach było już tak, jak jest teraz.

Szyby mają działać po włączeniu zapłonu, a nie po otworzeniu auta.

 

Dodano: 10 mar 2016 - 16:40

Hmmmm u mnie mogę sobie to sam zmienić w menu ustawień.....

Zależy od rocznika, we wczesnych wersjach nie było to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby mają działać po włączeniu zapłonu, a nie po otworzeniu auta.

Ale nie piszę żeby szyby działały po otwarciu auta... Tylko właśnie po włączeniu zapłonu -> włożeniu karty do czytnika lub przy HF wciśnięcie Start...

Zarówno jedno jak i drugie prowadzi do tego samego, tj. otwarciu lusterek, włączenie kontrolek na desce, test podzespołów itp... Jedyna różnica to właśnie szyby...

 

Z tego co piszesz wynika, że włożenie karty do czytnika to jest zapłon, a wciśnięcie Start przy HF to już nie jest zapłon (mimo, że prócz szyb - działa identycznie jak włożenie karty)...

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, no chyba że tak...

Swoją drogą trochę to psuje całą ideę HF (bez użycia karty wejdziesz do auta, uruchomisz silnik, ale szybami się nie pobawisz dopóki nie odpalisz silnika, eh)... Już mogli "dorzucić" aktywację szyb po wciśnięciu Start, życie byłoby prostsze ;).

No nic to, trzeba będzie się latem przyzwyczaić by kartę mieć na podorędziu do aktywowania szyb czekając na kogoś w aucie przed jazdą...

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MII PHI automat świateł można włączyć lub wyłączyć naciskając przycisk na manetce kierunkowskazów. Co model rocznikowo wyżej to więcej opcji ale mniej funkcjonalnie? W PHI np. nie ma opcji auto-składania/rozkładania lusterek, tylko ręczne wyzwalanie z pokrętła ich regulacji. A przecież też wydaje się logiczne aby taka opcja była. Tak samo jak naciśnięcie przycisku bez trzymania pedałów, ja to porównuje do włożenia kluczyka do stacyjki bez przekręcania.

W golfie wtedy chodzi radio i szyby reszta czeka na przekręcenie kluczyka ale odpalać silnika i tak nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!