Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju


cieciej321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, kilka dni temu zauważyłem plamy pod autem na kostce brukowej na podwórku i zbagatelizowałem to myśląc że to "woda z klimy wymywa bród", ale wczoraj przyjrzałem się temu i zauważyłem "obrzygany" silnik tak jak na zdjęciach. Dodam że miejsce wycieku jest pod wlewem do oleju przy silniku i się to rusza jak się dotknie (link do yt). Czy ktoś miał coś podobnego i ile kosztuje naprawa?

Pozdrawiam

 

Meganka kombi 2005 1.9 dci 120 KM

 

post-89769-0-17859700-1472025386_thumb.jpg

post-89769-0-04277100-1472025462_thumb.jpg

post-89769-0-84578600-1472025520_thumb.jpg

post-89769-0-88919800-1472025602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obluzowane mocowanie odmy do bloku silnika.

Po lewej i prawej stronie, poniżej korka wlewu oleju masz dwie śrubki (kluczyk 10) musisz odkręcić odmę, wyciągnąć z bloku blaszane mocowanie (taki blaszany lejek) i wymienić go na nowy.

Nówka sztuka w serwisie renault kosztuje ok 25 zl. Musisz ją po prostu wbić w blok silnika, wchodzi bez uszczelki. Później czyścisz odmę, montujesz i po temacie.

Na ostatnim zdjęciu widać taki cienki gumowy wężyk od odmy, zdejmij go i sprawdź czy on i króciec w bloku nie jest zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do tej części którą muszę wyjąć, to czy możesz mi powiedzieć jak ona się fachowo nazywa? Nie chciałbym wyjść na młota który pyta o coś co nie wie jak się zwie :P

Czy chodzi o to?

Mój odnośnik

Edytuje kolejny raz... Zauważyłem że ta część, którą muszę wyjąć jest całkowicie luźna, tzn ruch przód-tył pokazuje ruch taki jak na filmiku a z kolei lewo-prawo jest o wiele większy bo mogę ruszyć o około 1-2 cm i praktycznie jak chwyciłem za korek to mogłem to wyjąć z bloku. Czy jest możliwość że mocowanie tej części jest rozwalone?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to z załącznika.

U mnie też odma miała taki luz, po wymianie był spokój. W ASO mogą to mieć od ręki, bo to znana przypadłość.

Ta tuleja wchodzi prosto w żeliwny blok, trzeba ją wbić. Ja kawałek drewna owinąłem czystą szmatą, żeby wióry się nie dostały do silnika, wbiłem ile się dało. Wbiłem delikatnie krzywo i już ruszyć tego nie mogłem, także na jakiś wystarczy. Prosta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!