Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zpach benzyny w kabinie po pierwszym odpaleniu


bombel84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Meganki, zauważyłem praktycznie w pierwszy dzień po zakupie że jak wsiadam do auta, odpalam to już z pierwszym powiewem dolatuje do kabiny zapach benzyny, on znika i to dość szybko - wystarcza minuta jednak jest to frustrujące, zapach nigdy nie pojawia się w czasie jazdy ani po wyłączeniu auta i starcie po paru minutach. Aby zapach wrócił musi minąć conajmniej dwie godziny. Nie znam się na mechanice praktycznie w ogóle jednak może jest jakiś sposób abym gdzie mógł coś sam zdziałać w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przy zimnym starcie silnik dostaje dosyć mocno wzbogaconą mieszankę, stąd w spalinach wyczuwalna jest niedopalona benzyna. Przypuszczam, ze w Megane może być to dosyć wyraźnie wyczuwalne ze względu na umieszczenie i ukierunkowanie wylotu rury wydechowej (w zimne dni łatwo zauważyć, że w stojącym pojeździe spaliny nie wylatują za samochód, tylko kierują się pod samochód i wylatują bokami i z przodu). U mnie tez to czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zupełnie podobnie kolego, jednak teraz za nim samochód odpalę włączam zapłon pompka paliwowa jakby pociągła paliwo(słychać ją) i dopiero odpalam silnik. Wtedy nic w kabinie nie czuć. Spróbuj z rana tym sposobem, jak to nie pomoże to trzeba szukać dalej. Rozumiem, że na ciepłym silniku jest wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na ciepłym silniku nic nie czuć, spróbuję Twojego sposobu jednak jak byś mi pomógł jak mam włączyć zapłon nie włączając silnika ? Wcześniej miałem mikrę z 99 roku i jedyna elektronika jaka tam była to... nie no nie było w ogóle a tutaj czuje się jak w powrocie do przyszłości stąd moje dziwne pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, rzeczywiście zrobiłem sposobem jaki podał gniew i benzyny nie poczułem, popróbuję to jeszcze parę razy, a tak jeśli chodzi właśnie o to odpalanie po zapłonie czy rzeczywiście nie wpływa to na podzespoły auta, mnie zawsze uczono że najpierw przekręcamy kluczek czekamy aż zgaśnie co ma zgasnąć potem zapłon, przed chwilą żona mi powiedziała że kiedyś mechanik jej zwrócił na to uwagę aby tak nie robić więc jak to jest. Nawiązując do wypowiedzi airbites zastanawia mnie jaki to miało by mieć wpływ na wspomaganie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szybciej uszkodzi wspomaganie kierownicy itd....

:lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Nie zastanawiaj się nad tą wypowiedzią...

 

bombel84 ale podczas normalnego odpalania i tak najpierw załączają się wszystkie potrzebne systemy/zapłon i następuje odpalenie silnika, dopiero następuje odblokowanie kierownicy, w przypadku wcześniejszego włączenia zapłonu procedura jest identyczna jak przy normalnym odpaleniu ale bez odpalenia silnika, wciskasz ponownie przycisk i silnik odpala.

Czy w SCII czy MII system zdąży się przetestować i poda ci co jest nie tak analogicznie przy przekręceniu kluczyka do zapalenia się odpowiednich kontrolek i ich zgaśnięcia.

Sam zapon przydatny przy podłączeniu pod komputer, elektronika daje się testować a nie palimy paliwa.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

U mnie sprawa załatwiona, wiem że może Wam się to wydać dziwne ale powiedziałem mechanikowi o tym problemie podczas oddawania auto do zmiany rozrządu wraz z KZFZ, wymienił razem z filtrami i olejami i mówi, że to od zjechane KZFZ i co się okazało, nie wiem czy miał rację, ale problem jak powiedział tak zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!