Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem (czujnik)?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z odpalanie Reni, rozrusznik kreci na desce żadnych błędów, wszystko wygląda OK. Mimo to coraz częściej nie chce odpalać. Zauważyłem że jak poruszam kostką zaznaczoną na na fotce to zazwyczaj udaje mi się odpalić silnik. Ostatnio rozpoiłem tą kostkę i popryskałem "kontakt sprayem" na chwile pomogło ale znowu są jaja.

Prawdopodobnie to jest walnięty czujnik teraz tylko jaki wiem że są dwa

- czujnik położenia wału

- czujnik położenia wałka rozrządu

 

Dodam iż jakoś 1,5tyś km temu wymieniałem rozrząd ale po wymienię nie było takich sensacji dopiero teraz się zaczęły.

Pomoże ktoś zidentyfikować co to za kostka i do jakiego czujnika dochodzi, ewentualnie jakiś link jak to cholerstwo się wymienia?

 

thumb_hosting_zdjec_1475403565__img_20161002_113619588.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę 7700101451 to zobaczysz jego zdjęcie, dokładnie budowę zatrzasków. Wyciąga się go na siłę, ale ostrożnie, żeby nie połamać bo jakiś kawałek może zostać w dolocie. Najbezpieczniej zdjąć cały kolektor dolotowy i wtedy czujnik widać przez jeden z otworów i można go wypchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ten czujnik ma coś wspólnego z odpalaniem? Może pp prostu to przypadek że jak poruszałem tą wiązka to udawało się odpalić? Bo co ma temp powietrza do odpalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik zepsuł by się tak, że podawał by jakieś kosmiczne dane do komputera, to myślę, że miało by to znaczenie przy odpalaniu. Natomiast jeżeli zepsuł się tak, że nie podaje żadnych danych, to komputer samochodu przyjmie jakieś wartości nominalne. Dlatego tylko jak podepniesz samochód do CLIPA to możesz się dowiedzieć czy coś jest nie tak z elektroniką. Inaczej to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpalaniu silnika sterownik silnika potrzebuje praktycznie dwóch danych.

1- położenie cylindra w którym jest sprężanie dla określenia momentu podania iskry i otwarcia wtryskiwaczy. Za to odpowiadają czujnik położenia wału i wałka rozrządu

2- temperaturę cieczy chłodzącej silnik dla określenia dawki paliwa. Za to odpowiada czujnik temperatury silnika.

Na tych czujnikach bym się skupił. Tak jak napisał przedmówca podłączenie clipa może zaoszczędzić niepotrzebnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano łajdak nie odpalił, sprawdziłem wszystkie wtyczki i kiszka. Pod koniec dnia dam go do serwisu, zobaczymy co wyjdzie.

To moja pierwsza awaria od lutego 2014 a tak ładnie sie autko spisywało.

 

Dodano: 06 paź 2016 - 19:24

Problem rozwiązany, wymieniony został czujnik wału koszt chyba drogo mnie policzyli bo 250zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniony został czujnik wału koszt chyba drogo mnie policzyli bo 250zl

To ładnie przepłaciłeś. Czujnik położenia wału produkcji delphi kupowałem w IC za 100zł a były także po 40zł. Więc za odkręcenie 2 śrub i odpięcie wtyczki policzyli 150zł o ile nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!