Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gniazdo zapalniczki meganeIIphI


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam,

również mnie dopadła przypadłość nie działającej zapalniczki w mojej Megane II phII. Bezpiecznik jest sprawny. Chciałbym się dostać do gniazda zapalniczki. Podsumowując trochę wątek wygląda na to, że nie da się wyciągnąć palcem gniazda zapalniczki do góry, a jedyny sposób aby się tam dostać to zaprezentowany wyżej w instrukcji demontażu. Czy któreś kroki z tej instrukcji można pominąć? Np: punkt pierwszy i drugi? Jak się zabrać do demontażu osłony dźwigni zmiany biegów oraz gałki? ( nie robiłem tego nigdy wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osłonę dźwigni zmiany biegów zdemontujesz bez problemu chwytając za ten pierścień na dole i ciągnąc do góry. Nie musisz ściągać gałki.

Ja wymieniłem żarówkę podświetlającą gniazdo zapalniczki bez demontażu gniazda - do dziś nie mogę uwierzyć jak mi się to udało :( .

Zdemontowałem tylko klapkę gniazda diagnostycznego i osłonę dźwigni zmiany biegów. Następnie pociągnąłem tą osłonę przy gnieździe zapalniczki do góry. Osłona nie zdemontuje się całkowicie (wygnie się, więc nie ciągnij na siłę, aby nie połamać), ale zrobi się szczelina, przez którą możesz spróbować wypiąć obudowę lampki i ewentualnie spróbować odpiąć wtyczkę od gniazda. Może wystarczy jak tylko poruszasz tą wtyczką i złapie kontakt. Sukcesu demontażu gniazda opisanym moim sposobem, nie gwarantuje, ale spróbuj. Powodzenia

Pozdrawiam

Edytowane przez dj-doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osłonę dźwigni zmiany biegów zdemontujesz bez problemu chwytając za ten pierścień na dole i ciągnąc do góry. Nie musisz ściągać gałki.

Ja wymieniłem żarówkę podświetlającą gniazdo zapalniczki bez demontażu gniazda - do dziś nie mogę uwierzyć jak mi się to udało :( .

Zdemontowałem tylko klapkę gniazda diagnostycznego i osłonę dźwigni zmiany biegów. Następnie pociągnąłem tą osłonę przy gnieździe zapalniczki do góry. Osłona nie zdemontuje się całkowicie (wygnie się, więc nie ciągnij na siłę, aby nie połamać), ale zrobi się szczelina, przez którą możesz spróbować wypiąć obudowę lampki i ewentualnie spróbować odpiąć wtyczkę od gniazda. Może wystarczy jak tylko poruszasz tą wtyczką i złapie kontakt. Sukcesu demontażu gniazda opisanym moim sposobem, nie gwarantuje, ale spróbuj. Powodzenia

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź, dzisiaj się za to zabiorę. Czy muszę koniecznie odłączać akumulator to dej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po prawie 45minutach walki poddalem sie. Zarowka jest spalona i przez to tez nie dziala zapalniczka. Rozebralem pol auta. Wyciaglem zapalniczke a raczej obudowe zarowki i tyle. Nie umie wyciagnac zarowki. Nie uniem wyciagnac reszty zapalniczki. Probowalem sciskac, cisgnsc itp i nic. Jesli macie jeszcze jakies pomysly albo sposoby to bardzo bym prosil o rade bo naprawde juz niewiem co mam tym zrobic

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Gniazdo zapalniczki da się wymontować bez rozbierania tunelu srodkowego, potrzbne nażedzie to mały plaski srubokręt letko podwazyć metalową część gniazda i ja wysunac z plastikowej obudowy (ta co sie swieci) element się rozuswa na dole też, wtedy dopiero mozna usunąć całe gniazdo z tunelu 2 minuty czułej roboty :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

wracam do tematu, jak możliwym jest wyjęcie gniazda zapalniczki z obudowy tunelu skoro przeszkodą jest prowadnica gniazdka żarówki? a tak przy okazji , jak wyjąć tę żarówkę z obudowy? metodą siłową? górą?

 

thumb_hosting_zdjec_1461861739__img_20160428_172854.jpg thumb_hosting_zdjec_1461861764__img_20160428_175315.jpg

 

pzdr,

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!