Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawyżanie Spalania przez komputer?


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam mały problem ze wskazaniami spalania przez komputer pokładowy.

Odkąd posiadam Megane tzn prawie 3 lata (1,5dci 110KM) zawsze wydawało mi się że pali stosunkowo dużo (zdarzało się nawet ponad 8l/100km w mieście). W tym roku jadąc na wakacje wlałem do baku "magiczny" środek do czyszczenia wtryskiwaczy i od razu wskazania zmieniły się do średnich w okolicach 6,8/7,2.

(Nie chce się w tym momencie rozwodzić nad tymi środkami bo nie tego dotyczy mój temat).

Chodzi o to, że zawsze średnie spalanie brałem z komputera pokładowego i traktowałem go za prawdę objawioną ;) ale od kilku miesięcy prowadzę statystyki spalania w dedykowanym programie oraz sam je liczę i za każdym razem spalanie średnio jest niższe o ponad litr niż wskazania komputera!

Zaznaczę tylko że tankuje zawsze na jednej stacji, jeden rodzaj paliwa z konkretnego dystrybutora - z czego może wynikać zawyżone spalanie przez komputer????

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka przypadłość Renault. Mam Fluence 1.6 16V 110 KM i mam to samo. Komputer zawyża u mnie minimum 0,5 l/100 km. Zawsze tankuję do pierwszego odbicia pistoletu, również na jednej i tej samej stacji. Zawsze po tankowaniu zeruję podlicznik kilometrów i łatwo obliczyć średnie spalanie. Lepsze to , aniżeli by zaniżał. Pozostaje nam więcej paliwa w baku. Powodzenia

Edytowane przez czarnyfluence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jakby trochę inny problem. Otóż mój Fluence 1,6 benzyna z 2014 r. od początku wg. wskazań komputera zużywał średnio 7,2 - 7,3 l /100 km. Na początku lipca robiłem przegląd w serwisie, po przejechaniu około 2 tys km. zauważam iż komputer wskazuje mi średnie zużycie o około 0,5 l/100 km więcej. Uprzedzając pytania - nie dodawałem niczego , nie mam bagażnika, opony w dobrym stanie, jeżdżę tak samo, autostradą jechałem jedynie 130 km / na większości było ograniczenie do 100 km/h/. Realnego spalania nie sprawdzałem, zrobie to w najbliższym czasie. Czy w czasie prezeglądu mogli coś zrobić nie tak, przez co spalanie wzrosło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

To nie kwestia wiary czy jej braku. Mnie nie chodzi o to czy te 7,3 l przed przeglądem to spalanie rzeczywiste. Mnie interesuje czy od tak z dnia na dzień te wskazania mogą być wyższe o około 0,5 l i czy to może mieć związek z samym przeglądem, wszak w jego trakcie powinni m.in. szukać błędów w systemie w tym samego komputera. Ja to tak sobie wymyśliłem, że tak powinno być, nie znam się na elektronice w samochodzie.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deku

Tak traktuję to poważnie, ponieważ jeżeli w trasie komputer pokazuje mi, że zużyłem 60,5 litra oleju napędowego (w zbiorniku powinno zostać już tylko powietrze), a na stacji mogę ledwo wcisnąć 53 litry, to po co jest ten komputer? To nawet nie można nazwać orientacyjnym zużyciem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak parę lat temu kupiłem zafirkę i był to mój pierwszy samochód z komputerem co to pokazywał spalanie to na początku też wierzyłem... później się wkurzałem, że komputer kłamie kiedy odkryłem, że to spalanie zawyża i to dosyć mocno. Dlatego teraz kiedy to samo robi scenic III 1,5 dci 105KM już mnie to nie wzrusza.. wszyscy chyba mają ten sam problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeszcze raz odświeżę  wątek. Nie chodzi mi o to czy komputer  pokazuje rzeczywiste i dokładne wskazania zużycia paliwa. Chodzi o to czy możliwe  jest iż  po przeglądzie w autoryzowanym serwisie  komputer może pokazywać zużycie    wyższe o około 0 ,6 l na 100 km.  Jest dwa wyjścia -   precyzja komputera się przestawiła , albo zużycie po serwisie nie wiadomo dlaczego wzrosło. Pytam tak dlatego iż mam złe doświadczenia z serwisem autoryzowanym, na serwisie   dopompowali mi koła   do 3 barów, mimo iż wcześniej miałem prawidłowe 2,2 bara, przez co o mało co przegląd z powodu rzekomo zużytych amortyzatorów nie  wypadł negatywnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, naive napisał:

Chodzi o to czy możliwe  jest iż  po przeglądzie w autoryzowanym serwisie  komputer może pokazywać zużycie    wyższe o około 0 ,6 l na 100 km.

A co było robione? Raczej nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!