Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana lusterka na Fotochrom


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy mam sprawę mój Fluence 2011 1.5DCI ma zwykłe lusterko wewnętrzne. Chciałem zamienić je na fotochrom, kupiłem na allegro ale w opisie był błąd (i przysłano mi zwykłe ;/ zgłoszenie do allegro itp szkoda czasu 80 zł w plecy).

jako, że jestem uparty nadal poszukuję takiego lusterka czy jest możliwość zamiany na np: z Megane lub Scenic? Nie mam wiedzy czy i jakie będzie pasowało dlatego proszę o pomoc być może ktoś miał podobną sytuację i dało się ją rozwiązać. Załączam foty obecnego i tego kupionego jeśli ktoś może by chciał kupić :-)

 

dzięki za porady i rozwiązania

post-76656-0-59101700-1467359566_thumb.jpg

post-76656-0-54391900-1467359575_thumb.jpg

post-76656-0-53818700-1467359590_thumb.jpg

post-76656-0-64540500-1467359601_thumb.jpg

post-76656-0-35054100-1467359610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij obudowę uchwytu tego lusterka w samochodzie i zobacz jaki masz uchwyt, chodzi głównie o to w jaki sposób montowane jest lusterko do szyby. Jeśli identyczny jak w tym co kupiłeś to może być tak, że pewnie będzie pasować od MII, SCII pod warunkiem że w Fluence nie zmienili czegoś. Bardzo możliwe że uchwyty w wyższych wersjach są identyczne więc też możesz w czymś wybierać. Tylko pamiętaj aby kupić komplet, obudowa i lusterko od jednego modelu. Ostatnio zmieniłem sam u siebie lusterko i zamontowałem od MII PHII do SCII PHI i jest różnica w wyprofilowaniu obudowy co wyklucza zamienne zamontowanie np: lusterka od MII z obudową uchwytu z SCII.

A to sprzedający nie chce oddać kasy lub też wymienić go na odpowiednie? Jak nie to wystaw to co kupiłeś (olx gumtree etc...), zawsze kiedyś się może sprzeda i coś kasy wróci, plus tego lusterka co kupiłeś to czujnik climatronika w obudowie uchwytu w formie małej elektroniki a nie jak we wcześniejszych wersjach modułu wiatraczka który lubił łapać syf i buczeć.

Jeśli potwierdzi się że pasuje uchwyt to szukaj lusterka najlepiej z wersji PHII, gdzie czujnik załączenia ściemniania lusterka jest na dole i z takim samym czujnikiem do climatronika jak masz obecnie (pod warunkiem że masz climatronika, jeśli nie to nie będzie miało to dla ciebie znaczenia). A i musisz uważać są tacy co lusterko odwrócą do góry wedle uchwytu i wygląda jak by czujnik ściemniający był na dole ale wtedy nie będziesz mógł go prawidłowo ustawić w kabinie dla dobrego widoku do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!