Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I Phi] Rozrabia - Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pewnie niektorzy z Was pamietaja ze mialem problemy ze spalaniem.. (10l benzyny na 100km w trasie silnik 1,6 8V). Podejrzewalem cewke (nie wiem jak sprawdzic) albo przewody. Auto traci moc po nagrzaniu. Dzisiaj pojawil sie nowy problem. Jade sobie z uczelni, nagle zapalila sie zolta lampka - kwadracik z zygzakiem w srodku, i auto po puszczeniu pedalu gazu zgaslo. Po zapaleniu znow to samo, ledwo dalem rade zaparkowac bo caly czas mi gasl... Powiedzcie mi co z tym fantem zrobic. Auto jak trzymam je na gazie chodzi bardzo nierowno i smierdzi niespalonym paliwem. Musze zrobic to do piatku. Nie wiem jak sprawdzic cewki, albo przewody (swiece praktycznie nowe z konca tamtego roku - NGK). Prosze pomozcie... Na naprawienie usterki mam tylko jutro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek z serwera pikura pobierz dokument rezystencje cewek a następnie miernik w rękę ustawiony na ohmy i musisz wykonać pomiary i porównać z prawidłowymi. i będziesz wiedział czy to cewka. Moja wersja jeszcze taka to skoczyć na szrot pożyczyć cewkę a następnie włożyć, sprawdzić czy jest jakaś poprawa a jak nie to oddać. Tu faktycznie wychodzi że pracuje na dwa garki czyli możliwa bardzo jest cewka. Wartości cewek znajdziesz też na forum. chyba podawał je Robak ale to musisz poszukać już sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model silnika sprawdzisz na tabliczce znamionowej. wzór tabliczek też jest na forum. a kup w normalnym sklepie moto i dobiorą z katalogu. ja na allegro nic taniej nigdy nie znalazłem niż w sklepie motoryzacyjnym a i gwarancję masz na miejscu no i nie czekasz na przesyłkę którą musisz doliczyć do ceny. Ja cewki w twoim silniku na oczy nie widziałem więc nie powiem ale z rozbiórek innych aut to wyobraźnia podpowiada mi opcję nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. Ok to znajde jakis motoryzacyjny i kupie od razu dwie. Cena w sumie niewysoka..

 

Powiedzcie panowie taka rzecz... Zdjalem przewody i patrze na cewki. Mam jedna meska z biala wtyczka, i jedna meska z czarna wtyczka.. Jakim sposobem? W sklepie mowia ze maja tylko meska z biala wtyczka i zenska z czarna wtyczka.. Czyli cos takiego jak w linkach ponizej...

 

cewka meska

cewka zenska

 

Nie wiem co uczynic. Kolega ma miernik, ale nie wiem gdzie mam go wetknac zeby sprawdzic cewki, nie wiem tez skad mam sciagnac plik z rezystencjami cewek... Mozecie jakos pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!