Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś blokuje rozrusznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moją megi2 1.6 Benz.+ lpg. Otóż sprawa wygląda następująco kiedy autko się zagrzeje i ja zgasze i chce odrazu odpalić znaczy powiedzmy w ciągu 5 minut to czasem dzieje się tak że coś jakby blokuje rozrusznik. Zaczyna kręcić zatrzymuje się na chwilę i kręci dalej i auto zapala, a przy tym jest taki pobór mocy ze aż mi zeruje kilometry na liczniku. Po nocy czy jak ostygnie zawsze odpala normalnie. Moze ktos mial taki przypadek.

Edytowane przez landzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie przewody przy aku i przy rozruszniku może coś jest uszkodzone lub niedokręcone. Jakby aku było padnięte to po nocy by nie odpalił. Wydaje mi się że to wina jakiegoś zwarcia lub braku masy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by aku było padniete to po nocy by nie odpalił

Odpali, miałem dokładnie tak samo, szczególnie na krótkich odcinkach. Naładuj akumulator, jak problem ustąpi to masz odpowiedź. Dobrze było by sprawdzić akumulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie raczej nie ma reguły czy krótkie czy długie odcinki np ostatnio wracałem z wczasów i powiedzmy po 200 km autostrada stanąłem na parkingu ok 10 minut i tak go przyblokowało że aż mi skasowało km na liczniku i wszystkie wskazania jakby akumulator odpiął na chwile. Ale zapalił i można jechać

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem w Clio,do tego jeszcze włączał się alarm.Następowało zwarcie w rozruszniku i chwilowy duży spadek napięcia.Nie obyło się bez regeneracji rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpali, miałem dokładnie tak samo, szczególnie na krótkich odcinkach. Naładuj akumulator, jak problem ustąpi to masz odpowiedź. Dobrze było by sprawdzić akumulator.

Sorry, masz racje w tym modelu będzie kręcił do końca.

 

Ale i tak wg. Opisów ja bym akumulator wykluczył. Ale sprawdzić zawsze go można.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie dziury w całym. Akumulator domaga się wymiany, bo robi się w nim zwarcie w celi. Ja z takimi objawami jak u kolegi jeździłem 1,5 roku, zanim wymieniłem na nowy. Po każdym zatrzymaniu się rozrusznika podczas kręcenia i skasowaniu się kilometrów, ładowałem akumulator. Aż się okazało, że napięcia nie przyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam u mnie objawy w drugą stronę. Auto ciepłe odpalało bez problemu, rano nie chciało. Winowajcą był zimny lut na rozruszniku w miejscu zaznaczonym na zdjęciu ( sory za jakość korzystam z telefonu i znajomej aplikacji) Może komuś się przyda. Pozdrawiam forumowiczów. fb901dcsfs0a420866ac2e7a62f4891dbed9a.jpg

 

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Miałem to samo w drugim aucie (Micra). Zimny rozrusznik kręcił, a ciepły ledwo się obracał i szybko rozładowywał akumulator.

Przyczyna to wytarte tuleje w rozruszniku.

Można je wymienić samodzielnie (ja zapłaciłem za dwie tulejki 5 zł), przy okazji warto sprawdzić stan szczotek. Albo tak jak koledzy radzili oddać rozrusznik do regeneracji gdzie wymienią szczotki, tuleje i wyczyszczą całość na błysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!