Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z elektroniką, odcięcie prądu przy uruchamianiu silnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś miesiąca borykam się z dziwnym problemem, zaczęło się od tego, że wsiadłem do samochodu, wcisnąłem sprzęgło + przycisk start (bez karty, system "wolne ręce"). Rozrusznik podziałał przez około 0,5 sekundy, lusterka otworzyły się do połowy i cała elektronika została nagle wyłączona, nie świeciło się nic, brak reakcji na jakikolwiek przycisk. Otworzenie i zamknięcie drzwi kierowcy "zresetowało" samochód, na ekranie pojawił się komunikat "ESP włączony" i wszystko działało jak należy. Takie zachowanie powtarza się teraz około raz na tydzień.

 

Gorzej że podczas jazdy takie "zwarcia" również się zdarzają. Parę nietypowych przypadków które się również pojawiły:

 

1. Podczas jazdy w nocy, pojawiła się mgła, włączyłem światła przeciwmgielne, co spowodowało chwilowy "reset". Odcięcie paliwa i wyłączenie świateł na około 0,5 sekundy. Silnik o dziwo cały czas chodził. A na ekranie komunikat "ESP włączony".

2. Jazda na autostradzie, ustawiony tempomat. Nagle pojawia się szarpnięcie (spowodowane brakiem gazu, na autostradzie przy dużych prędkościach można to już mocno odczuć), znowu się coś zresetowało, przez 0,5 sekundy mignęła lampka kontrolna "serwis", potem komunikat "ESP włączony" i auto jedzie dalej jakby nic się nie stało. Takie zachowanie powtórzyło się jeszcze 2 razy w tym samym dniu...

3. Zaparkowałem, odchodzę od samochodu czekając na zamknięcie (oddalenie się karty, pojawia się sygnał dźwiękowy i lusterka się zwijają). Ale jestem już daleko, dźwięku nie było, a lusterka zostały w pozycji otwartej. Podchodzę do auta, brak reakcji na jakikolwiek z przycisków na karcie, auto zamknięte. Musiałem ręcznie kluczem otwierać drzwi kierowcy, dopiero drugie otwarcie drzwi zresetowało systemy, i na ekranie oczywiście komunikat "ESP włączony".

 

Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Jakiś pomysł czym może być to spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde faktycznie, niedopięta była klema w akumulatorze... Aż wstyd że tego nie sprawdziłem wcześniej :)

Dzisiaj rano przy mgle to już całkiem świrował, przy nierównościach mieszały się komunikaty "Usterka układu hamulcowego" i "skontroluj ESP".

A tak wyglądał powód (mam nadzieję, czas pokaże czy problem się powtórzy).

 

post-92245-0-37296800-1474900237_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!