Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bagażnik na rowery


megan_pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukuję się powoli na wiosenne wypady rowerowe a po zmianie auta na MegII Grandtour 2008 nie mam ich jak zabrać. Do tej pory odkręcałem przednie koła w rowerze i ładowałem w bagażnik w sedanie .. Teraz mam relingi, nie mam haka, więc wydaję mi się lepszy bagażnik na dach. Tylko teraz pytanie jaki - są rynny na rower za 90zł a są za 400zł nie mam pojęcia jaka to różnica. Uchwyty do relingów, czyli baza na uchwyty rowerowe też jest w różnych cenach. Rowery to dwie crossówki, koła 28''. Nie potrzebuję najdroższego wynalazku jaki jest, tylko coś o dobrej jakości i przystępnej cenie - coś jak Megane 2 :notacrook: Czy możecie poradzić jakieś zestawy? Budżet to powiedzmy do 700zł, chyba że to za mała cena, żeby bezpiecznie podróżować.

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w tamtym roku 2 uchwyty do przewozu rowerów na bagażnik. Cena jaką zapłaciłem to 380zł za 2 szt. Wykonane są z aluminium, do tego dochodzi zamykany zamek. Co najważniejsze mogę przewozić rowery o różnym przekroju ramy. Prędkość jazdy z jaką producent gwarantuje bezpieczeństwo to 100km/h. Producent z Francji.

 

Tak wygląda.

thumb_hosting_zdjec_1364243304__zdjecie0082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy od materiału i konstrukcji. Dla mnie najważniejsze było, żeby zamykane było zarówno mocowanie roweru, jak i mocowanie bagażnika do belek dachowych. Jeśli nie jest zamykane mocowanie do belek, to istnieje możliwość, że potencjalny złodziej ukradnie rowery razem z bagażnikami, jeśli auto razem z rowerami zostawimy w jakimś podejrzanym miejscu.

 

Jakieś 2 lata temu kupowałem Thule - może nie najtańsze, bo ok. 280zł za sztukę, ale to wydatek na lata. Takie bagażniki po 50zł z reguły są podatne na korozję, nie złapią każdej ramy i nie do wszystkich belek dadzą się zamontować.

Edytowane przez Jaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Połączono.

Cześć,

Ma ktoś bagażnik rowerowy na hak? Czy jest to standardowy hak holowniczny?

Zainteresował mnie bagażnik thule 9502, można go odhylać, więc jest dostęp do klapy w każdej chwili.

Jedyna wada to cena, mogła by być nieco niższa, może jest coś równie dobrego i funkcjonalnego a tańszego?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to bagaznik na standardowy hak holowniczy , thule to bardzo dobra firma, mozesz popatrzec na allegro lub na tablicy za uzywanym

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megan_pomocy,

nie wiem za ile widziałeś tego thule-a , ja kupiłem przed ubiegłymi wakacjami bagażnik polskiej firmy AMOS za bardziej niż przystępną cenę 400zł.

Można na niego zarzucić 3 rowery (4 rowerowe też mają) i jest on wyposażony w tablicę oświetleniową z miejscem na numer rejestracyjny i również odchyla się pozwalając dostać się do bagażnika bez demontażu rowerów. Wersja 4 rowerowa zdecydowanie do większych, cięższych samochodów.

Jedna uwaga, przygotuj się, że przy załadowanym bagażniku auta i zapiętych na hak 3 rowerach Renata zaczyna nienaturalnie unosić przód.

W skrócie skutkuje to tym samym co wożenie rowerów na relingach: zużycie paliwa min + 1 l/100 km plus nerwowe zachowanie tyłu w zakrętach czy przy wyprzedzaniu ale reasumując uważam, że warto bo przynajmniej łatwiej wstawić, umocować i zestawić rowery i jednak choć trochę ale widać je w czasie jazdy (eleminacja ew poluzowania mocowań).

Acha hak standardowy wystarczy ponieważ nacisk na jego "główkę" mieści się w zakresie jak przy ciągnięciu jednoosiowej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychos a możesz podpowiedzieć który model Amosa masz? Dać link do jakiejś strony czy aukcji gdzie go można zobaczyć? Bo szukam podobnego, tylko nie jestem w 100% nastawiony na nożycowy, bardziej odpowiadałaby mi platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pizza ten mój to platforma.

Poniżej link do przykładowej aukcji:

http://allegro.pl/bagaznik-na-hak-platforma-amos-3-rowery-i4037383769.html - idzie wiosna więc mimo, że piszą o promocji to prawie 100-kę drożej niż kupiłem rok temu ;)

Dodatkowo po złożeniu "pałąków" rozdzielających rowery służyć może (sprawdziłem w praktyce) jako platforma np. do transportu ładunków (piszą do 45 kg) ja wiozłem jakieś 30 kg (worki z korą i torfem) i po umocowaniu worków linkami elastycznymi można bezpiecznie z tym jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o przewożeniu dwóch rowerów w Megane II tzw. żelazko.

Zdaje się, że mam do wyboru albo relingi bagażnik na dach, albo bagażnik na hak (inna sprawa, że haka nie posiadam).

Nie mam ani relingów, ani haka, ale coś muszę wymyślić. Co Wy byście mi poradzili? Jak byście rozwiązali ten problem?

Dziękuję za wszystkie rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Możesz jeszcze podpowiedzieć jak toto się się sprawuje w obsłudze? Chodzi mi o łatwość montażu na haku, łatwość montażu rowerów, możliwości złożenia do przechowywania itp. Masz może jakieś zdjęcia jak to wygląda na żywo na Twoim samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniek jak masz żelazko to nie poszalejesz.

Skoro nie masz haka to inwestowanie w niego dla umożliwienia montażu platformy czy "nożyc" do przewozu rowerów jest przerostem formy nad treścią no chyba, że masz cośna kołach do ciągania to hak się przyda.

Kolega Diodak nie doczytał wzmianki o żelazku bo na żelazko - tak w slangu nazywa się hatchback-i MII nie ma relingów ;)

Jedyne rozwiązanie to bagażnik rowerowy montowany na klapę bagażnika samochodu.

Poniżej przykładowe aukcje z popularnego serwisu:

http://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-rowerowy-na-klape-bagaznika-2-rowe-i4045183115.html

Jak widzisz można to kupić za śmieszną kasę.

Woziłem na takim bagażniku rowery - jedna uwaga praktyczna: bagażnik teoretycznie na 3 rowery w praktyce bezpiecznie i wygodnie pozwala na transport dwóch no chyba, że trzeci to dziecięcy max na 16 calowych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci, Krzychos, za rzeczową odpowiedź. Masz rację z hakiem - bez sensu tylko dla rowerów. Na dach - też musiałabym najpierw kombinować z relingami i wciąż się zastanawiam, jak dałabym radę umieścić 18 kilowy rower na dachu samochodu - chyba dźwigiem ;))

Taki bagażnik jak zasugerowałeś byłby świetną opcją i prawdziwym kompromisem. Tylko mam wątpliwości, czy on na pewno da się zamontować na moim żelazku i czy rowery nie zasłonią świateł.

Miłego wiosennego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik klapowy to najgorsze rozwiązanie przewożenia rowerów.Pomijam już kwestię samej klapy MII, ale jest niestabilne, niewygodne, często niszczy krawędzie klapy.

Mogę Tobie polecić jedynie bagażnik na hak. Jest to pewna inwestycja, ale naprawdę warto. Dla wygody, bezpieczeństwa i pewności. Jeżeli planujesz dużo jeździć z rowerami to najlepiej platforma, ale inne rozwiązania hakowe też się sprawdzają doskonale. Z platformą jest ten problem, że w razie potrzeby ciężko schować do bagażnika. I zapomnij o przewożeniu innych rzeczy, bagażnik służy tylko do tego do czego jest homologowany!

Ze znajomymi przyjechaliśmy całą Europę z trzema, zdarzało się, że jechał czwarty( niezgodne z prawem, w Austrii, trochę mnie to kosztowało, bagażnik mam na trzy rowery) ale już tylko rama, koła w aucie. Oczywiście na rowery blenda z oświetleniem i tablicą.

Jeżeli nie chcesz instalować haka, to ostatecznie bagażnik na dach.Trochę pomieszaliscie pojęcia ryling a poprzeczki dachowe, ale nie o to chodzi.

To rozwiązanie ma pewne wady, dwie główne to montaż roweru wymaga trochę wysiłku oraz parkingi podziemne.

Na dach nawet kobiety montują rowery, jesteś mężczyzną więc nie widzę problemu. Istnieją rozwiązania ułatwiające załadunek, szukaj uchwyty z windą, ramieniem do podnoszenia roweru. Ale wtedy już tylko dwa rowery.

Naprawdę bagażnik na klapę odpuścił sobie. Chyba, że rower chcesz przewozić z dwa razy do roku na działkę np, z pięć kilometrów za miasto.

Ale wtedy może lepiej rozkręcić i do auta.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz w mojej sprawie.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Tak dla wyjaśnienia: aniek to od Ania, więc jednak kobieta ;)

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Masz rację z bagażnikiem na klapę, poza tym właśnie dostałam odpowiedź z firmy handlującej takimi uchwytami:

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

"Niestety to Megane ma tak specyficzny tył, że nasze bagażniki się nie nadają."

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Nadal nie wiem, jak miałabym wtaszczyć ten rower na dach. Upychać w samochodzie i odkręcać kół też wolałabym uniknąć.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Zamierzam z rowerami (dwoma maksymalnie) jeździć w pobliskie okolice, tak 50-100 km oraz sporadycznie na wakacje je ze sobą zabierać.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

A z tym hakiem to jak to zrobić? Kupić hak, słyszałam coś o składanych. I jaki ten uchwyt na rowery? To chyba nie musi być od razu ten ze światłami i tablicami rejestracyjnymi, prawda?

 

Dodano: 12 mar 2014 - 10:00

Przeglądam allegro i widzę, że na hak to chyba raczej ten ze światłami.

Ale używane są nawet w dobrej cenie ;)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

 

Dodano: 12 mar 2014 - 10:34

Powinno być:

 

"Przeglądam popularny serwis aukcyjny i widzę, że na hak to chyba raczej ten ze światłami.

Ale używane są nawet w dobrej cenie ;)"

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!