Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wtrysku paliwa, (czy to pompa paliwa?)


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że nie w temacie - Marek (UIO) jest specyficznym typem gościa. Znam się z nim osobiście, aktualnie nie spotykamy się razem na forach. Jest oszczędny w mowie, ale jest kumaty i ma dobre ceny na oryginalne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna kwestia już nie do wyjaśnienia czy ta pompa która dałem do wyceny regeneracji była pompa wyjęta z mojego auta

I tu jest całe sedno sprawy. Bo tak jak pisał kolega Andrzej-2010 mechanik zanim wymontował pompę powinien był zadzwonić do klienta podać wstępną diagnozę i zapytać o zgodę na dalsze działanie. Równie dobrze mógł sprzedać kit z wymianą pompy a tylko przedmuchać układ i zarobić na tym parę groszy. A tak to tylko pozostaję takie domysły, być może całkowicie nieuzasadnione bo są też uczciwi mechanicy. Prawdopodobnie nigdy tego się nie dowiesz i pozostaje wyznawać zasadę Twojej żony, że należy ufać ludziom. A swoją drogą to gdyby był nieuczciwy to równie dobrze mógłby zaśpiewać powiedzmy 2100 zł bo np. wymienił jeden wtryskiwacz.

Powiem od siebie, że ja to mam szczęście bo sam naprawiam swoje samochody. Głównie dzięki szkole którą kończyłem i pracy którą wykonuję. I dodatkowo to takie moje hobby. Bo dzisiaj to trudno o uczciwego zaufanego mechanika, zwłaszcza dla kogoś kto jest laikiem w dziedzinie motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż decyzja już zapadła biorę te używana pompę, bo po prawdzie nie mam co włożyć, moja pompa rozebrana koszt regeneracji 2450zl.

Tylko czy teraz robić coś z nią sprawdzać u innego mechanika, czy porostu zapomnieć o sprawie i jeździć może nie padnie...

Czy taka pompa powiedzmy "niepewna" może mieć wpływ na wtryskiwacze lub inne elementy z którymi będzie współpracować...?

Zastanawiałem się jeszcze nad tą pompą, podobno z auta które zjechało z taśmy montażowej po gradobiciu odkupili auta i sprzedają na części, niby "nówka" gwarancja 21 dni lub mogą mi dać nawet 12mcy ale jak padnie to rzeczoznawca będzie musiał ocenić czy było w niej "dobre" paliwo.

 

http://www.eurofrance.pl/mobile/pl/p/Pompa-Wtryskowa-1.5-dCI-Duster-167000938R-Oryginal-Renault/21373

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość tanio, bo w sklepie w Krk zaproponowali mi 4600 za nówkę a, 2100 za regenerowana fabrycznie. Obydwie na gwarancji 12mcy.

Ktoś się orientuję jaki jest faktyczny koszt takiej nowej oryginalnej pompy, skoro regeneracja mojej tj 2450 więcej niż nowa z allegro.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stwierdzenia w moim przypadku obudzić się z ręką w nocniku. Nie było wcześniej żadnych objawów. Porostu pewnego dnia podczas jazdy auto zgasło z komunikatem "skontroluj układ wtrysku paliwa" :-(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 11 m-cy gwarancji, skontrolowałeś auto;

stan pompy wtryskowej, wtrysków, turbiny, ciśnienia oleju, panewek, dwu-masy, rzetelności przebiegu (6 lat a przebieg 83.000 km). Większość aut diesla, które są do sprzedaży już po 3 latach mają ok.100.000 km przebiegu. Zakup auta, to była okazja ???

Również, nie bardzo do mnie przemawia fakt, że bez Twojej wiedzy wymontowali Twoją nową pompę a zamontowali regenerowaną niewiadomego pochodzenia. Jak umawiałeś się z serwisem ? czy znałeś koszt diagnozy ? jak można przejść do porządku dziennego, jak ktoś mnie okrada w żywe oczy i jeszcze stawia warunki ???

Mając prawie nówkę ( wg,Ciebie ) nie zostawia się auto na pastwę losu, nie znając serwisu ani właściciela. Trzeba przy tym być, to nie Szwajcaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 11 m-cy gwarancji, skontrolowałeś auto;

stan pompy wtryskowej, wtrysków, turbiny, ciśnienia oleju, panewek, dwu-masy, rzetelności przebiegu (6 lat a przebieg 83.000 km). Większość aut diesla, które są do sprzedaży już po 3 latach mają ok.100.000 km przebiegu. Zakup auta, to była okazja ???

 

Dlaczego podważasz to, co napisał?

 

Nie, auto mam od kwietnia 2015, przebieg oryginalny 83tys,bo do marca 2016 było jeszcze na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj auto, po przejechaniu ok 16km wydaje się wszystko ok. Muszę trochę jeszcze pojeździć bo wydaje mi się że jest mniej zmulone niż przed awaria,może faktycznie ta pompa padała po woli. Byłem w 3 różnych ASO podczas gwarancji mówiąc że auto jest zmulone na 2 i 3 biegu ale we wszystkich trzech nie stwierdzono żadnej nieprawidłowości.

 

Tylko teraz pytanie co spowodowało awarię mojej pompy. Złe paliwo, styl jazdy, może to że I właściciel wymienił np filtr paliwa zgodnie z zaleceniami Renault dopiero po 60tys na przeglądzie 4 letnim, a może porostu padła przecież nawet silniki w nowiutkich autach padają. A z drugiej strony gość wymieniał olej w ASO co 30tys a pomiędzy co 15tys prywatnie u mechanika (mam FV na to)

...

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę jeszcze pojeździć bo wydaje mi się że jest mniej zmulone niż przed awaria, może faktycznie ta pompa padała po woli. Byłem w 3 różnych ASO podczas gwarancji mówiąc że auto jest zmulone na 2 i 3 biegu ale we wszystkich trzech nie stwierdzono żadnej nieprawidłowości.

 

.Przy takiej wiedzy, (w ogóle o tym nie było mowy ) należało holować auto prosto do ASO i domagać się naprawy wg. tzw.rękojmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!