Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Emulator poziomu paliwa.


mich64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Megane III phII 1.6 16V k4m z roku 2015. Jaki stosujecie emulator wskaźnika poziomu paliwa w Waszych autach? Nie chcę kupić nieodpowiedniego i wymieniać. Jeśli możecie sprawdźcie i napiszcie :) Instalacja będzie Stag Qnext, Barracudy, reduktor AC.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mich64 poniżej masz post w którym jest wszystko pięknie opisane. Sam montowałem ten emulator w mojej Megance i wszystko działa jak należy, a roboty tyle co nic. Jeśli chodzi o wartość rezystora u mnie działa 20 Ohm.

Rzecz to bardzo dziwna, ale po kilku latach bezawaryjnej pracy emulatora, stało mi sie dokładnie to samo. Wymiana NE555 na nowy nic nie dawała. Ulegał spaleniu.

Zkłoniło mnie to do przemyślenia sprawy i znacznego uproszczenia emulatora. Teraz wystarczy jeden przekaźnik i rezystor 320ohm.

Gdy silnik jest wyłączony, pływak w zbiorniku zastępowany jest rezystorem i pomiar wskazuje brak paliwa.

Po włączeniu silnika, przekaźnik z powrotem podłącza pływak, co powoduje, że komputer widzi to jak dolewkę paliwa a to powoduje aktualizację poziomu. Używam tej wersji emulatora od ok. dwóch miesięcy i działa poprawnie.

Po włączeniu silnika, poziom paliwa aktualizowany jest bez kilkusekundowej zwłoki jak w poprzedniej wersji emulatora z układem czasowym.

Poniżej prosty schemat.

thumb_hosting_zdjec_1372433198__reset_zpsc0d5537c.jpeg

http://i1162.photobucket.com/albums/q523/r-lat02pl/RESET_zpsc0d5537c.jpeg

TUTAJ masz link do pełnego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat. 

Megane III.

Jak wygląda jazda na trasie? W przypadku jazdy na LPG zmniejsza się poziom PB? Rozumiem, że po zgaszeniu silnika stan PB aktualizuje się? Co w sytuacji gdy podczas jazdy na LPG nastąpi ręczne przełączenie na PB. Będzie kontynuowane odejmowanie stanu PB na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz emulator czy nie, jeżdżąc na gazie będzie Ci spadał poziom benzyny na wskazaniach. Stan paliwa w baku się zaktualizuje przy ponownym odpaleniu tylko wtedy, gdy masz emulator lub gdy zatankujesz trochę benzyny. Nie ma tutaj znaczenia, na czym jedziesz, po prostu jedziesz, silnik masz odpalony, więc komputer zawsze będzie odejmował sobie paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Megi III jeżdżąc na LPG i sterownik STAG Qbox  + mam wbudowany emulator w sterowniku i gdy miałem połowę Pb w zbiorniku po przejechaniu około 200 km zapalała się rezerwa.

Gdy zatankowałem Pb do 80% objaw ubywania paliwa praktycznie nie występuje, zauważam że ubyło ewentualnie 1 pole ale nie więcej i od 5 tys. km widzę że jakby emulator teraz spełnia swoją rolę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 25.11.2018 o 08:39, s27 napisał:

W mojej Megi III jeżdżąc na LPG i sterownik STAG Qbox  + mam wbudowany emulator w sterowniku i gdy miałem połowę Pb w zbiorniku po przejechaniu około 200 km zapalała się rezerwa.

Mam pytanie odnośnie tego resetowania przez sterownik, którą opcję gazownik wybrał? podobno są dwie, mazda i renault. W tej chwili gazownik przestawił to na mazde. Teraz też czasem się resetuje, ale nie mogę znaleźć powiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, mi się najczęściej resetuje wtedy dopiero jak włożę kartę w czytnik i chwile poczekam zanim odpalę, wtedy pokazuje mi ZAWSZE +- rzeczywisty stan. Jeśli jeżdżę tak jak zwykle czyli wsiadam z kartą w kieszeni klikam i ruszam to między włączeniem zapłonu, a rozruchem mija max 2 sekundy zawsze pokazuje mi tak +- pół baku prócz jednej kosteczki w zależności ile przejadę od odpalenia to tam one znikają oczywiście. No chyba, że tam zatankuje do baku z 30l to oczywiście pokazuje więcej. Jednak jak przejadę na strzała od takiego stanu np 300km i spadnie mi poniżej połowy to później i tak ciągle mam właśnie poniżej połowy niezależnie ile razy ją odpalę. Włożę kartę poczekam i cyk z tych bodaj 4 kresek robi mi się naglę 7 czy 8 :) 

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 300 mam, a emulator to w sumie nie wiem gaziarz mówił, ze do tego auta jest potrzebny emulator i w sumie założył jak zakładał instalacje dałem za to wszystko 2500zł. Nie wiem w sumie jak ten emulator wygląda, ani gdzie jest bo nie tykam gazu. Dolewam płynu do sprysków czasami oleju i płynu chłodniczego i nic więcej nie ruszam :).

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!