Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE HATCH 5D 1.6 16V dla kobiety


johny481

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Proszę o pomoc znawców tematu, ponieważ planuję zakup żelazka dla żony - koniecznie 5d hatchback i benzyna - najlepiej 1.6 16V. Samochód ma służyć do jazdy po mieście, dlatego odrzucam diesla (LPG również). Ogólnie przeznaczenie do małych dystansów max 5 tyś rocznie - drugi samochód w rodzinie.

Nigdy nie miałem do czynienia z marką RENAULT, jedynie z PEUGEOTEM, dlatego proszę o pomoc z wyborem egzemplarza, nie chciałbym kupić auta - skarbonki.

Założenia: Tak jak wyżej, plus wyposażenie: standard czyli klima, przednie szyby elektryczne, radio i centralny. Budżet do 11 tyś zł.

W mojej okolicy znalazłem takie furacze:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-113km-klima-komputer-oryginalny-przebieg-wymieniony-rozrzad-ID6ybSNx.html

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-benzyna-climatronic-2007-rok-prod-ID6yAti7.html

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-112km-klima-2002r-w-bdb-stanie-ID6yzDX1.html

Podkreślam nie chcę kupić szrota w którego trzeba będzie pakować pieniądze. Najlepiej bez wkładu finansowego i bez konieczności robienia takich akcji jak rozrząd.

 

Czy może na forum jest ktoś kto sprzedaje aktualnie coś takiego?

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację. Kupiłem kiedyś żonie clio zmęczone życiem, chociaż z polskiego salonu, przebieg jeśli się nie mylę 140 tys. Niestety same problemy, łącznie z lawetą. Nie warto się męczyć i denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego johny481 myślę, że można trafić fajną, mało zmęczoną MII, tylko trzeba cierpliwie szukać. Np. ja na swoją czekałem ok. 3 miesiące. Tym bardziej, że szukasz jednej z najbardziej poszukiwanych wersji, czyli 5d 1.6 16v. Ja bym wziął jeszcze pod uwagę 1.4 16v, zważywszy że auto ma być do miasta - odpadną potencjalne koszty z kołem zmiennych faz. Ja bym szukał koniecznie z automatyczną klimą - dla wygody.

 

Moja MII ma 250tys. km przebiegu. Z elektroniki nie działają styczniki w klamkach do zamykania auta. Mechanicznie - po przekroczeniu 200tys. km do teraz - sworznie wahaczy, końcówki i drążki kierownicze, amortyzatory przednie, tarcze i klocki przód i tył. Poza tym raz zalane wnętrze przez niedrożne odpływy w podszybiu i nieszczelny odpływ z klimy. Poza tym cud, miód i orzeszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maks79 za wyczerpującą odpowiedź, tego potrzebowałem :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Niestety nie mam 3 miesięcy, samochód jest potrzebny dość szybko. Pieniądze mam, po prostu nie chciałbym ich bezsensownie wydawać, ale jestem świadomy, że nie kupię samochodu - okazji - perełki ani igły w tak krótkim czasie :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Również planowo autko będzie użytkowane tylko przez moją żonę max przez rok, bo dostanie peugeota 308 od teściowej, która zamówiła nówke sztuke.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Prawdopodobnie będę się decydował na tą:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-5drzwi-klimatronik-nowy-rozrzad-bez-wkladu-finansowego-zamian-ID6yxaNb.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

pod warunkiem że oględziny wypadną okej i stan rzeczywisty będzie pokrywał się z treścią ogłoszenia. Będę miał 2 tyś zł zapasu na "dopieszczenie"

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

co myślicie o tej niebieskiej? Dziwnie tania no nie?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dzięki wszystkim za porady!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać, że samochód jest mocno umęczony. Poza tym, jeśli i tak zrobisz po swojemu to bez sensu jakiekolwiek sugestie. Jednak jeśli bardzo chcesz usłyszeć poradę to mam jedną. Okazje to są w Biedronce, Lidlu czy w Żabce. W przypadku samochodów używanych, w dodatku kilkuletnich nie da się kupić samochodu za "pół darmo". Sprawdź ile kosztują inne samochody z tego rocznika. Ponadto, w przypadku tańszych, kilkuletnich samochodów, nie opłaca się naprawiać usterek, tylko w 99% są one maskowane, bo zarobek na takim samochodzie byłby zerowy, jeśli nie trzeba by było do tego dokładać. Cena 2000 zł niższa od średniej ceny nie oznacza, że zainwestujesz 2000 zł i doprowadzisz go do średniego stanu. Życzę udanego i przede wszystkim bezpiecznego zakupu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska niby wygląda ok, ale na pewno ma duuużo większy przebieg niż deklarowany. Świadczą o to pozdzierane plastiki - rączki drzwi, wokół przycisków otwierania okien, dekielek na dźwigni biegów ...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem oby dobrze poszło. Ale to się okaże po pewnym czasie. Tu na forum jest wiele wypowiedzi, że nie kupuje się od handlarza, również moim zdaniem warto się trzymać tej zasady. Jeśli coś jest pilnie potrzebne ale nie ma to być strata kasy i rozczarowanie, to lepiej rozejrzeć się za dobrze utrzymanym pojazdem jakiejkolwiek marki (poza jakimiś ewidentnymi niewypałami konstrukcyjnymi). Bo bez kompromisu nie uda się sensownie kupić leciwego pojazdu. Poza tym cokolwiek by handlarz nie opowiadał i pokazywał, trzeba zmienić rozrząd po zakupie (mimo, że w założeniu jest oszczędność kosztów).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro ma być to auto na rok, lepiej nie kupować auta za te pieniądze, kupić byle coś za 3-4 tyś zł, jeździć i nic nie robić i sprzedać za te same pieniądze. Ja kupiłem od handlarza i nie był to jakiś zły zakup, zależy jak się po prostu trafi, inwestycje pociągły na początku 1 tys zł i pomału robiłem wszystko to co było potrzebne. Rozrząd wymienia się zawsze po zakupie, bez względu na zapewnienia kogokolwiek, chyba że mamy kwit z ASO, tak to wymieniamy bo jak pasek strzeli to nikomu nie udowodnimy czy był zmieniony czy nie, to dla własnego bezpieczeństwa portfela

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zakupiony - po oględzinach 3 egzemplarzy wybór padł na tego jasnoniebieskiego 1.6 16v - z tych wszystkich był w najlepszym stanie i najniższej cenie - kosztem rocznika, bo 2002. Furacz za 3 tyś zł odpadał, bo samochód za 3 tyś to nie samochód tylko popierdółka - coś co nie ma klimatyzacji a co dopiero centralnego, czy chociaż dwóch poduch i elektrycznych szyb współcześnie nie może być samochodem, są już jakieś standardy i oczekiwania.

Rozrządu tez nie będę robił - to jest polski trend żeby wymieniać rozrząd po zakupie - a ze w Polsce samochody o wartości do 10 tys zmieniają właściciela bardzo często to i rozrząd wymieniany jest nawet 5 razy częściej niż producent przewidział. Dlatego polski rynek jest świetny dla producentów pasków i osprzętu rozrządu - SKF continental itd.

W swoim czasie wrzucę megankę w dział MOJE AUTO i dokładnie rozpiszę koszt zakupów i planowane konieczne i mniej konieczne zabiegi i inwestycje. Ale puki co małżonce samochód bardzo się podoba, mnie również - Francja elegancja.

Pan handlarz od którego samochód został odkupiony okazał się być miłym wyluzowanym gościem i znaleźliśmy wspólny język, było bardzo sympatycznie, pojechaliśmy razem na kanał i opłacił całą ścieżkę diagnostyczną, którą samochód przeszedł bez problemów. Z czasem okaże się, czy zapewnienia tego pana były prawdziwe (odnośnie np rozrządu) i wtedy wyjdzie szydło z worka - albo będę polecał ten komis albo odradzał :)

Niebawem wrzucę fotki i opis, pozdrawiam :)

Edytowane przez johny481
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!