Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kwas na lakierze


MarcinMart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zeszłym tygodniu spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka, gdy szedłem do mojej poczciwej thalii okazało się, że ktoś, kto nie mógł zasnąć w nocy, wybrał się na wycieczkę na parking przed blok i oblał mi drzwi kierowcy kwasem. Skutek oblania jest widoczny na zdjęciu, lakier całkowicie się złuszczył, pozostawiając gołą blachę. Oczywiście policja jak przyjechała, znalazł się policjant-rzeczoznawca, który wycenił szkodę na 250zł i powiedział, że to nie jest przestępstwo, bo dopiero od 500zł jest, a jak chcę to zgłosić, to jedynie na komisariacie, więc teraz pozostaje mi wycieczka do ASO, aby realnie wycenili naprawę i na komendę co i tak pewnie nie przyniesie żadnych skutków, bo zaraz umorzą śledztwo. Co lepsze to nie jest pierwszy przypadek na tym osiedlu, więc widać ich skuteczność ;) . Jestem w stanie zrozumieć, że nie jest łatwo kogoś takiego znaleźć, ale wygląda na to, że nawet nie szukali, bo by się chociaż wystraszył. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś się orientuje, jak to można zabezpieczyć na czas, zanim go zaprowadzę do lakiernika? Jeżeli ktoś zna jakiegoś dobrego lakiernika w Warszawie, to proszę o namiary. Z góry dziękuję :) .

post-89957-0-41260700-1467040879_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca jest amatorem, , bo demontaż- montaż drzwi ,przygotowanie do lakierowania, lakierowanie, wymiana listy odbojowej na drzwiach, koszt listwy, koszt lakieru przekracza znacznie te 500 zł.

Spytaj tego rzeczoznawcy, gdzie w tej cenie co podał, to możesz zrobić.

 

Prezes, to są groźby karalne, bardziej karalne niż samo zniszczenie własności kolegi MarcinMart.

Obecna władza może to źle zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacper69: Cytując klasyka.

A ja do waszej władzy nic nie mam :)

 

A wracając do tematu to ja bym nie pytał.

Znajdzie jakiegoś pana "Kazia" co zrobi za flaszkę :)

Zrobiłbym tak jak pisałem - ASO i niechaj się sami rozliczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam AC, auto jest od początku w rodzinie i z czasem przestało się opłacać, a jeszcze wtedy nawet nikt nie przypuszczał, że będzie stało pod blokiem w Warszawie, tak to cały czas było garażowane. Jak je przyprowadziłem, to już było za późno, żeby AC kupić, bo miało powyżej 10ciu lat. Ten policjant co przyjechał, wycenił mi to na 250zł, żeby spisać i jechać dalej, bo mu się pracować nie chciało, dlatego go nazwałem policjantem-rzeczoznawca :P . Chciałem się dowiedzieć jak to zabezpieczyć, żeby dalej nie żarło, bo na razie to słabo stoję z czasem i do lakiernika za jakieś dwa tygodnie się wybiorę.

 

Prezes, to są groźby karalne, bardziej karalne niż samo zniszczenie własności kolegi MarcinMart.

Obecna władza może to źle zrozumieć.

 

Nie ma co, bo jeszcze HejtStop do prokuratury by zgłosił, jakby wyszło, że był z jakiejś mniejszości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzą koledzy szukaj drzwi pod kolor bo naprawa drożej wyjdzie. Do czasu zabezpiecz to sam sprayem. Policja robi dokumentację do ptotokołu a wycenę szkody podajesz Ty (wiadomo orientacyjną). Nawet jak powiesz 2 tyś ma obowiązek to zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zobaczę ile mi lakiernik zawoła, ale chyba pokuszę się na nowe drzwi, bo pewnie ocynk tez dostał więc, może zacząć tam rdzewieć. Co do różnicy w odcieniu to jak cały element będzie się delikatnie różnił, to raczej nie powinno być tragedii. Na razie zmyje to wodą a później po konsultacjach z lakiernikiem papier ścierny i spray. Dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Policja robi dokumentację do ptotokołu a wycenę szkody podajesz Ty (wiadomo orientacyjną). Nawet jak powiesz 2 tyś ma obowiązek to zapisać.

 

Dokładnie, ale nie chciałem się z nimi kłócić, oni nie są od wyceniania mojej szkody. Po prostu nie chciało im się pracować ;). Też nie jestem do nich jakoś negatywnie nastawiony, bo za te pieniądze i warunki pracy to ciężko dobrze pracować tylko drugiej strony nikt ich do tego zawodu nie zmuszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!