Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj regulator prędkości / skontroluj ogranicznik prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam Megane III COUPE z silnikiem 1.9 dci. Auto kupiłem 7 miesięcy temu. Ostatnio chciałem włączyć tempomat i pojawił się komunikat "skontroluj regulator prędkości"/"skontroluj ogranicznik prędkości" wiem, że temat już był poruszany ale na dobrą sprawę nie znalazłem odpowiedzi jak to naprawić. Widziałem, że jeden z forumowiczów pisał o tym, że można przeczyścić czujnik pod pedałem gazu i to może pomóc. Czy wyciągnięcie czujnika i sprawdzenie go to jakaś trudna operacja? Serwis renocar w gdańsku niestety nie wie jak naprawić moja usterkę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. manuala tempomat nie jest podłączony do czujnika przy pedale gazu, tylko do czujnika przy hamulcu i sprzęgle (w wersji z ręczną skrzynią). Zobacz sobie w sekcji 83D w instrukcji wyposażenie elektryczne (do ściągnięcia w dziale download). Ja miałem ten objaw przy uszkodzonym czujniku sprzęgła, który niedouczony mechanik pomylił z innym czujnikiem (przy sprzęgle są chyba ze 3) i go tak przeczyścił, że przestał czasami stykać, wtedy dostawałem ten komunikat. Kupiłem używkę i wymieniłem samemu. Nie mówię, że u Ciebie przyczyna jest to samo, trzeba by pewnie zdiagnozować clipem i zobaczyć co dokładnie go boli.

 

a ten czujnik od sprzęgła wygląda tak:

http://allegro.pl/megane-iii-scenic-iii-czujnik-sprzegla-253250005r-i5704755808.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogranicznik prędkości da się włączyć? Wydaje mi się, że u mnie sam ogranicznik działał. Wyciągnięcie tego czujnika jest proste i nie wymaga specjalnych narzędzi. Poruszałbym kablami/zrobiłbym podmianę czujnika i zobaczył czy to coś daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niestety ani ogranicznik ani regulator nie działa. Część jest rzeczywiście tania lecz nigdzie niestety nie znalazłem instrukcji wymiany.

 

Dodano: 14 kwi 2016 - 11:48

Problem rozwiązany. Zepsuty był zwijacz pod kierownicą. Kupiłem używany w internecie, wymieniłem i cieszę się z działającego tempomatu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć :) 

Od miesiąca jestem posiadaczem Meganki i parę dni po zakupie pojawił się ww. komunikat ale z racji że nie miałem wcześniej styczności z Megane nie zdziwiło mnie to tak mocno, myślałem że to normalny komunikat po wygaśnięciu tempomatu (choć trochę dziwne i wkurzające, aby za każdym razem resetować regulator), natomiast dzisiaj jadąc do pracy już tempomat się nie odpalił tak samo jak ogranicznik. Czytając Wasze wcześniejsze wpisy myślę, że również i mnie czeka wymiana czujników pytanie tylko czy jest to jeden czujnik czy w całym systemie jest ich kilka i należy je wszystkie sprawdzić? Będę wdzięczny za pomoc gdyż to moje pierwsze auto ze stajni Renault więc dopiero się go uczę.

Z góry dzięki za każdą sugestie i podpowiedź. 

Szerokości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym biegu wyskakuje ten komunikat ? Pytam bo może skrzynia była wymieniana, ewentualnie jak już w ogóle nie można go włączyć to problem może być w taśmie pod kierownica. Jak U kolegi powyżej. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

włącznik działa i od razu pokazuje się kontrolka skontroluj, raz na n prób włączy się ale jedzie się parę set metrów i wyrzuca, skrzynia nie wymieniana, a tempomat zazwyczaj odpalam 5,6 bieg wcześniej nie mam potrzeby

:lapka:

Regulamin forum się kłania pkt. 5 :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest to błąd czujnika pod pedałem hamulca, albo pod pedałem sprzęgła.
Zmiany ich stanów podczas pracy można podejrzec dowolnym diagnoskopem (ja używam zestawu MPM-Com+MaxiEcu).
Wymiana czujników trywialna - przekręcić w lewo i pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. 

Mam Megane 3, automat, rok 2013.. 

Od jakiegoś czasu mam to samo.. Komunikat pojawia się TYLKO gdy podjeżdżając do skrzyżowania, lekko hamuję aby sprawdzić czy coś jedzie,a jak nie to deptam na pedały gazu i wtedy silnik jakby się wyłączał... Auto sunie jeszcze siłą inercji a ja mam  "dziurę" w podłodze bo jak cisnę pedał gazu to nic się nie dzieje... Odczuwam strach przed samochodem nadjwzdzajacym z lewej czy prawej strony.... Dopiero po kilku sekundach, które dla mnie trwają wieczność, odpuszczam pedały gazu i ponownie go deptam...no i auto "zaskakuje" a ja mogę jechać dalej... Silnik nie gaśnice, chyba, komputer, wyłącza skrzynie biegów... 

Klip pokazał, że problem jest z tempomatem ale po skasowaniu tego błędu, po jakimś czasie wszystko się powtarza... 

Miałem ostatnio zakładana skórę na kierownice, gdzie trzeba było ja wymontować. Czy w związku z tym, ten objaw ma jakąś relacje do tego problemu...? 

Jesli nie, to proszę Was o podanie dokładnej nazwy tych czujników oraz nazwę tej taśmy pod kierownicą. 

Super by było gdyby ktoś znał numery katalogowe tych części... 

Pozdrawiam Waldemar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!